Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Fejs łamie własne zasady

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy portal i serwis internetowy ma pełne prawo określać swoje zasady i pozwalać korzystać innym na tych zasadach. Kto zasady złamie musi się liczyć z tym, że jego wpisy zostaną skasowane i zostanie mu uniemożliwione dalsze korzystanie z serwisu.

To oczywista oczywistość i nie ma co z tym dyskutować.

Ale jeśli serwis utrudnia korzystanie użytkownikom, którzy zasad nie łamią, to jest to cenzura. Takie działania serwis kompromitują. Umowę zerwać można gdy ktoś ją złamie, ale zerwanie umowy bez powodu jest niedopuszczalne. A fejsbuk łamie umowę bez powodu, łamie własny regulamin. 

Podobno fejsbuk to sztuczna inteligencja. Niestety jest ona jeszcze bardzo słabo rozwinięta. Dlatego odradzam wszystkim korzystanie z tego serwisu.

Fejsbuk dał karę 30 dni mojemu koledze blogerowi Adamowi Pietrasiewiczowi za to, że napisał taki dowcip: „Nie jestem rasistą. Rasizm to przestępstwo, a przestępstwa popełniają Murzyni i ciapaci.”. Każdy normalny człowiek zrozumie, że to nie jest dowcip propagujący rasizm, ale wyśmiewający się z rasizmu. Sztuczna inteligencja fejsbuka tego nie zrozumiała. No to ja ten dowcip przepisałem u siebie. Dostałem karę 3 dni.

Po odbyciu kary napisałem tak: "Nie jestem rasistą. Rasizm to obciach, a obciachowcy to Polacy i Węgrzy.". Dostałem za to karę 7 dni. Po odbyciu tej kary mam zamiar napisać: „Francuzi i Niemcy to obciachowcy”. To już żart nie będzie. Jeśli żart zasługiwał na karę, to tym bardziej to stwierdzenie zasługuje.

Uważam, że każdy użytkownik fejsbuka powinien u siebie to napisać i sprawdzić czy dostanie karę i jaką. Bo być może kiedyś kontakt z kimś przez fejsbuk stanie się istotny, to nie będzie tylko zabawa – na przykład będziemy w strefie działań terrorystów i będziemy chcieli szybko zawiadomić wielu znajomych, że jesteśmy bezpieczni, albo, że się schowaliśmy pod ławkę. A szybki kontakt ze znajomymi będziemy mieć tylko przez fejsbuk. I się okaże, że nie możemy pisać, bo dwa dni wcześniej okradł nas Cygan i w złości napisaliśmy do znajomych na fejsbuku: „Nie lubię Cyganów”. Takie sprawy lepiej sprawdzać zawczasu.

Nigdy nie wiadomo kiedy i za co fajsbuk nas ukarze, bo oni się nie stosują do własnych zasad. Łamią nawet swoje regulaminy. I nie odpowiadają na tłumaczenie. Dają karę i milczą. Więc lepiej z takiego serwisu nie korzystać.

Polecam wszystkim znajomym i czytelnikom rezygnację z konta na fejsbuku. W zamian lepiej mieć konto na Twitterze, albo na innych serwisach, o których pisałem tu: Portale społecznościowe i blogowe.

Co ciekawe tu cytowane rozmowy są jak najbardziej akceptowane przez sztuczną inteligencję fejsbuka i żadnych zasad nie łamią: Dzieci Facebooka

Grzegorz GPS Świderski


PS. Notki powiązane:

KOMENTARZE

 • Sam widzisz, że ten cały liberalizm, którego jesteś Piewcą, nie sprawdza się...
  tzw wolny, niczym nieograniczony rynek, wcale nie jest rynkiem wolnym, bo jest ten rynek narzędziem ucisku, nacisku, zniewolenia, wszelakiego wykorzystywania, ale i wszelakiej demoralizacji, deprawacji i jak już teraz widać gołym okiem... depopulacji dokonywanej przez tych równiejszych na tych biednych, niestety tylko równych.
  Możesz takiemu fejsbukowi, google'owi, youTube'wi itd, itp nadmuchać. Jak zechcą to Cię skasują, zbanują, zablokują, ograniczą itd, itp
  Tak to jest, gdy państwo jest liberalne i pozwoli na niczym nieograniczony "wolny" rynek.
  Teraz to możesz sobie pisać... na berdyczów, koluszki, pieluszki itd, itp...
 • @Jan Paweł 20:03:14
  a jakbyś chciał podskoczyć tym równiejszym właścicielom tego "wolnego" świata, to ich organy wszelkiej administracji, niewolniczej fiskalizacji (czy masz wobec tego zwrotu jakieś argumenty? gdy płacimy już, my ci zwykli niewolnicy, nie ci ludzie honoru, ok 80% z tego co zarobimy w ok 260 różnych bezpośrednich i pośrednich podatkach) ścigania niewolników (chyba widzisz to że prawo jest dla nas frajerów a nie ludzi honoru?), itd, itp bardzo szybko postawią Cię do pionu, chociaż tych co bardziej naiwnych (wierzących w swoją rynkową wolność) także i do poziomu (2m pod ziemią)
 • @Jan Paweł 20:03:14
  Ależ jak najbardziej mogę pisać gdzie chcę i wolny rynek w Internecie świetnie się sprawdza. Zapraszam tu: https://vk.com/gps65
 • @Jan Paweł 20:12:48
  Mam pełny wybór wolnorynkowy w Internecie: mogę używać innych portali społecznościowych niż fejsbuk, mam blogi na kilku portalach, etc... I mogę, co robię powyżej, ostrzegać innych przed nieuczciwymi portalami. Polecam to: http://gps65.prawynurt.pl/spoleczenstwo/portale-spoecznosciowe-i-blogowe,3023.htm
 • 5*
  http://www.fejsik.pl/Dlaczego-nie-warto-korzystac-z-Facebooka-a1329
 • @GPS 22:17:41
  za jakiś czas, pewnie za niedługo, przekonasz się i o swojej "wolności" i "wolnym" rynku w internecie.
  Ty oczywiście się nie przekonasz,m bo Ty piszesz akurat to, czego ten kapitalizm globalistyczny oczekuje, więc będziesz się dalej pławił w tej Twojej "wolności" wolnorynkowej.
  Może spróbuj coś napisać na ten temat:
  https://www.youtube.com/watch?v=enPl-MsBLiE&t=110s
  Obejrzyj do końca ten film (praktycznie niemożliwy do obejrzenia przez normalnego człowieka), bo to jest jeden z "produktów" tego niczym nieograniczonego wolnego rynku.
  Nie chcę być wulgarny i nie chcę pisać co mi się chce, gdy czytam te różne bajdoły tych wszystkich "wolno"rynkowców.
 • @Jan Paweł 08:15:33
  Teraz mamy "wolność" i "wolny rynek", a zatem niewolę. Wolność zapanuje wtedy, gdy wprowadzimy zamordyzm i socjalizm. Nie chcę być wulgarny i nie chcę pisać co mi się chce, gdy czytam te różne bajdoły tych wszystkich komuchów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej