Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Kilka drobnych plusów Jurka Owsiaka i jeden wielki minus!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak dobrze żyje ze swojej fundacji charytatywnej. To nie jest złe, że dużo zarabia na swojej działalności i wiedzie luksusowe życie.

To nie jest złe, że wykorzystuje swoją fundację do podróży zagranicznych, lotów myśliwcem wojskowym, czy innych przygód niedostępnych przeciętnemu obywatelowi. To jest dobre i należy mu tego zazdrościć - przy okazji próbując osiągnąć to samo. Każdy człowiek powinien dążyć do tego, by być bogatym - i wykorzystywać swoje bogactwo do przygód i wystawnego życia.
Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak zarabia na własnej fundacji i dzięki niej buduje swoją popularność i inne własne firmy. To nie jest złe, że odniósł medialny i biznesowy sukces. To nie jest złe, że jest powszechnie lubiany i szanowany. To nie jest złe, że jego fundacja wydaje krocie na budowanie swojego wizerunku: na luksusową siedzibę czy nowe samochody. Każda sensowna firma tak robi!
Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak ukrywa swoje rozliczenia finansowe i nie chce ich ujawnić nawet przed sądem. To nie jest złe, że fiskus boi się skontrolować jego firmy. Być może jego grupa biznesowa robi różne przekręty podatkowe czy księgowe. To jest słuszne i mądre! Każdy człowiek powinien do tego dążyć, by zapłacić jak najmniej podatku! Powinniśmy mu zazdrościć jego sprawności finansowej i każdy powinien go naśladować - tak by fiskus się bał ludzi, a nie ludzie fiskusa.
Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak wykorzystuje finanse swojej fundacji charytatywnej do tego, by organizować koncerty muzyczne i kilkudniowe zloty młodzieży w wakacje. Takie koncerty są fajne i potrzebne. Młodzież może się wyszumieć, potaplać w błocie, posłuchać muzyki, zrelaksować się, nawiązać nowe kontakty. Jego hasło: „róbta co chceta” jest wolnościowe. Zaprzeczeniem byłoby: „róbta co wam każą” - a więc byłaby to pochwała zamordyzmu i państwowej knagi. Wolność jest dobra, a zamordyzm zły!
Nie ma nic złego w tym, że koszty działalności Jurka Owsiaka są wysokie i że w dużym stopniu wykorzystuje on dla swojej fundacji fundusze publiczne: zasoby lokalnych gmin, czas antenowy publicznej telewizji, budżety miast. W ten sposób odzyskuje publiczne pieniądze, które władza by zmarnowała. Dobre i słuszne jest to, by od państwa wyciągać ile się da. To jest forma prywatyzacji.
Nie ma nic złego w tym, że Jurek Owsiak ma poglądy polityczne i je propaguje. Każdy człowiek powinien interesować się polityką i ekonomią, powinien myśleć i analizować, powinien wyrabiać sobie poglądy i je głosić. To nie jest złe, że wykorzystuje on polityków do swojej działalności. To nie jest złe, że wykorzystuje swoją firmę, fundację i inne organizacje do tego, by uczestniczyć w polityce. To jest dobre, by przy okazji robienia biznesu propagować też ideologię polityczną.
To nic, że Jurek Owsiak w czasach PRL pracował w firmie, która była przykrywką dla wojskowego wywiadu. To nic, że jego ojciec był milicjantem. To nic, że jest wspierany przez służby specjalne - byłe czy obecne. Każdy by chciał, by mu służby sprzyjały. Słusznym jest to, by ze służbami grać. I tak jak w każdej grze trzeba wygrywać. Dobrze, że Jurek Owsiak potrafi odróżnić oficera z jego służb, od oficera służb obcych - i wie, komu składać raporty.
Ale w działalności Jurka Owsiaka jest jedno fundamentalne zło, które niweluje całe dobro, które powyżej wymieniłem. Otóż oprócz różnych dobrych pobocznych celów, jego fundacja ma cel główny: pomoc państwowym szpitalom, kupowanie do nich sprzętu. Gdyby miał inny, dobry cel, to byłby całkiem dobry. A tak rujnuje cały sens swojej działalności! Obranie takiego celu powoduje, że jego fundacja wcale nie jest charytatywna!
Działalność charytatywna polega na tym, że się pomaga biednym ludziom. Ludziom poszkodowanym, którzy doznali jakiegoś nieszczęścia. Pomagać należy ludziom, biologicznemu życiu, a nie przedmiotom martwym: budynkom z łóżkami. Państwowe szpitale są złe, więc pomoc im jest zła.
Jeśli Jurek Owsiak chciałby pomagać chorym dzieciom, to powinien im pomagać bezpośrednio: finansując ich leczenie. Jest wiele fundacji, które tak robią - pomagają konkretnym, chorym, poszkodowanym dzieciom. Fundacja Jerzego Owsiaka w małym zakresie pomaga konkretnym dzieciom, ale głównie wspiera nieudolne, źle zarządzane, źle finansowane, patologiczne szpitale. W istocie jest to pomoc dla właściciela tych szpitali - czyli państwa. A państwo to bezduszna maszyna, to terrorystyczny aparat przemocy, który ciemięży i grabi ludzi.
Doby szpital nie potrzebuje wynajmować za darmo cudzego sprzętu, dobry szpital ma kupiony samodzielnie dobry sprzęt, bo to jest jego podstawowe narzędzie pracy. To szpital powinien sobie kupować sprzęt, bo zarząd szpitala najlepiej wie jakiego sprzętu potrzebuje - w jakiej liczbie i za jaką cenę. Dobry szpital zarabia dlatego, że ma dobre narzędzia pracy. Im lepiej zarabia, tym ma lepsze narzędzia, tym lepiej leczy ludzi. Narzędzia musi dostosować do potrzeb. Tak jak każda firma.
Fundacja charytatywna powinna finansować leczenie w dobrych szpitalach - leczenie biednych dzieci, których nie stać na dobry szpital. Im więcej będzie klientów dobrych szpitali, tym będzie ich więcej, tym będą tańsze.
Tymczasem wsparcie dla złych szpitali, dla szpitali, które nie potrafią sobie poradzić ze sprzętem, z podstawowymi narzędziami, których potrzebują do leczenia, to utrzymywanie patologii. Wtedy złych szpitali jest coraz więcej. Wtedy sprzęt jest rozlokowany nieoptymalnie, marnotrawnie. Gdy organizacja charytatywna kupuje sprzęt i go nieodpłatnie udostępnia szpitalom, to zawsze przepłaci i udostępni nie tam gdzie potrzeba.
Oczywiście złe szpitale też leczą. Też czasem coś tam wyleczą. Zawsze się znajdzie ktoś, kogo wyleczono w złym szpitalu. I on będzie wdzięczny - pochwali szpital i pochwali właściciela sprzętu, z którego szpital skorzystał.
W Polsce większość szpitali to szpitale państwowe, a zatem złe. I większość wyleczonych to wyleczeni w takich złych szpitalach. Dobrych szpitali prywatnych, czy nawet dobrych publicznych, jest mało, więc i wyleczonych w nich jest mniej. Więc gdy zrobimy ankietę, to wyjdzie, że złe szpitale leczą więcej! Ale to o niczym nie świadczy, to nic nie znaczy!
Jurek Owsiak powinien pozostać politykiem, ideologiem, celebrytą, animatorem rozrywki, klaunem, wodzirejem, prezenterem, konferansjerem i dyskdżokejem - powinien robić to, w czym jest dobry.
Ale nie powinien zajmować się działalnością charytatywną, bo to mu kompletnie nie wychodzi - wybiera złe cele! Powinien zostać bogatym filantropem i zarobione miliony na robieniu medialnych przedstawień, koncertów i wygłupów, powinien w jakiejś części oddawać dobrze zarządzanej, sensownie ukierunkowanej na pomoc, organizacji charytatywnej. Takiej, która pomoże ludziom poszkodowanym - a nie przejmie rolę dostawcy sprzętu do bankrutujących szpitali.
A więc lepiej nie dawać żadnych pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która pomaga chorym szpitalom. Lepiej te pieniądze oddać fundacji, która finansuje leczenie chorych dzieci.
 
Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

KOMENTARZE

 • W Polsce to Matka Teresa.
  Gdyby pokazać to zdjęcie w Hiszpanii, USA, Rosji i spytać czym zajmuje się ten facet, to na 100 zapytanych 70 odpowie, że handluje używanymi samochodami, 20, że ma coffee shop, 10, że jest w trakcie eksperymentalnej resocjalizacji.

  https://pbs.twimg.com/media/DTSEeemWsAAszCh.jpg
 • Owsiak zbiera na dzieci czy dzieci na Owsiaka
  https://pbs.twimg.com/media/DS4ABavW4AAl3HB.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DTM6jwXXUAAKoqm.jpg  Proste jak drut zasady siepomaga.pl. Kasa wpłacana na konkretne dziecko, czy inną osobą potrzebującą w ciągu 4 dni trafia na konto dziecka. Prowizja 6% dla siepomaga.pl, żadnych innych kosztów. Owsiak rozlicza kasę 2 lata, a prowizję skrywa przed sądami od 4 lat.
 • Zarabianie pieniędzy
  Zarabianie pieniędzy
  nie jest grzechem. Jednak zarabianie na oszustwie już tak. A tak zarabia Owsiak wykorzystując dobre serce i empatię ludzką. A dlaczego jest oszust? Dlatego , że przez całe lata twierdził ,że żyje praktycznie z pensji, a faktycznie wyprowadzał miliony poprzez powiązane spółki rodzinne. Był tak cyniczny, że jedną z firm wyprowadzającą pieniądze z fundacji nazwał "Złotym Melonem". Gdyby publicznie stwierdził, że tak robi to sprawa darczyńców czy i ile dają na orkiestrę. W tej jednak sytuacji ocena moralna tej osoby jest jednoznacznie negatywna.
  Mamy zatem różne poczucie przyzwoitości i moralności.
 • hehe no bardzo śmieszne
  no to wychodzi na to, że Owsiak powinien pomóc w zarządzaniu szpitalami, powinien zatrudnić kogoś, kto zajmie się ustawianiem obsługi pacjenta i jakością świadczeń. Za to biorą ciężkie pieniądze dyrektorzy szpitali...
  No ale kto wie, wydaje się, że zewnętrzna firma dużo by pomogła w podnoszeniu jakości. Chciałbyś pan prywatnej policji? Te szpitale są złe bo widać jest tak, że nagania się pacjenta do być może niemieckich spółek leczniczych... Widać, że to jest celowe niszczenie szpitali. I pan bierzesz w tym udział - w obszczekiwaniu publicznej służby zdrowia? Te szpitale muszą być złe, 3 procent pkb na zdrowie xD... komuś na tym zależy. Panie Owsiak bierz się pan za zarządzanie szpitalami znaczy się xD... kandyduj na ministra zdrowia xD facet płacze że sto procent kasy przeznaczacie na darowizny na szpitale xD... Prawo jest wręcz tak ustawione, żeby szpitale nie mogły się rozwijać. Ktoś za to musiał zapłacić ciekawe kto xD i kto wziął ....
 • @zadziwiony 11:40:26
  Patrzycie na jakieś wyprowadzanie milionów nie widząc żę to nie żadna organizacja charytatywna tylko biznes."Fundacja charytatywna powinna finansować leczenie""Doby szpital nie potrzebuje wynajmować za darmo cudzego sprzętu," Co to znaczy wynajmować za darmo? WOŚP nie ma nic z organizacją charytatywną wspólnego .Zbiera kasę do puch za której część kupuje sprzęt medyczny który podnajmuje szpitalom pozostając jego właścicielem ,Gdyby finansowała operacje czy zabiegi dzieciom była by organizacją charytatywną WOŚP TO konglomerat finansowy prywatna firma bez ZOO.Lepiej; to właśnie ZOO wszyscy widzą i zwierzątka głaskają.
 • @dlaczego ja 12:14:50
  no w tym jest właśnie przekręt. Jest firmą typowo biznesową, a udaje charytatywną i filantropijną fundację ogłupiając ludzi by kasę do puszek sypali..
 • @
  Ratujmy ich, dopóki jeszcze jest nadzieja! https://www.siepomaga.pl/weronikaibartek

  https://pbs.twimg.com/media/DTbF7uHWAAAh37k.jpg
 • @zadziwiony 11:40:26
  Jutro po raz kolejny syn milicjanta i ten który pieprzy Polskę pod pozorem zbiórki na chore dzieci będzie strzygł naiwne KODbarany. Nie dajmy się oszukać!

  https://pbs.twimg.com/media/DTcG3YtXcAEVQDF.jpg
 • @Autor
  Szanowny Autor czyni Owsiakowi zarzut z tego, że nie zgadza się z poglądami szanownego Autora na państwo, z tego że Owsiak nie zgadza się z poglądem iż
  "A państwo to bezduszna maszyna, to terrorystyczny aparat przemocy, który ciemięży i grabi ludzi."

  Oczywiście wolno tak szanownemu Autorowi uważać, szkoda jednak że nie zastanawia się nad tym jakie może być inne postrzeganie państwa.
 • Owsiak służy państwu, a nie biednym???
  " Dobre i słuszne jest to, by od państwa wyciągać ile się da. To jest forma prywatyzacji."/"Arcyliberał" Świderski/

  Liberalizm już w swoich założeniach ma ułatwić ekonomiczny rozbój, pasożytnictwo i najzwyklejsze złodziejstwo. "Arcyliberał" jest zatem arcymistrzem "liberalnej sztuki".
 • @dlaczego ja 12:14:50
  Pani Barbara Nowacka przekazała jakiś tam bursztyn na aukcję WOŚP, aby leczyć...chore dzieci.
  Natomiast kilka dni temu z mównicy Sejmowej gorąco namawiała, aby te same chore dzieci już w łonie matki likwidować.

  To w końcu ratujemy czy eliminujemy?
 • @AgnieszkaS 21:38:51
  Arcyliberał ?

  https://pbs.twimg.com/media/DTb9hLEWAAEdq7m.jpg
 • Pozdrawiam Autora
  Trafna charakterystyka działalności Owsika. Ubrana w skrajny libertarianizm, ale trafna.
  5*

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej