Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Premier złamał ustawę o IPN!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Premier Polski Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie dotyczące precyzji wypowiedzi. Słusznie powiedział, że: „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie”.

Ta jego wypowiedź dotyczy kwestii błędnych, szkodliwych, nieprawdziwych sformułowań. Określenie: „polskie obozy zagłady” jest niepoprawne i z uwagi na pomysłodawców i wykonawców - bo to nie byli Polacy. Ale jest też niepoprawne geograficzne. Bo równie niepoprawne jest określenie: „nazistowskie obozy zagłady na terenie Polski”. Na terenie Państwa Polskiego nigdy nie było żadnych nazistowskich obozów zagłady! Te obozy wybudowały władze Niemiec na terenie III Rzeszy albo Generalnego Gubernatorstwa. A po wojnie, gdy Polska odzyskała swoje ziemie, te obozy zostały zlikwidowane. Precyzja wypowiedzi jest bardzo ważna!
Ale jeśli ta precyzja jest ważna i sama wypowiedź dotyczy oceny precyzji wypowiedzi, to absolutnie niedopuszczalne jest wypowiadanie się nieprecyzyjnie. A premier tak nonszalancko powiedział: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”. Premier dopuścił się kłamstwa oświęcimskiego! Polakom wcale nie zależy na tym, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały! One powinny zostać zniszczone! I tak się stało.
Po to, by pamiętać, należy na terenie tych obozów tworzyć muzea. I tak się dzieje. Nieprawdą jest, że te obozy przetrwały i nieprawdą jest, że chcemy by przetrwały. Ta wypowiedź premiera podpada pod nową ustawę o IPN, bo to publiczna wypowiedź, nie artystyczna i nie naukowa, która pomawia wbrew faktom Naród Polski o to, że chce kontynuować ludobójstwo, bo dba by obozy koncentracyjne przetrwały. Gdyby ustawa obowiązywała, to musiałby za to zapłacić grzywnę.
To nie obozy mają przetrwać, ale muzea w ich miejscach! Precyzja wypowiedzi jest ważna! Premier powinien był powiedzieć tak: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by w miejscach po zlikwidowanych niemieckich obozach koncentracyjnych utworzyć muzea, które przetrwają jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”
 
Grzegorz GPS Świderski

KOMENTARZE

 • Autor
  Zrob jeszcze kompilacje tlumaczenia z You Tube i swoja interpretacje- to te "odszkodowania"ponizej 100 mld $ nie zejda a jako nawiazka beda chyba polskie lasy.
 • @mac 21:18:56
  Nie rozumiem tego komentarza. Poproszę o pisanie po polsku.
 • łolaboga....
  Bijesz człowieku piane o nic w nieodpowiednim momencie. Ty się człowieku módl aby Maliniak podpisał ustawę a nie zawetował bo zgnoi Polaków a żydy nam "oczy będą drutami wykuwać" a świat będzie na to patrzył i nic nie pomoże.
 • Nie zgadzam się z Panem!
  „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”.


  Gdyby po "przetrwały" była kropka, to bym się może i zgodziła.
  "Świadectwo Męczeństwa Narodów" jest sformułowaniem ogólnym i w nim mieści się muzeum i inne formy pamięci.

  Premier nie złamał ustawy o IPN i wypowiedział się jak należy.

  Nie szkoda Panu czasu na takie notki? Czy nie lepiej byłoby się zająć listem ministra Krzysztofa Szczerskiego do amerykańskich kongresmenów, który został wysłany do USA z trzema błędami?

  http://www.president.pl/en/news/art,668,letter-by-krzysztof-szczerski-to-the-congressional-anti-semitism-task-force.html
 • @Stara Baba 06:27:29
  Maliniak to powinien truchtem pędzić do Trumpa i użyć wszelkich argumentów (i próśb), aby nie podpisywał ustawy 447. Jak będą tak siedzieć jak sieroty, to Trump uzna, że im wszystko jedno. na ostatnim międzynarodowym spędzie powiedział przecież wyrażnie, że każdy powinien dbać najpierw o swój kraj i swoje interesy. Banda darmozjadów w Polsce okupujących najważniejsze stanowiska państwowe podkuliła ogony i szuka wśród Polaków faszystów. Wstyd i hańba!
 • @wercia 08:56:56
  Ile razy trzeba powtarzać ze polska ustawa niweluje ustawę 447? Cały sekret polega na obarczeniu o mordy całego narodu co chcą zrobić żydzi a ustawa polska automatycznie to na arenie i w prawie międzynarodowym neguje i żydki nie maja poparcia prawnego na żadne "mezalianse".
 • @mac 21:18:56 Pan RAM dokładnie taką postawę ujawnił bo...
  "Zastanawia mnie tylko po co ten tekst? Kogo obchodzą w Polsce nieprzemyślane szczekanie małych ludzików z Włoch? Nie lepiej już o nich zmilczeć przez dzień lub dwa?"

  jak cię nie obchodzi jak Żydzi psują nam reputację, to znaczy, że jesteś głupi!... i nie trzeba się obrażać za moją dobitność!

  myśleć, zanim grzmotnie się brednię!... nie kompromitować się!
  nadużycie link skomentuj
  RAM 02.02.2018 21:49:40

  To samo odnosi się do Stara Baba 03.02.2018 06:27:29
  a także do AgnieszkaS 03.02.2018 07:06:57

  TRAGEDIA jak moralność zniszczona jest PRZEKIEROWANA NA TALMUDYCZNĄ w celu mataczenia i tuszowania
 • @GPS 04:45:25 Super post !! w mętnej wodzie grube ryby ...
  ..łowi się i dalej okazje
 • @andrzejw 10:22:08
  Nie rozumiem tego wpisu
 • @Stara Baba 10:19:32
  NIE NIWELUJE. Organizacje żydowskie dążą do uzyskania odszkodowań za wyimaginowane mienie (bo USA już reparacje dostała i nie kwestionowała ich wysokości), Polska zwróciła zydowskim gminom ich mienie (nawet obiekty wcześniej przez Żydów sprzedane), utrzymujemy żydowskie instytuty i instytucje, finansujemy imprezy. Prezydenty przepraszają w imieniu Polaków za Jedwabne (Żydy nie przepraszają za Nabiboki, Koniuchy i inne wsie pomordowanych Polaków). Do tej pory nikt nie protestował wobec określeń "polskie obozy", a ustawa nie działa wstecz. Czołganie się przed Żydami na kolanach (i stawanie na baczność) wskazuje, że korytowi mają jakieś powody ku temu. Polskich obozów nie było, ale w mniemaniu Żydów Polacy ich niewystarczająco ratowali, a nawet mordowali i okradali. Nikt Grossa nie oskarżył o kłamstwa, nikt nie oskarżył żadnego Żyda o zniesławianie Polaków. Przepisy w kodeksie karnym są przecież, tylko kto by śmiał? Prokuratura składa sprawozdania
  ze ścigania antysemityzmu, z antypolonizmu -nie. Ustawa 447 dotyczy mienia pozostawionego a nie mordowanych Żydów. Za to zdaje się Niemcy już zapłacili.
 • @andrzejw 10:22:08
  I.(...)To samo odnosi się do Stara Baba 03.02.2018 06:27:29
  a także do AgnieszkaS 03.02.2018 07:06:57"/andrzejw/

  Czy Pan wie o czym jest notka GPS? Czy ją Pan przeczytał?
  Pisze Pan internetowe slogany i sam nawet nie wie o czym i dlaczego..

  GPS zabrał się za analizę znaczeniową pewnego zdania z przemówienia Morawieckiego. Wypowiedź premiera jest poprawna i wyraża to, co wyrażać powinna. Tego rodzaju "notki" należy wrzucać w lochu.

  II.
  List Krzysztofa Szczerskiego do amerykańskich kongresmenów(amerykańskich żydów) napisany jest naprawdę dobrze i dobitnie wyjaśnia polski punkt widzenia. Niestety, w liście są trzy błędy:

  Jest:"However, unlike in several other European countries where governments cooperated with the Nazi Germany..."

  Powinno być:"However, unlike several other European countries where governments cooperated with Nazi Germany..."

  Jest: "On behalf of the President of the Republic of Poland I assure you of our commitment to cooperate on this matter."

  Powinno być:"On behalf of the President of the Republic of Poland I assure you of our commitment to cooperate in this matter.
 • @Stara Baba 06:27:29
  "Bijesz człowieku piane o nic w nieodpowiednim momencie"

  Dokładnie to samo można powiedzieć o protestowaniu przeciw każdej frazie: "polskie obozy śmierci". Że to czepianie się słówek, że to bicie piany, że to nie ma znaczenia, że moment nieodpowiedni...
 • @AgnieszkaS 07:06:57
  Jeśli używanie frazy: "polskie obozy śmierci" łamie ustawę, to tak samo łamie ją określenie: "Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały". Oba określenia pomawiają Polaków o udział w ludobójstwie. W obu przypadkach można tłumaczyć, że to było poprawne - że to chodzi o geografie, że były inne intencje, że był lub nie było przecinka etc... Wypowiadać się należy precyzyjnie. Ustawa ma nas do tego zmusić.
 • @GPS 18:15:13
  "Jeśli używanie frazy: "polskie obozy śmierci" łamie ustawę, to tak samo łamie ją określenie: "Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały"."/GPS/

  Proszę nie pisać bredni! Polacy dbają o to aby obozy koncentracyjne przetrwały, ponieważ są one dowodem niemieckich zbrodni. "Bijesz człowieku piane" było określeniem przyjaznym i delikatnym.
 • @AgnieszkaS 17:19:52
  Polacy nie dbają by o to aby obozy koncentracyjne przetrwały. To, że dbają to kłamstwo oświęcimskie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej