Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Lumpenpederaści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fejsbukiem i jutubem rządzą lumpenpederaści. No bo jak nazwać inaczej kogoś z pederalistyczną mentalnością? Czyli takiego, kto obraża się z byle powodu i działa z ukrycia, od tyłu?

Można jeszcze powiedzieć, że to ubermurzyni, pseudociapaci, cykomasoni, albo wyznawcy Wielkiej Grenlandii. Ich sprawiedliwość społeczna polega na tym, że jak im trzech ormowców doniesie, że jakaś osoba użyła zbrodniosłowa, to banują takiego użytkownika czy vlogera. I nie ma znaczenia czy donos był słuszny, czy nie. Kontekst użycia zbrodniosłowa nie ma żadnego wpływu na karę. Nawet jeśli to cytat, nawet jeśli słowa są użyte w innym znaczeniu niż to zbrodnicze, nawet jeśli to pochwała albo obrona tych, których się tymi słowami określa – nie ma litości, dostaniecie za to bana od tych lumpenpederastów. Na fejsbuku zablokują wam nawet kanały prywatnej korespondencji. Na jutubie skasują wam wszystkie filmy.
Nie można napisać: „pedał”, nawet, jeśli to pedał rowerowy. Nie można napisać: „pederasta”, choć to określenie naukowe. Nie można napisać: „Murzyn”, choć to prawidłowa polska nazwa dla człowieka rasy czarnej. Nie można napisać: „mason”, „cyklista”, „ciapaty”, „żyd”. I być może nie można użyć jeszcze wiele innych zbrodniosłów, o których okropieństwie wiedzą tylko donoszący ormowcy. Jeśli ormowiec doniesie za użycie „kwiatka”, który mu zaśmierdzi, to też was lumpenpederaści mogą zbanować. Żadnego wyjaśnienia nie dostaniecie - nie będziecie wiedzieć, które konkretnie słowo, które napisaliście jest zbrodnią.
Moje przygody już znacie, tu o tym pisałem: Fejsbużyca to Żydówka. Ale podobna przygoda spotkała ostatnio popularnego jutubera, Sebastiana Pitonia, któremu skasowano kanał, który miał milion odsłon i ponad pięć tysięcy subskrypcji. Powód nieznany. Jakichś trzech ormowców doniosło, że im się kanał nie podoba. I ktoś anonimowy z jutuba kanał skasował. Wyjaśnień brak. Autor kanał oczywiście odtworzy w innym miejscu. Dlatego warto go wesprzeć zainteresowaniem. Jeszcze nie wiadomo gdzie będzie można znaleźć jego filmiki, póki co można śledzić stronę fejsbukową jego kanału: PitońTV. Pogadanki Sebastiana są bardzo ciekawe – polecam. Kilka jest jeszcze na fejsbuku. Śpieszcie się, póki jeszcze tam są.
Takie podejście cenzorów oczywiście ułatwia działanie agentur politycznych, których celem jest manipulowanie przekazem odbieranym przez was z fejsbuka czy z jutuba. No bo zorganizowana grupa oczywiście łatwo wykryje doświadczalnie jakie konkretnie zbrodniosłowa są nielubiane przez zarządzających lumpenpederastów i ich nigdy nie użyje, ale doniesie na nielubianych konkurentów. Z błahych powodów. Choćby za spam. I zdominują przekaz. Już w tej chwili ten niewinny obrazek wyjaśniający jak działa algorytm AlphaGo Zero, który wygrywa z mistrzami w GO, jest banowany na fejsbuku jako spam - spróbujcie wkleić ten odnośnik: AlphaGo Zero cheat sheet - niektórzy się śmieją, że to dlatego, że fejsbukowa sztuczna inteligencja jest zazdrosna o tę guglową.
W USA pojawiają się bardzo poważne i uzasadnione podejrzenia, że duża grupa rosyjskich trolli działających z Petersburga zmanipulowała fejsbuk i jutub tak, by wybory wygrał Trump. Może tego dokonali, a może nie, ale na pewno próbowali na wybory wpływać. A ponieważ to mistrzowie manipulacji, to może w istocie chcieli pomóc Clintonowej. Ta głupia, bezsensowna, niesprawiedliwa cenzura jest wodą na ich młyn. Oni o pederastach nic nie napiszą, oni pederastów wy… (autocenzura – uznajmy, że chciałem napisać: wyguglują).
Ja rozumiem, że mając miliard użytkowników nie da się ich łatwo moderować, trzeba więc używać jakichś algorytmów, automatów, boty, które są czułe na słowa kluczowe. No to lepiej w ogóle nie moderować, niż działać tak bzdurnie! Całego Internetu i tak nie zmoderują. Każdy niesprawiedliwie usunięty czy zbanowany rozpowszechni to, za co został ukarany wbrew zasadom i elementarnym standardom, w trójnasób. Im bardziej mnie fejsbuk banuje za notkę o pederastach, która żadnych zasad fejsbuka nie łamie, tym mam więcej wejść na tę notkę: Pederaści są nienormalni.
 
Grzegorz GPS Świderski


KOMENTARZE

 • Ze światowego życia moralnych autorytetów.
  Pedofil Roman Polański nie został wpuszczony do kościoła Madeleine w Paryżu na ceremonię pogrzebu gwiazdy francuskiego rocka Johnny'ego Hallyday.

  Faszyzm i antysemityzm ?

  Czekamy kiedy Agnieszka Holland zabierze głos w sprawie.

  https://pbs.twimg.com/media/DQ7txcNW0AA0cvE.jpg
 • @Autor
  Prywatna własność to i reguły prywatne.

  Idealny przykład ilustrujący podejście do własności prywatnej.
 • @programista 15:52:05
  Ale problem w tym, że fejsbuk i jutub banują niezgodnie z własnymi, prywatnymi regułami. Ja dostałem karę, mimo, że nie złamałem żadnego punktu regulaminu. Nie dostałem żadnego wyjaśnienia. Ja się tylko domyślam, że to chodzi o użycie zbrodniosłów, bo wielu innych też jest za to banowanych. Ale pewności nie ma. Dokładnie tak samo nie wiadomo, za co wywalili z jutuba wszystkie filmy Sebastiana Pitonia. Nie dostał żadnego uzasadnienia. Własność prywatna to nie jest jakaś absolutna władza.

  Fejsbuk i jutub to nie jest jakiś prywatny teren, na który ktoś wchodzi bez pozwolenia. To są prywatne firmy pośredniczące w komunikacji między ludźmi. To tak jak poczta, czy telefonia komórkowa. Analogia jest taka: piszę coś do znajomych na kartce pocztowej. Listonosz to czyta i uznaje, że użyłem zbrodniosłowa, bo napisałem: "Murzynów nie należy obrażać". I za karę drze i wyrzuca do śmieci przez miesiąc wszystkie listy, które wysyłam. A do znajomych mogę pisać tylko przez pocztę, bo oni innej firmy nie chcą używać.
 • @Husky 15:32:20
  Każdy ma prawo nie wpuścić na swoją własność kogo chce. To nie jest analogia z banowaniem. Jeśli ktoś podejmuje się pośrednictwa w komunikacji i ktoś z tego skorzysta, to jest to zawarcie umowy. Obie strony muszą umowy dotrzymać. Obie strony muszą przestrzegać regulaminu.
 • @GPS 17:00:35
  Ma prawo jako prywatny zmieniać reguły kiedy mu się podoba. Bo u siebie jest.
  "A do znajomych mogę pisać tylko przez pocztę, bo oni innej firmy nie chcą używać."
  To już jest zupełnie prywatny problem szanownego Autora i doboru znajomych.
 • Po jakiego huj... piszecie na żydowskim Fejsbukiem i jutubem ?
  Omijać szerokim łukiem te żydowskie gadzinówki , to wyjdzie wam tylko na zdrowie !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. Polska Krajem Neutralnym !
 • @GPS 17:03:24
  Proszę sobie ten przykład potraktować jako poglądową lekcję libertarianizmu w praktyce.
  Te podmioty mają wykupioną ochronę w innej firmie ochroniarskiej niż szanowny Autor. Wg zasad ich firmy ochroniarskiej nie muszą się oni stosować do żadnych reguł nawet tych które sobie sami ustanowią.
  Szanowny Autor ma wykupioną ochronę w innej firmie.
  Proszę sobie radzić po libertariańsku.
 • @programista 18:54:01
  Ale firma komunikacyjna nigdzie nie jest u siebie, oprócz swoich biur. Ja korzystając z jej usług jestem cały czas u siebie, a nie u niej. Ona ma prawo ustanowić sobie dowolny regulamin świadczenia usług, ale nie ma prawa go zmieniać, gdy już umowę zawarliśmy. I nie ma prawa inaczej świadczyć swoich usług niż to jest zawarte w umowie. Dopóki ja nie łamię tego regulaminu nie ma prawa mnie karać. Listonosz nie ma prawa podrzeć mojej kartki pocztowej jeśli mu się nie spodoba coś co w niej napisałem.
 • @programista 18:58:57
  Ależ ja sobie radzę! Jeśli firma oszukuje i nie przestrzega własnego regulaminu, to ja przed tym ostrzegam innych i zniechęcam do korzystania z usług tej firmy. I ogłaszam, że też wolno tę firmę oszukiwać i olewać jej regulamin. I tak robię. I robi tak wielu. To co napisałem to wyjaśnienie, że nie należy mieć skrupułów gdy się te firmy oszukuje i wykorzystuje łamiąc ich zasady.
 • @ele 18:54:47
  Tak należy robić. Ale komunikacja wymaga dwóch stron. Dlatego piszę takie notki, by przekonać tych, którzy komunikują się tylko przez te oszukańcze firmy, by korzystali z innych. Jak tego nie napiszę, to oni będą uważać, że te firmy są najlepsze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej