Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Księstwo lenne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Socjalizmu obalić się nie da. Obecne państwo będzie socjalistyczne do końca - naszego lub swojego. Nie da się go zreformować, bo większość ludzi zawsze będzie chcieć redystrybucji i etatyzmu.

Zawsze większość będzie chciała, by odbierać ludziom przemocą owoce ich pracy i dawać to pod zarząd urzędników. Więc w demokracji socjalizm musi się rozwijać.

Dlatego zamiast obalać, albo reformować państwo polskie, proponuję się od niego oddzielić. Oczywiście nie da się ot tak odłączyć, bo państwo to aparat przemocy i czy chcę, czy nie, muszę przestrzegać jego głupich praw, bo jak nie, to mnie wsadzą do więzienia. Więc wszystkie haracze, które nakłada to głupie państwo, płacić muszę.

No to proponuję założyć księstwo lenne. Można policzyć ile muszę płacić na tego obecnego zaborcę i uznać, że to jest lenno, które trzeba płacić silniejszemu tyranowi. Polityczna droga ku wolności to powinny być negocjacje z zaborcą dotyczące takiego lenna. Jeśli znajdę dwa miliony chętnych do uwolnienia się od socjalizmu, to możemy wprowadzić kilkunastu posłów do parlamentu i rozpocząć pertraktacje.

Nasze księstwo lenne nie musi mieć spójnego terytorium. Możemy być jak dawne ordynacje rodowe - rozproszone działki po całej Polsce. Może być to teren działek tych dwóch milionów ludzi dążących do wolności.

Załóżmy po prostu nieformalną z punktu widzenia tego państwa, ale formalną z punktu widzenia sensu, rozproszoną wolnościową gminę, księstwo wolnych ludzi, które będzie dążyć do uzyskania niepodległości od obecnego socjaldemokratycznego zaborcy. Załatwmy sobie realną suwerenność, nawet jeśli miała by być częściowa, nawet gdyby była lennem.

Ustrój księstwa możemy wprost skopiować z księstwa Liechtenstein - przyjąć ich konstytucję i wszystkie ustawy, tylko nazwy prowincji pozmieniać. Oni tam mają prawo do secesji. Nic specjalnego wymyślać nie trzeba. Kto się zgłasza jako obywatel takiego polskiego księstwa?

Grzegorz GPS Świderski


PS. Notki powiązane:


KOMENTARZE

 • Nie wynaleziono systemu niż socjalizm.
  Socjalizm to nic innego niż solidarność narodowa obejmująca również tych którzy mają w d..pie tą solidarność.
  W socjalizmie ogranicza się prawo do nieograniczonego bogacenia bo to bogacenie odbywa się w 99% poprzez wyzysk pracowniczy, zawłaszczanie przy pomocy korupcji zasobów naturalnych szeroko pojętych (ziemia, lasy, jeziora, zasoby mineralne itp).
  W socjalizmie Oligarcha może sobie wydobywać Rop`e na Polskiej ziemi ale zyskami musi się dzielić z narodem Polskim.
  Ogólnie bogatsi bardziej zaradni muszą się dzielić zyskami z tymi którzy są mniej zaradni i wypracowują tez zyski bogatych na umowach śmieciowych w niewolniczych warunkach.
  Nie znam Oligarchy który by nie wyzyskiwał wielu pracowników najemnych (niewolników) oraz nie wykorzystywał korupcji (siły swojego pieniądza) do pozyskiwania intratnych kontraktów które realizuje nie on ale jego niewolnicy.

  Socjalizm te dysproporcje wyrównuje.
  W PRLu socjalizm przeginał ale to znacznie lepsze od neoliberalizmu gdzie 10% to milionerzy a reszta to niewolnicy z tego 20% to żebracy (20% bezrobocie jest bardzo potrzebne liberałom by koszty pracownicze były niskie, głodowe, niewolnicze).

  Każdy system oligarchiczny musi prowadzić do zbrodni przeciw ludzkości.
  Bogaty nigdy nie ma dość a może więcej niż biedny, może ustanawiać prawa które go wzmacniają i gnębią biednych miliony.

  Cała historia cywilizacji ludzkości to najrozmaitsze systemy oligarchiczne.
  Rządził największy i najbezwzględniejszy bandyta zdolny do wymordowania przeciwników (konkurencji) i zastraszenia milionów niewolników.

  W czasach przed cywilizacyjnych mieliśmy system plemienny, grupy rodzinne. Te systemy często były solidarnościowe, czyli socjalistyczne (grupa pomagała słabszym).
  Potem jednak zaczęły dominować systemy oligarchiczne z definicji zbrodnicze bazujące na niewolnictwie (jawnym lub ukrytym w postaci pracowników najemnych na śmieciówkach) jak wyżej opisałem .

  Nie wynaleziono innego systemu solidarności społecznej.
  Komunizm to system ekstremalny skrajny to nie socjalizm to wręcz hodowla niewolników, wielka farma niewolnicza.
 • W Polsce jest fałszywy pozorny socjalizm.
  W Polsce największe podatki w stosunku do zarobków płacą najbiedniejsi.
  Oligarchowie, wyzyskiwacze płacą podatki dużo niższe niż biedni (w stosunku do zarobków).

  To media globalnej mafii tworzącej Oligarchię światową wciskają pożytecznym idiotom że te podatki to wynik socjalizmu.
  To akurat kłamstwo, gdyby wielkie koncerny płaciły podatki w Polsce, gdyby nie mogły wyprowadzać zysków zagranicę to podatki dla ludności mogły by być znacznie niższe (VAT, PIT, ZUS).

  Polska to neoliberalna kolonia gdzie Polski niewolnik na śmieciówkach lub na etacie pracuje na zyski zagranicznych Oligarchów.
  Polak dzisiaj nie ma możliwości by pracować dla swojego kraju.
  Musi pracować na Oligarchów lub na troszkę mniejszych finansowo wyzyskiwaczy. W PRLu Polacy budowali Polskę dzisiaj są tylko niewolnikami zagranicznych oligarchów.

  Troszkę wyostrzyłem "kreskę" by wyraźniej zarysować zjawisko.
 • @Oscar 13:22:43
  Ok. A można by jeszcze dodać. Tyle, że i tak GPS się skręca i zaraz "rufe" strzeli;-)))
 • @Oscar 13:11:45
  Socjalizm zmienił jedynie przyczynę bogactwa. Bogatymi przestali być ci, którzy organizują produkcję lecz stali się nimi urzędnicy państwowi.

  Warto przeczytać "List otwarty do partii" Kuronia i Modzelewskiego który opisuje ten proces.
 • @programista 14:54:31
  Coś ci się pomyliło.
  Oligarchia to własność środków produkcji i zasobów.
  Urzędnik państwowy czy urzędnik (pracownik) oligarchy to tylko sługusy których zadaniem jest działanie na rzecz właściciela.

  Oligarcha takiego urzędnika (np prezesa jego firmy) wywala na pysk gdy ten nie przynosi zysków. Prezes jest zmuszany do wyzysku pracowniczego przez chciwego zysków oligarchy.

  Urzędnik państwowy (prezes firmy państwowej) ma działać na rzecz firmy czyli Państwa (Państwo jedynym Oligarchą narodowym).
  Państwo jest organizacją narodu i powinno reprezentować interesy narodu. Tylko taki "oligarcha" jest do przyjęcia.

  Państwo w którym rząd czyli "państwowy oligarcha" nie działa na rzecz narodu (łatwo zbadać na czyją rzecz działa) nie jest władzą legalną tak jest np w koloniach w państwach wasalnych.

  Polska po 89r roku jest takim wasalnym państwem.
  Naród jest zniewalany a prywatni zagraniczni oligarchowie tuczeni przy pomocy polityki zdrady narodowej rządów solidaruchów przy pełnym wsparciu KK z JPII na czele.
 • @Oscar 15:46:08
  Nic mi się nie pomyliło.
  "Oligarchia to własność środków produkcji i zasobów." i o taką właśnie oligarchię mi chodziło.
  Sądzę jednak że szanowny Pan zbyt formalnie traktuje pojęcie "własności". W PRL "własność" przejawiała się w postaci kontroli nad środkami produkcji i zasobami.
 • @Oscar 13:11:45
  Czy ty wiesz, o czym mówisz?

  "W czasach przed cywilizacyjnych mieliśmy system plemienny".

  "W czasach przed cywilizacyjnych" ??

  Czasy przedcywilizacyjne były wtedy, kiedy niewielka grupa koczowników ( rodzina) przemieszczała się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu pożywienia. Podobnie jak robią to niektóre zwierzęta.
  Natomiast zorganizowana społeczność jest cywilizacją i taka zorganizowana społeczność istniała na ziemiach polskich przed podbojem przez Watykan. Wtedy metodami rządzenia były wiece, zostały więc wypracowane sposoby rządzenia i podziału dóbr o wiele bardziej doskonale niż socjalizm. Solidarność społeczna istniała sama przez się, nie była narzucana odgórnie, nie było też urzędników, którzy mieliby to robić. Podobny system istniał u Indian amerykańskich, o dziwo także tylko do czasów podboju przez Watykan.

  Cywilizacja – poziom rozwoju społeczeństwa w danym okresie historycznym, który charakteryzuje się określonym poziomem kultury materialnej, stopniem opanowania środowiska naturalnego i nagromadzeniem instytucji społecznych. Stanowi ona najwyższy poziom organizacji społeczeństw, z którymi jednostki identyfikują się. W skład cywilizacji wchodzą mniejsze jednostki, np.: narody, wspólnoty pierwotne czy inne zbiorowości.
  Za przejawy cywilizacji uznaje się:
  zorganizowane życie miejskie
  monumentalne obiekty sakralne
  pismo
  rozwinięty handel
  jakiś rodzaj organizacji zajmowanego terytorium
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cywilizacja
 • @Lotna 16:24:12
  ładnie opisane i t chciałem powiedzieć.
  Dodałem tylko że wraz cywilizacją pojawiły się i zdominowały cywilizację systemy oligarchiczne czyli władzy hierarchicznej i związanej z tą hierarchią Oligarchią (bogactwem).
  Są oczywiście znane wyjątki ale nie one dominują w historii cywilizacji.
  (królestwa, cesarstwa, księstwa...kapitalizm neoliberalizm)

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  Parapsychologia

  Jestem sceptykiem. To znaczy, że powątpiewam w prawdziwość zjawisk paranormalnych typu duchy, UFO, lewitacja, radiestezja, telepatia, psychokineza, poltergeist, homeopatia, astrologia, jasnowidzenie etc. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Pruski dryl edukacyjny

  Ja często krytykuję publiczną edukację. Na końcu są odnośniki do niektórych notek z taką krytyką. Wiele osób odbiera to jako krytykę konkretnego modelu indoktrynacji ideologicznej jaką stosują zazwyczaj państwa. Nie o to chodzi. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Liberalna argumentacja

  Członkowie i sympatycy Platformy O. i .Nowoczesnej to podobno liberałowie. Ten ich liberalizm polega głównie na poparciu aborcji, eutanazji i cywilnych małżeństw homoseksualnych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej