Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Szykanowanie inności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzieci w szkole się gnębią nawzajem, co niektóre z nich doprowadza do samobójstwa. Jakie są tego przyczyny? Wiele osób widzi przyczynę w złym wychowaniu albo w medialnej propagandzie.

Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości tak uzasadnia te patologie:"Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania - nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane, i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad "morderczą nietolerancją" rówieśników."
Wiele osób nie zgadza się z taką diagnozą i daje różne inne wytłumaczenia – ale wszystkie one odwołują się do przyczyn kulturowych.
Wszyscy oni nie mają racji. Przyczyną jest natura, a nie kultura. Przyczyną jest to, że człowiek jest po prostu zwierzęciem, wyewoluował jako drapieżny ssak stadny. Cywilizacja, kultura, to są sprawy nienaturalne, to kwestia wychowania, to sprawa nabyta, to zasady sprzeczne z biologicznym behawioryzmem. Im więc młodsze dziecko, tym jest bardziej podobne do zwierzęcia. A homo sapiens to ssak stadny, który stado buduje podobnie do tego jak to robią inne ssaki stadne – na przykład wilki czy szympansy. Opiera się to na samcach alfa, na przemocy, na budowaniu koalicji kilku samców przeciw innemu dążącemu do dominacji. Wszystko po to by wytworzyć hierarchię w stadzie. I dzieci, które jeszcze nie nabyły kultury, nie nauczyły się zasad, nie wchłonęły reguł cywilizacyjnych, są po prostu takim stadem szympansów.
Jednostki słabe, inne, odstające, są eliminowane, są na końcu hierarchii. I nie ma to związku z homoseksualizmem. Samiec dominujący śmiało może symulować zachowania seksualne na innych samcach by ich sobie podporządkować i wzbudzi tym szacunek u innych. Dokładnie takie samo zachowanie samca słabego będzie wyśmiane i użyte do pognębienia go. Hierarchia w stadzie to coś, o co trzeba zabiegać na okrągło, więc jak się już ustanowi, to koalicja samców dominujących musi cały czas gnębić samców podporządkowanych, by nikt nie zapomniał kto rządzi. Tak było gdy byliśmy nomadami, i tak jest nadal wśród dzieci, i w innych środowiskach prymitywnych – na przykład wśród kryminalistów czy w wojsku.
Ten atawizm nie jest zerojedynkowy ale ciągły. Najpierw dzieci uczą się języka, potem działają w małej grupie w przedszkolu, potem atawizm w nich narasta w szkole dzięki instynktom, a potem się tego powoli oduczają i uczą się działać w coraz większej społeczności. I to każde w innym tempie - niektóre nigdy. Cały ten proces zależy silnie od cywilizacji, od cywilizacyjnych sposobów wychowywania. Zależy od wieku w jakim się dzieci wrzuci do stada. Im później, tym lepiej.
Szykanowanie inności jest naturalne, to nasz instynkt. Kultura to zwalcza, bo kultura w większości jest sprzeczna z naturą, ale bez sensu jest to zwalczać tak, by uznawać, że te instynkty są jakoś złe, niesłuszne, nieprawidłowe, błędne, prowadzą do zbrodni czy samobójstw. Wszystkie instynkty jakie mamy wytworzyły się w drodze ewolucji, a zatem są cechami, które umożliwiły naszemu gatunkowi przetrwanie do dziś. Szykanowanie inności służy temu, by eliminować pasażerów na gapę - czyli takich, którzy korzystają z synergii stada, ale nic do niego nie wnoszą.
Biologicznie jest tak, że bardziej ufamy bliższym krewnym niż dalszym, a bliżsi są bardziej do nas podobni niż dalsi. Więc wszelką odmienność odbieramy jako dalekość pokrewieństwa, a zatem im ktoś się bardziej od nas różni wyglądem, zachowaniem czy wymową, tym jest większa szansa, że to pasażer na gapę. Dlatego wytworzyły się gwary. Dlatego bandyci najbardziej ufają kolegom ze szkoły.
Bez sensu jest walczyć z tym instynktem przy pomocy samej propagandy i głoszenia, że inności zasługują na tolerancję i akceptację. Lepiej wytłumaczyć, dlaczego instynktownie nie lubimy innych i realizować ten sam słuszny cel (czyli eliminację pasażerów na gapę) nie instynktownie, ale rozumowo, kulturowo, sensownie, cywilizacyjnie.
Lepiej więc dzieciom powiedzieć: słuszne jest to, że gnębicie innych, ale gnębicie nie tych innych co trzeba. Gnębicie tych co inaczej się zachowują, inaczej wyglądają, inaczej mówią, a to się sprawdza tylko średnio statystycznie, ale wcale nie jest dobrą strategią, bo jak się trafi cwany pasażer na gapę, który się do was upodobni, to zaszkodzi wam wielokroć bardziej niż ci zwykli inni razem wzięci. Złodziei wykrywajcie po odciskach palców, a nie po tym, że im źle z oczu patrzy, nawet jeśli rzeczywiście wielu złodziejom źle z oczu patrzy. Tych, którzy nie przyczyniają się do przetrwaniu gatunku nie poznajcie po tym, że są pederastami lub księżmi, albo tak wyglądają, a zatem pewnie nie mają dzieci, ale po tym, że naprawdę mniej wkładają w proces utrzymywania następnych pokoleń albo sami pobierają zasiłki i żyją na koszt innych.
Takie wychowanie powinno odbywać się przede wszystkim w rodzinie. Gdy małe dziecko wrzucimy do stada rówieśników, to żadne wychowanie nie pomoże, zwierzęce instynkty muszą wyjść – jak nie u jednego dziecka, to u drugiego, więc będzie to oddziaływać na każdego. Dlatego szkoła sama w sobie jest szkodliwa – szczególnie gdy jest obowiązkowa, bo wrzuca na siłę dzieci w pierwotne stada.
Kultury trzeba się nauczyć – i nie da się jej nabyć z dnia na dzień, szczególnie gdy się jest intelektualnie niedorozwiniętym tak jak dziecko. Dzieci powoli rozwijają się intelektualnie i powoli nabierają kultury. Z domu nie da się wynieść żadnych wzorców tworzenia hierarchii w stadzie, bo w domu nie ma stada, a hierarchia jest jednoznacznie wyznaczona przez pokrewieństwo i wielkość ciała. Więc póki kultura nie zastąpi natury, to działa instynkt. A instynkt każe gnębić innych.
Szkoła w obecnej postaci będzie zawsze toksyczna. Taka szkoła to wymysł pruski, który służył do tresowania posłusznych żołdaków – w tym modelu ważne było to, by wydobywać i utrzymywać nasze zwierzęce instynkty. Dla celów militarnych ważne jest to, by spajanie grupy na poziomie wielkości kompani było podobne do tego co spaja stado szympansów. Ten model nadal obowiązuje.
 

Grzegorz GPS Świderski


PS. Notki powiązane:


 

KOMENTARZE

 • @autor- sluszne spostrzezenie [temat rzeka]
  W sporej czesci sie zgadzam,obserwuje zwierzeta ,innosc genetyczna np [nie swoje potomstwo ] wywoluje odrzucenie ,odpedzenie od karmy,nieudostepnienie mleka, walki silowe o dominacje itd. W przypadku ludzi podobne mechanizmy i formy relacji funkcjonuja w spoleczenstwie, sa moze tylko bardziej zakumoflowane,i trudniejsze do spostrzezenia. Innosc wywoluje dystans,i prube marginelizacji ale jest to ten najbardziej prymitywny bardzo rodzaj zachowan gdyz jest nielogiczny [ tym samym naturalny i spontaniczny bedacy poza kontrola swiadomosci] jesli autorze wprowadzasz element urzytecznosci to zauwaz ze osobniki najbardziej nieurzyteczne wrecz pasorzytnicze i szkodzace stadu wytworzyly taki rodzaj kultury i obyczajowosci w ktorym wiekszosc osobnikow zauwaza innosc w te formie prymitywnej i zauwazalnej optycznie ,gdy jednoczesnie nie jest w stanie intelektualnie rozpoznac tych zeczywistych wrogow stada ktorzy sa dla tych osobnikow zagrozeniem . Nitshe pisal np o zdominowaniu peryferi przez centrum jesli chodzi juz o sam system,wlasnie centrum jest taka pasorzytnicza narosla,Do pewnych granic bylo by to nieszkodliwe dla stada [spoleczenstwa ] po przekroczeniu pewnej proporcji i wielkosci caly uklad stada staje sie destruktywny ,stado jednak w dalszym ciagu nie rozpoznaje osobnikow ktorzy nic nie wnosza poniewarz w zlozonym ukladzie wymagane jest glebokie wejzenie tym samym wiedza przykladem moze byc medycyna i jej benificjenci,na dzis ci osobnicy nie tylko ze nie dbaja o zdrowie stada ale wrecz pilnuja by stado nie osiagnelo jakiegos poziomu wiedzy i swiadomosci i zdrowia bo zagrozilo by to nieuprawnionym korzyscia niewspolmiernym do tego co wnosza i daja calosci ,mozna by wymieniac dziesiatki innych zawodow [ udawaczy jak pisal platon w ,,Panstwie,,] Na dobra sprawa pasorzytnictwo stalo sie usankcjonowanym sposobem zycia [nietworzenie wartosci ale manipulacja nimi w celu korzysci np patologiczny pod wzgledem wielkosci handel- Marks czy inne formy bytowania jakie zapewnia wspolczesne ,,wyksztalcenie ,, zreszta sam ten ped do ,,wyksztalcenia ,,jest droga do wejscia na wysza połke spolecznego pasorzytnictwa. Religia jest budowanie swiadomomej wspolodpowiedzialnosc [ pisma Hebrajskie -,,nie ustrzeze sie kupiec nieprawosci,,] za calosc[ jaka zasluge macie kochajac tych ktorzy was kochaja czyz poganie i zloczyncy nie postepuja podobnie] Jednak w odniesieniu do sporej czesci pierwotne mechanizmy psychiki nie pozwalaja nigdy jednostce na przyjeie postawy empati gdyz [guny diabelskie i anielskie wg filozofi wschodu]] genetyczna zwierzecosc dominuje nad zachowaniami altruistycznymi czesto bedac zrecznie maskowana[np retoryka czy powierzchowna religijnoscia]. Powstaje pytanie jaka przyszlosc czy ludzkosc ma jakakolwiek szanse na wyjscie poza genetycznie warynkowane zachowania zwierzece. na bazie kultury mym zdaniemraczej jest to niemozliwe w odniesieniu do wiekszosci. Patrz Pismo Swiete tam jest odpowiedz na wszelkie pytania .....
 • @jan -raz jeszcze w temacie
  ABYSCIE MELI SUMIENIA WYCZWICZONE W ROZRUZNIANIU DOBRA I ZLAS
  Wiele tu slusznych pytan astro wrecz retorycznych dla tych którzy wiedza,dla wiekszosci niestety to niezrozumiale bajki [choc to sie zmienia ] bardzo slusznie zauwaza autor ze gdyby masy ludzkie przyjely postawe prawdy ich system upadl by w jednej sekundzie. Niestety gdyby dzis odeszli dobrowolnie ci ludzie to mozna domniemac ze krok po kroku sytuacja by sie powturzyla [patrz film ,,Wstep do tyrani,,] W ludzkim genomie jest spory procent osobnikow o podwyszonym ego, czy ukrytych przewarzajacych cechach zwierzecych [ wszyscy to mamy ale jest to kwestia proporcji] czesto jest to polaczone z organicznymi uszkodzeniami mozgu utrwalonymi genetycznie [jest ksiazka ktora mowi nawet o 70 procentach ludzi z negatywnymi uszkodzeniami ],kryteria rozpoznawania osobnikow z takim obciazeniem sa niestety zawodne ,tacy ludzie sa wszedzie wchdza do wielu instytucji ,rzadow, jedna z cech jest brak empati. i dzialanie wedlug szablonu np prawa. W stosunku do wiekszosci ludzi stworzono system,, kozystnych uzaleznien,, ktore daja tym osobnika dobry status materialny dlatego nie tyle chca cos zmieniac ale wrecz swa aktywnosca chronia system,lekarz farmaceuta nauczyciel akademicki i kazdy inny ,poslusznie wykonuje dzielo szatana diabla[[Lew Tolstoj ,,Odbudowanie Piekla,, pekne dzielo polecam ] Zobacz ilu ludzi walkoje problem szczepien,mozna by powiedziec ze biorac pod uwage ilosc dowodow na to ze cala teoria szczepien to bajka ze wierzyc moga w te klamstwo tylko idiocii i to z powaznym uszkodzeniem mozgu ,a tu mamy ze nawet ludze inteligentni sa tak wysterowani ze nie sa w stanie logicznie spojzec na problem i go jednoznacznie sklasyfikowac [swego czasu czytalem wypowiedz jakiegos ,,starszego i madrzejszego,,ktory mowil ze wiekszosc ludzi tej drugiej kategori nie jest w stanie analizowac zagadnien o wiekszym poziomie zlozonosci -czytaj analizie wielu skladowych] I sobie mysle ze w przypadku szczepionek np problem po prostu tak wyglada pomimo ze koncyli studia itp na ktorych trzeba tylko bylo zapamietac,mysle ze spory procent ludzi wlasnie dlatego ma z tym problem ,i tu zgodzil bym sie z tym ,,madrzejszym,,. W naglowku jest cytat z Bibli ,Niestety dla wiekszosci to puste frazesy,do tego jest wiele sygnalow ze kosciol powszechny jest juz na calego na sluzbie antychrysta[wielka nierzadnica siedzaca na 7 wzgórzach] Stan obecny to wielosc uwarunkowan na siebie sie nakladajacych,cechy ludzi ,tej wiekszosci maja tu zasadnicze znaczenie , z piec razy przytaczalem tekst piosenki ,,Gina Ludzie ,, na neonie w tych prostych slowach jest odpowiedz dlaczego nie mozna nic zmienic i wszystko sie musi dokonac, ludzie zawsze wybieraja latwizne i wygodne zycie ,wybory banalne [jak w tej piosence ]przychodza im wrecz same,tak jak z przyjsciem Jezusa do wielkiego Inkwizytora-po co przyszedles,po co burzysz ich spokoj,maja przeciez koscióll. Swego czasu [wracajac do szczepionek] poszedlem do proboszcza w malym miasteczku i jemu oraz wikariuszowi powiedzialem ze ich obowiazkiem jest poinformowac wiernych o tym problemie inaczej wina krwi spada na nich,myslisz ze cos powiedzieli,cisza do dzis. Jestesmy wiec skazani na kontynuacje tego co jest,byc moze lepsza opcja bedzie reorientacja na Rosje w ramach tych systemow[edgar Cayce o Rosji jako sile pozytywnych przemnian] jednak nie liczmy ze cos sie zmieni radykalnie zbyt wiele procesow spolecznych poszlo w zla strone na skutek takich a nie innych cech ludzi i jest to utrwalone tradycja ,prawem ,oraz systemowo,wiec jest to niemozliwe do zmianu . Jest tylko jedna opcja Ten który Jest -Jahwe on dokona zmian o ktorych pszesz i ktorych oczekujesz. za daleko to poszlo nie w rekach czlowieka jest juz moc zmiay tych welowarstwowych uwarunkowan. Przeczytaj ksiege Izajasza[cala] zobaczysz od jak dawna na przykladzie narodu wybranego odchodzono od Bozych standardow.
  ................................................................................................................
  Psalm
  Przypomna sobie i wroca do Jahwe wszystkie krance ziemi i oddadza mu poklon wszystkie szczepy poganskie bo wladza nalezy do Jahwe i on panuje nad narodami. Oto rada w szukaniu ostatecznych rozwiazan.
  Gadopodobni
  jan 29.10.2016 16:17:32

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej