Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Mieszanka cywilizacyjna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cywilizacja żydowska to jedna z najstarszych istniejących cywilizacji. Dlatego należy się jej szacunek i uznanie. Żydzi jako naród i wyznanie wywarli duży pozytywny wpływ na dzisiejszy świat.

Wielu wybitnych naukowców, bankierów, reżyserów, artystów etc. było i jest Żydami.
Ale cywilizacja żydowska jest inna niż nasza. Oni mają inne paradygmaty społeczne, inną moralność, inne fundamenty cywilizacyjne. Nie powinno się mieszać cywilizacji, bo to zaszkodzi spójności zasad każdej z tych, które się pomiesza, a rezultat będzie pełen sprzeczności i niejasności. Nie da się żyć, gdy zasady organizacji społeczeństwa są niespójne. Nasz wybitny badacz cywilizacji, Feliks Koneczny, twierdził nawet, że mieszanka cywilizacyjna nie jest możliwa – co najwyżej jedna cywilizacja może zdominować drugą.
Dlatego uważam, że nie należy mieszać żydowskich zasad z naszymi. Żydzi powinni mieć pełne prawo pielęgnować swoje zasady i żyć zgodnie z nimi. Ale nie powinno się tych zasad narzucać nam, chrześcijanom. Przykładem takiego narzucania, i to przy użyciu przemocy państwa, jest zakaz handlu w niedzielę.
Zakaz handlu w niedzielę to powielanie zasad żydowskich w naszej cywilizacji, to próba tworzenia mieszanki cywilizacyjnej. Żydowskie zasady są takie, że ściśle regulują jakich prac nie wolno wykonywać w szabat. Żydowskie zasady są takie, że prawo stanowione to kodyfikacja moralności. Żydzi to stosowali przez tysiące lat i to jest dla nich dobre. Ale my mamy inne zasady, które są co prawda młodsze, ale stosowanie ich przez dwa tysiące lat jest wystarczającym powodem by je też uszanować.
Istotą żydowskiego podejścia do święta nie jest konkretny dzień, ale ortodoksja co do czynności, których w ten dzień nie wolno wykonywać. Chrześcijaństwo nie tylko zmieniło dzień cotygodniowego święta z soboty na niedzielę, ale zmieniło istotę świętowania - i to jest kluczowe. Zmiana dnia służyła tylko temu, żeby się wiernym nie pomylił sposób świętowania - ale kluczowy jest ten sposób, a nie dzień. Zmienił się paradygmat z zasady określającej czego nie wolno robić, na to co należy robić. U żydów nie wolno wykonywać pewnych prac w święto, u nas w święty czas jest nakaz czczenia Boga.
W Starym Przymierzu świętem była sobota a najważniejszym elementem było odpoczywanie na pamiątkę Boga, który odpoczywał siódmego dnia po stworzeniu świata. Nowe Przymierze przeniosło świętowanie z siódmego dnia tygodnia na pierwszy, czyli na niedzielę, i najważniejszym elementem świętowania uczyniło czczenie Boga poprzez udział we mszy świętej na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa, a odpoczynek stał się sprawą drugorzędną i stało się zbędne szczegółowe regulowanie tego, jakie prace wolno wykonywać, a jakich nie. Kościół katolicki uznanie tego, co jest pracą niekonieczną i co przeszkadza w oddawaniu czci Bogu, oddaje indywidualnemu poczuciu wiernych - mamy to ocenić we własnym sumieniu i możemy kierować się subiektywnymi odczuciami. Mamy się skupić na czczeniu, a nie na nierobieniu.
Zakazy wykonywania jakichkolwiek prac w święta są żydowskie. Zakazywanie tego przez państwo też jest żydowskie, bo oni nie odróżniają prawa moralnego od społecznościowego, oni mają jedno Prawo. Natomiast chrześcijańskie zasady świętowania to są nakazy, nakazy moralne, a nie nakazy państwowe. Nie wolno u nas mieszać moralności z prawem stanowionym. U nas prawo nie jest kodyfikacją moralności, tak jak u żydów. U nas moralność jest ponad prawem, co oznacza, że prawo musi być zgodne z moralnością. Dlatego wszelkie zakazy pracy w niedzielę są niedopuszczalne, bo są niemoralne. Bo taki zakaz to użycie przemocy wobec kogoś, kto sam przemocy nie stosuje. Przykazanie nakazuje dzień  święty święcić, co nie jest zezwoleniem na użycie przemocy wobec bliźniego, który święci inny dzień, albo robi to inaczej.
PiS i Solidarność forsując ustawę o zakazie handlu wielkopowierzchniowego w niedzielę próbują wprowadzić u nas żydowskie zasady, próbują ustawowo ściśle zdefiniować jakich prac w niedzielę nie wolno wykonywać i chcą te reguły wymusić przemocą państwa, chcą tak jak żydzi kodyfikować moralność. To, że cywilizacja żydowska jest starsza i ma duże sukcesy, nie jest żadnym usprawiedliwieniem tego, by narzucać nam ich zasady. Mieszanka cywilizacyjna nie może się udać! PiS nie ma żadnych szans w tej walce o wdrożenie w Polsce żydowskich zasad. To tylko wywoła chaos i moralne pogubienie się Polaków.

 

Grzegorz GPS Świderski


 

KOMENTARZE

 • Cywilizacja chrześcijańska opierała się na prawie rzymskim,
  gdzie normy prawne nie były sprzeczne z normami moralnymi. I tak powinno być dla poczucia sprawiedliwości wywodzącego się z dobrze ukształtowanego sumienia. Socjalizmu nie wprowadzali chrześcijanie (chodzi mi o organizację i finansowanie). W imię socjalistycznych zasad starano się majstrować w tym duchu w regulacjach prawnych, chociaż przez cały socjalizm przetrwał przedwojenny kodeks handlowy, prawo wekslowe i czekowe. Po "transformacji" z hura optymizmem przystąpiono do zmian legislacyjnych łącznie z zamawianiem ustaw, przyjmowaniem od lobbystów gotowców do uchwalenia, a potem poprawki do poprawek. Jednym słowem na zasadzie, byle przeforsować i "sie zobaczy".
  PiS po dwóch latach rządów wymodził zakaz pracy w niektóre niedziele, ale z licznymi wyjątkami np. cukierenki, piekarenki są z zakazu wyjęte. Zanim te projekty przedstawiono posłom, już w supermarketach zorganizowano stoiska z cukierenkami i piekarenkami. Nawet moja pobliska Stokrotka piecze odpowiednio spreparowane, surowe bułeczki.
  Nie jest trafne sformułowanie, że zakaz handlu w niedzielę jest żydowski. Dzień święty święcić, to nie pracować. Jaki wybór ma pracownica supermarketu? Niech się zwolni z pracy? Najczęściej nie pracuje dla przyjemności.
 • @wercia 19:57:53
  5* . Ukłony .
 • @wercia 19:57:53
  Brak sprzeczności prawa moralnego ze stanowionym nie oznacza, że prawo ma być kodyfikacją moralności. Ten brak sprzeczności w naszej cywilizacji, to nadrzędność moralności nad prawem. Moralność to inny rodzaj regulacji społecznej niż prawo stanowione - inne ma cele, metody, zasady. Prawo stanowione służy temu by rozwiązywać konflikty między ludźmi - i musi to robić zgodnie z moralnością. To nasze podejście jest inne niż żydowskie. Oni mają jedno Prawo i tylko jedno Prawo reguluje stosunki społeczne.
 • Dziękujemy im za
  lichwę, wyszynk alkoholu, donosicielstwo, wszczynanie pożóg na słowiańskich granicach, stręczycielstwa, zabójstwa.
 • @wercia 19:57:53
  Socjalizm, i wszystko co było w PRL-u, było sprzeczne z naszymi zasadami cywilizacyjnymi. To było natarcie na nas cywilizacji turańskiej i bizantyjskiej. PiS to kontynuuje tworząc na dodatek mieszankę z cywilizacją żydowską. A nam po prostu potrzeba powrotu do naszej starej, dobrej cywilizacji łacińskiej, tej z czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
 • @wercia 19:57:53
  W naszej chrześcijańskiej tradycji wcale nie jest tak, że istotą świętowania jest nic nie robienie. Istotą jest czczenie Boga. Dlatego u nas tradycyjnie w święta handlowano, bo to nie przeszkadzało oddawać czci Bogu. W Polsce tradycyjnie w święta kościelne urządzano jarmarki, targi czy giełdy towarowe i Kościół katolicki temu patronował. Pracownica hipermarketu pracując w niedzielę nie grzeszy - na mszę świętą może pójść nawet w sobotę wieczorem. Jeśli to jej nie odpowiada, to wybór oczywiście ma, może się zwolnić i podjąć innej pracy. Nie ma w Polsce przymusu pracy. Jest tylko zakaz - i to jest niemoralne, szkodliwe, burzące tradycje i zwyczaje.
 • @nikander 20:47:17
  To są inne kwestie. Żydów w Polsce już prawie nie ma. Oni szkodliwi nie są. Szkodliwa jest partia rządząca, która chce nam narzucić ich zwyczaje, które burzą nasze tradycje. Handel w święta, szczególnie hurtowy, to nasze wielowiekowe tradycje.
 • @GPS 20:56:15
  //Żydów w Polsce już prawie nie ma. Oni szkodliwi nie są. //

  Rozwaliłeś mnie. Śmiechem :)))
 • @GPS 20:56:15
  Dobre tylko przestań komentować , mam czasem dosyć twoich kłamstw i odwracania kota ogonem . Zapal Wam świecę . Pozdrawiam. http://telewizjarepublika.pl/imgcache/750x400/c/uploads/news/dwnld878464903.jpg
 • @GPS 20:56:15
  .
  "Oni szkodliwi nie są."

  :))))))
 • @GPS 20:46:39
  Sprzeczności są. Pierwszy lepszy przykład z brzegu -zalegalizowana kreatywna księgowość. W prawie karnym przez lata obowiązywały (i nadal, tylko w formie złagodzonej) tzw. granice obrony koniecznej, gdzie napadnięty nawet póżną porą we własnym domu musiał uważać, by agresorowi nie zrobić krzywdy w stopniu większym, aniżeli to konieczne. Śp.prof. Wolniewicz opowiadał, jak to został okradziony w pociągu. Sprawcę ujęto, potem był proces, w którym złodziej był traktowany jak udzielny książę, a młoda sędzia swoje frustracje wylewała na Profesora (który nb. otrzymał status świadka a nie pokrzywdzonego) Po złożeniu wyjaśnień prof. Wolniewicz oświadczył aroganckiej sędzinie, że więcej się do sądu nie będzie stawiał i prosi, by go nie wzywać. Oczywiście wzywała go, on się nie stawiał, za co był karany grzywnami- łącznie 6000zł- kiedy to opowiadał, sprawa nie była jeszcze zakończona a odbyło się 18 posiedzeń sądu. Złodziej mu ukradł ok.1000zł, z czego część odzyskał. Sąd działał na podstawie i w granicach prawa. Gdzie tu nadrzędność moralności? I jakiej?
  W prawie cywilnym istnieje instytucja "zasad współżycia społecznego", które są dynamiczne na tyle, że sędzina orzekająca w sprawie o zniesławienie (nie pamiętam przez kogo) Michnika skwitowała, że naruszenie dóbr osobistych Nadredachtora Michnika sprzeczne jest właśnie z zasadami współżycia społecznego (nie ze względu na ciężar gatunkowy czynu, ale na osobę Michnika, która jest wysoce zasłużona społecznie) Prawo proceduralne to też prawo a moralność to i Pani Dulska miała.
 • @GPS 20:53:35
  A to może jesteśmy w różnych kościołach. Targi, giełdy towarowe w święta-po raz pierwszy słyszę. Ja zaobserowałam tylko okazjonalne odpusty z obwarzankami itp.
  Pracownica hipermarketu nie grzeszy, o ile musi pracować na utrzymanie.
  Sam Bóg stwarzał świat przez 6 dni, a siódmego dnia odpoczywał. Za komuny chyba w niedzielę sklepy były zamknięte. Nawet komuniści przestrzegali Bożych przykazań.
  Generalizowanie, że zakazy są niemoralne jest nieporozumieniem. Zakaz zabijania, kradzieży, oszustw itp. też niemoralne, szkodliwe etc?
 • @wercia 21:29:59
  Siostro jakiego michnika ?. https://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k
 • @wercia 21:43:33
  Niemoralne są zakazy w stosunku do kogoś, kto nikomu krzywdy nie czyni, nikogo nie oszukuje, nie atakuje. Zakazać atakowania, oszukiwania i robienia krzywdy oczywiście można, a nawet należy.
 • @wercia 21:43:33
  Być może jesteśmy w różnych kościołach. W moim, katolickim, handel w niedzielę nie jest grzechem i jest wielowiekową tradycją. Tu to kiedyś wyjaśniłem dokładniej: http://niepoprawni.pl/blog/gps65/handel-w-niedziele
 • @GPS 21:48:55
  Ty jesteś . https://wiadomosci.wp.pl/b-ksiadz-mowil-o-ukraincach-i-zydach-jako-wrogach-polakow-prokuratura-wycofala-akt-oskarzenia-6163593196378241a
 • @wercia 21:29:59
  Ja piszę o nadrzędności moralności nad prawem jako o naszej zasadzie cywilizacyjnej. Te zasady oczywiście w dzisiejszej Polsce nie są przestrzegane, bo opanowała nas cywilizacja bizantyjska, mieszająca się z żydowską i turańską. Więc przygody prof. Wolniewicza nie były przygodami w naszej cywilizacji, ale w nam obcej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:10:53
  Napisałem, że Żydzi szkodliwi w Polsce nie są w sensie ta konkretna garstka, która tu u nas mieszka. Dokładnie tak samo jak nie są szkodliwi muzułmanie mieszkający w Polsce, czyli polscy Tatarzy. Ale ogólnie ich cywilizacja, tak jak i islam, szkodliwe są. Najbardziej szkodliwi są Polacy, którzy realizują u nas obce zasady cywilizacyjne. Tak samo jak szkodliwi są Polacy, którzy nam tu wdrażają turańszczyznę czy bizantynizm, choć sami mieszkający u nas Rosjanie czy Niemcy szkodliwi nie są. Najbardziej szkodliwi są Polacy, którzy nie znają i nie rozumieją naszych łacińskich tradycji i realizują w Polsce socjalizm. Np. PiS, PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Razem...
 • @GPS 22:28:56
  Pie....icie Hipolicie . Tyle w temacie .
 • 1* !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Lepiej będzie, gdy bardziej przyłoży sie Pan do żeglowania. Zimą także przyda sie trening.
  A filozofowanie, analizowanie, politykowanie proszę sobie odpuścić, to nie na pańska głowę.
 • AUTORZE
  Autorze piszesz niesamowite wprost GŁUPOTY! piszesz zwykłe KŁAMSTWA!

  Napisałeś:

  ''Cywilizacja żydowska to jedna z najstarszych istniejących cywilizacji.''
  //

  Skąd ty czerpiesz informacje? wygada na to, że ze śmietnika!

  Bo NA PEWNO NIE z Biblii!

  W Biblii są opisani Izraelici, mieszkańcy Judei-Judejczycy, a NIE żydzi!

  Słowo 'żyd/Żyd' NIE jest Biblijne, lecz jest nowożytne! Bardzo prawdopodbne jest, że pochodzi od chazarow, że to oni wprowadzili to słowo do powszechnego użytku.


  Bo kiedyś z całą pewnością w Polsce mówiono o ludziach ''wyznania mojżeszowego'', o chodzących do ''synagogi'', nazywanej też tak 'z polska' ''bożnica''.


  Napisałeś:

  ''W Starym Przymierzu świętem była sobota a najważniejszym elementem było odpoczywanie na pamiątkę Boga, który odpoczywał siódmego dnia po stworzeniu świata. Nowe Przymierze przeniosło świętowanie z siódmego dnia tygodnia na pierwszy, czyli na niedzielę, i najważniejszym elementem świętowania uczyniło czczenie Boga poprzez udział we mszy świętej...''
  //

  To są zwykle brednie! Tak NIGDZIE w Biblii NIE napisano!
  OGARNIJ SIĘ CZŁOWIEKU! SPRAWDZAJ!

  W dobie informacji takie GAFY świadczą w najlepszym wypadku o lenistwie i niekompetencji autora, a w najgorszym o tym, że autor jest kłamcą!
 • Autor
  "cywilizacja żydowska jest inna niż nasza. Oni mają inne paradygmaty społeczne, inną moralność, inne fundamenty cywilizacyjne. Nie powinno się mieszać cywilizacji, bo to zaszkodzi spójności zasad każdej z tych, które się pomiesza, a rezultat będzie pełen sprzeczności i niejasności. Nie da się żyć, gdy zasady organizacji społeczeństwa są niespójne. Nasz wybitny badacz cywilizacji, Feliks Koneczny, twierdził nawet, że mieszanka cywilizacyjna nie jest możliwa – co najwyżej jedna cywilizacja może zdominować drugą.
  Dlatego uważam, że nie należy mieszać żydowskich zasad z naszymi. Żydzi powinni mieć pełne prawo pielęgnować swoje zasady i żyć zgodnie z nimi. Ale nie powinno się tych zasad narzucać nam, chrześcijanom".

  Zgadzam się.
  Co do tego, że "jedna cywilizacja może zdominować drugą", Koneczny też uściśla, że w przypadku równouprawnienia dominującą zostanie niższa duchowo - czyli w naszym przypadku żydowska.

  Tu więc nie wystarczy "uważać, że nie należy mieszać żydowskich zasad z naszymi". - Przed tym mieszaniem trzeba się bronić jak przed każdą wrogą agresją.


  "Żydowskie zasady są takie, że prawo stanowione to kodyfikacja moralności".

  To nieprawda.
  U nich pierwotnym jest prawo, a moralność wywodzą swoimi pokrętnymi rozumowaniami z prawa.
  Nadto w krajach swojego pobytu respektują jako ich obowiązujące prawa kraju pobytu, z tym że z wyjątkami określanymi przez ich moralność tak jak ją mają sformułowaną .
  Pretekstem jest, że nie obowiązują ich prawa ich państwa pobytu jeśli są sprzeczne z ich moralnością.
  (sama ta zasada jest zgodna i z naszym obowiązkiem obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec niemoralnej, czy wydających niemoralne polecenia władzy, z tym że jest tu i duża różnica, bo ta ich moralność a nasza to zupełnie inne sprawy, a nadto ich zmienne prawo zmienia i moralność, a u nas ona jest niezmienna i powszechna (oni zaś mają wzgląd na osoby (to dla tego w sprawie Michnik-Ziemkiewicz, o której w dyskusji, sędzina przyznała rację Michnikowi).).

  Efekt tego jest i tak taki, że uważają swoje prawo za ważniejsze.
  Mało tego. - Co trochę ogłaszają nowe komentarze do Tory - one nie są ważniejsze od niej, ale też tylko w teorii.
  Często znaczna ich część nie zna tych nowych, obowiązujących komentarzy, a co mowa mieszkańcy i władze ich państw pobytu.


  "Żydzi to stosowali przez tysiące lat i to jest dla nich dobre".

  To argument niepoważny. U nich wyżej jak prawo i moralność stoi interes. Co z tego jak świętowali, kiedy wynajmowali pracowników, żeby za nich pracowali. Tak samo i z dzisiejszym handlem. Oni pracować nie będą, tylko pracownicy.
  Ich zysk, kiedy handel jest na okrągło. To oni są przeciw zakazowi handlu w niedziele. Zresztą soboty im nie przeszkadzają a powinny.


  " Bo taki zakaz to użycie przemocy wobec kogoś, kto sam przemocy nie stosuje".

  Jeżeli już, to by tu była niesprawiedliwość - i to też w pojęciu żydowskim, bo wyprowadzana z prawa. Jest bowiem więcej powodów stosowania przemocy - i to również zapobiegawczo, a tu by była naganność wyłącznie dokonania złego uczynku.


  "Przykazanie nakazuje dzień święty święcić, co nie jest zezwoleniem na użycie przemocy wobec bliźniego, który święci inny dzień, albo robi to inaczej".

  Nie ma przykazań, które czegoś zakazują lub nakazują - one przykazują, a człowiek wciąż zachowuje wolną wolę.
  To tylko żydowska maniera wynoszenia prawa ponad wszystko chce tu coś nakazywać lub zakazywać, stosować przemoc gwałt i zbrodnię, a ze swoim tylko interesem w tle.

  Żyd ma tu swoje sposoby radzenia sobie z niewygodnym prawem – np. przez korupcję – u nas bywa ona nawet zbrodnią – oni oporów nie mają..., a zwłaszcza wobec „gojów”
 • @Repsol 22:50:28
  Pański prymitywny komentarz wyklucza Pana ze środowiska ludzi zdolnych do dyskusji. Proszę więc więcej u mnie nie komentować. Nie życzę sobie tu takich głupkowatych przytyków. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać.
 • @Bara-bar 00:01:00
  Pani komentarz jest chamski. Nie życzę sobie tu takich przysrywanek epatujących głupotą. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać. Nie zamierzam z panią podejmować jakichkolwiek dyskusji.
 • @GPS
  Nie da się niestety nie zauważyć u Ciebie propagowania żydowskich wartości i kultu pieniądza ,który jak życie pokazuje w nadmiernej ilości powoduje degradację jednostek i całych społeczności. Pieniądz bowiem jest źródłem władzy, a ta niczym nie ograniczona wyradza się prędzej czy później doprowadzając ludzi do totalnej demoralizacji i upadku wszelkich wartości. Nie znaczy to ,że zazdroszczę komukolwiek pieniędzy. Widzę tylko , że ich dostępna ponad wszelką miarę ilość dużo szkód wyrządza. Nie znam niestety recepty na zneutralizowanie tej właściwości pieniądza.
  Ty bogacenie się uważasz za kanon cywilizacyjny. Mnie takie postawienie wartości po prostu się nie podoba.
 • Szabas jest dla człowieka
  Pan Jezus gdy powiedział, że Szabas jest dla człowieka a nie człowiek dla Szabasu, nie miał na myśli, że odpoczynek od pracy jest czymś złym, tylko że pracę można wykonywać w imię wyższego celu jakim jest na przykład ratowanie życia ludzkiego.

  Dlatego słuszne są wyjątki jak dyżury niedzielne lekarzy, straży pożarnej itd ...

  Ale odbieranie niedzieli biednym kasjerkom co muszą stać w pieluszkach, aby usługiwać neoliberalnym tłumom, nie jest sprawiedliwe. Jeśli już to znieśmy wolne dni dla WSZYSTKICH. Niech tydzień pracy będzie trwał 7 dni z nieograniczoną ilością godzin jak na plantacji bawełny w Alabamie.

  Co do właścicieli i bogaczy, należy ustanowić obowiązek pracy aby w niedzielę się nie wylegiwali lub nie grali w golfa.
 • @GPS 20:53:35
  " nie jest tak, że istotą świętowania jest nic nie robienie. Istotą jest czczenie Boga. ... Jeśli to jej nie odpowiada, to wybór oczywiście ma, może się zwolnić i podjąć innej pracy. Nie ma w Polsce przymusu pracy."

  Oczywiście, pracownica hipermarketu pracuje w niedzielę z własnej woli, sika w pieluszki stojąc aby w ten sposób czcić Boga.
 • Warto posłuchać...
  Proponuję posłuchać p. Józefa Białka który bardzo mądrze mówi o tzw. "wolnym rynku".
  Sam p. Białek dorobił się dużych pieniędzy wyłacznie dzięki własnym talentom a nie "układom".
  To on jeszcze w podziemiu drukował wiele książek przedstawicieli tzw. "szkoły austriackiej" i ogólnie "wolnorynkowców".
  https://vimeo.com/124123834
 • Prezes Kaczyński o Izraelu
  " (...) ta cywilizacja, najbardziej życzliwa człowiekowi ze wszystkich, które dotąd w historii istniały, ma przetrwać" - zaznaczył prezes PiS.
  "Dzisiaj wysuniętą placówką tej cywilizacji jest państwo Izrael" - dodał"

  link: http://www.rp.pl/Historia/170919046-Odznaczenia-dla-Polakow-ratujacych-Zydow-podczas-II-wojny.html
 • @zadziwiony 08:06:25
  mi On zawsze czosnkiem śmierdział.. pytanie tylko, czy to zwykły koniunkturalista szabasgoj, czy jednak "brat straszny"?

  Jak to mówią, ajwaj z ajwaja zawsze wyjdzie.. nawet jak pejsów nie widać.
 • @Pedant 10:09:18
  Bo to Buk okrutny jest, potrzebuje ofiar z Pampersów :(
 • Pedant
  Szlachetny człowiek, rycerz po kościele w pełnej zadumie i zastanawianiu nad sensem życia leci im prędzej tworzyć dobre uczynki a nie po sklepach wielkopowierzchniowych z niezdrową żywnością się szwenda i z pogardą wielka na kasjerki spogląda.
 • @Robik 10:17:38
  Prawda o naszej rzeczywistości w 1,5 godziny
 • @GPS 20:56:15
  "Żydów w Polsce już prawie nie ma."

  Ałtor, no weź....

  ;-DDDDDDDDDDD
 • @GPS
  ŻÓŁTA KARTKA . Przykre to ale pisanie gamoniowatych tekstów na tym portalu wychodzi tak jak widać z ocen . Proszę się opanować , inaczej pożegnamy się . Admin . Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=CiYL0b0F8pg
 • @zadziwiony 08:06:25
  "Ty bogacenie się uważasz za kanon cywilizacyjny."

  Skąd ten wniosek? Gdzie tak napisałem? Proszę o cytat.
 • @Pedant 10:03:50
  "Ale odbieranie niedzieli biednym kasjerkom"

  A kto im odbiera? Przymusu pracy nie ma przecież. Czy jak wlepimy mandat tej kasjerce, spałujemy ją i wtrącimy do lochu, to jej w ten sposób oddamy niedzielę?
 • rozum wam po tych nastu latach odjęło
  A niech handluje se w niedzielę ale pracownik potrójną dniówkę dostaje za swą krzywdę pracy w niedzielę. No i państwo dostaje lafę za dany przywilej handlu w niedzielę i odrywanie obywateli od czynności państwotwórczych. A dla wszystkich pracujących czas pracy monitorowany przez PIP w postaci czujników kciuka wtedy jasnym byłoby kiedy i kto pracuje a za zaniechanie kary w postaci 20 % dla zapominalskiej firmy.

  A wieść niesie że pracować będą mimo że centra handlowe i sklepy zamknięte w niedzielę. W środku ordnung robić będą, aby nie było że władze "niby kraju" koncernom rządzić będą. A nasi wybrańcy z reguły głupi zwłaszcza na niwie ustawowej
 • ..nie brzmiało by ładniej?
  Organizmy zwane wirusami to jedne z najstarszych istniejących organizmów. Dlatego należy się im szacunek i uznanie. Wirusy jako wredne i wytrwałe wywarły duży depopulacyjny wpływ na dzisiejszy świat.
 • @All
  Chciałbym Wszystkich przeprosić, użyłem słowa "Szabasgoj", po namyśle twierdzę, że Polakowi eskimoskiej dialektyki nie honor używać..

  Proponuję, aby do ogólnego obiegu wprowadzić nowe słowo o tym znaczeniu, a mianowicie; "SZABASGNÓJ"..

  Dziękuję za uwagę ;)
 • @GPS 16:52:52
  Jakoś "dziwnym trafem", co ładnie zebrał o ile pamiętam "lis kula" to gdzie się nie pojawili żydzi, po jakimś czasie byli przepędzani, mniej lub bardziej brutalnie.

  Jeśli "wszyscy" są "antysemitami" to chyba mają rację?...
 • @Repsol 16:52:02
  Proszę sobie iść z mojego bloga precz i nigdy nie wracać. Nie życzę sobie tu pańskich komentarzy.
 • @fretka 11:27:34
  Tak jest. Niemniej nic nikomu do tego gdzie kto się szwenda. Jeśli tego nieszlachetnego, który nikomu krzywdy nie robi, a tylko samoponiża się błędnym szwendaniem, spałujemy i wtrącimy do lochu, to inni, nieszlachetni, nie będą odróżnialni od szlachetnych. Ale nadal będą diametralnie różni. Nie jest dobrze, gdy nie umiemy odróżnić szlachetnych od nieszlachetnych, bo jeden działa szlachetnie z pobudek moralnych, a drugi dlatego, że jest zastraszony. Ale jak tylko pała na chwilę osłabnie, to ten nieszlachetny narobi wiele szkód, bo go wszyscy będą mieć za szlachetnego. Ta głupia pała tylko osłabia czujność. Służy kłamstwu. Tu o błędnym szwendaniu się: https://www.salon24.pl/u/gps65/818585,lazenie-po-galeriach
 • @GPS 00:35:47
  A jak ten nie szlachetny będzie chciał skoczyć z mostu to też mam nie reagować? niby krzywdy mi nie robi a sobie?Ja jako istota ludzka stworzona na podobieństwo Boga nie mogę olewać zgorszenie bliźniego. Muszę go upomnieć, taki mam obowiązek.
 • @GPS 00:25:18
  Nawzajem , też raczej Pan z portalem nie trafił . Nikt tu nie będzie tolerował takich wpisów . " Żydów w Polsce już prawie nie ma. Oni szkodliwi nie są. " . Proszę takie rzeczy wypisywać gdzie indziej . Przykro to czytać .
 • @Repsol 14:31:14
  To dla nierozumiejących ,gdzie jesteśmy i kto rozdaje karty . http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-09-18/morawiecki-caly-narod-polski-powinien-byc-doceniony-przez-instytut-yad-vashem/
 • @Repsol 14:34:49
  Tu masz nutę. Yeeaah.
  https://www.youtube.com/watch?v=b2ZoSH44IUg
 • @fretka 07:49:42
  Upominać wolno, walić pałą nie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej