Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Kontrmanifestacja czy blokada?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uważam, że PO i PiS są takie same. To są partie socjaldemokratyczne, czyli obce nam cywilizacyjnie. Niszczą Polskę tak samo. Zniewalają nas tak samo.

Ale w sporze dotyczącym miesięcznicy smoleńskiej urządzanej każdego 10-go dnia miesiąca, stoję po stronie PiS, przeciw bojówkom PO - dawniej zorganizowanym jako KOD, dziś jako Obywatele RP.

Nie wnikam w sens urządzania co miesiąc modłów i politycznych przemówień dotyczących najbardziej haniebnej katastrofy w dziejach państw okupujących Polskę. Może tę totalną kompromitację państwa należy świętować, może przypominać, a może zapomnieć. Ale każdy powinien mieć prawo demonstrować - i po to by pamiętać, i to po by zapomnieć. Każdy powinien mieć prawo zbijać kapitał polityczny na tym nieszczęściu.

Moim zdaniem prawo do przejścia jest ponad prawem do blokowania przejścia. Prawo do demonstracji poglądów politycznych, uczuć religijnych, czy stosunku do jakiegoś nieszczęścia jest ponad prawem do przeszkadzania temu. Problem kontrmanifestacji nie polega na tym, że oni głoszą jakieś przeciwne tezy do tych, które głoszą manifestanci, ale na tym, że blokują manifestantom przejście. Siadają, łapią się za ręce i nie pozwalają przejść, utrudniają przejście. Blokowanie demonstracji łamie konstytucyjne prawo do demonstracji. To w istocie nie jest żadna kontrmanifestacja - to jest blokada. Mamy w Polsce jakieś konstytucyjne prawo do blokowania czy przeszkadzania? Nie mamy.

Wolność demonstrowania oznacza wolność do ograniczania blokowania demonstracji. Kto blokuje demonstracje tego należy usunąć – nawet siłą. Usuwanie blokad służy konstytucyjnemu prawu demonstrowania. Blokowanie jest złe, niemoralne, niekonstytucyjne. Przeciwnicy demonstracji każdego 10-ego dnia miesiąca mogą sobie zrobić kontrmanifestację w tym samym miejscu każdego 11-go dnia miesiąca, albo tego samego dnia, ale obok - ale tak by nikomu nie przeszkadzać w przemieszczaniu się. Tworzenie jest dobre, niszczenie jest złe. Ruch jest dobry, blokowanie ruchu jest złe.

Obywatele RP, Władysław Frasyniuk, Lech Wałęsa i wszyscy ci, którzy chcą blokować, przeszkadzać, niszczyć, którzy to popierają, są źli, są godni pogardy, są zwykłymi chamami, którzy utrudniają innym życie, bo nie pozwalają się przemieszczać, nie pozwalają głosić swoich poglądów. Elementarne zasady grzeczności w naszej cywilizacji nakazują ułatwić przejście, a nie utrudnić. Zawsze powinienem unikać zderzenia i zawsze powinienem pomóc innemu przejść, gdy ma w tym jakiś kłopot. Jak jest wąsko, to powinno się innych przepuszczać - jechać, iść czy płynąć na zakładkę, a nie wpychać się na siłę, czy blokować. To jest elementarz poprawnego zachowania!

Jak jest demonstracja, jak jest tłum ludzi, to zawsze powinno być na tyle luźno, by każdy mógł przejść gdzie chce, by się mógł wycofać, bo się źle poczuł, bo mu się siku chce, bo się znudził - z dowolnego powodu. To są elementarne zasady BHP. Kto się im sprzeniewierza, kto robi blokadę utrudniającą przejście, ten nie tylko jest prostakiem, ale też stwarza zagrożenie publiczne. Kogoś takiego należy usunąć i unieszkodliwić. I publicznie potępić!

Ale oczywiście nie ma potrzeby by usuwać wszystkich, którzy blokują. Jak jakaś grupa ludzi zablokuje szerokie przejście, to wystarczy zrobić w tej tamie kilka wyłomów, by inni ludzie mogli swobodnie przejść, a prowodyrów, czy najbardziej znanych bojowników, którzy zorganizowali tamę, można zostawić, by przechodzący tłum mógł na tych chamów swobodnie napluć wyrażając pogardę tym, którzy łamią podstawowe zasady BHP.

Grzegorz GPS Świderski


PS. Notki powiązane:

KOMENTARZE

 • Blokujemy zgromadzenie w imię wolności zgromadzeń
  Tak proszę Państwa upada postkomuna!

  https://pbs.twimg.com/media/DEY4eSTWsAAZmMV.jpg
 • Pełna zgoda...
  "Uważam, że PO i PiS są takie same. To są partie socjaldemokratyczne, czyli obce nam cywilizacyjnie. Niszczą Polskę tak samo. Zniewalają nas tak samo."

  Te partie są tożsame,ale nie takie same.PiS jest gorszy,gdyż jest sromotnikiem,udającym jadalna kanię.PO-wiadomo,muchomor, którego nikt rozsądny nie włoży do garnka.
  +5
 • @Husky 20:39:15
  "Ale w sporze dotyczącym miesięcznicy smoleńskiej urządzanej każdego 10-go dnia miesiąca, stoję po stronie PiS, przeciw bojówkom PO - dawniej zorganizowanym jako KOD, dziś jako Obywatele RP."

  I to jest najważniejsze w tym wszystkim.

  Może nieco metav-izycznie działać zapowiadający się na prawdziwe wydarzenie na rynku politycznym wrocławsko-gdański duet niespełnionego politycznie dolnoślązaka Władka Frasyniuka i gdańszczanina Lwa Walez'ego, ale - w myśl zasady, że po owocach poznacie ich - póki co, kontrmiesięcznice się ustabilizowały i ucywilizowały, a ich liderzy jakby zrozumieli, że nie można w demokratycznym państwie sprzeciwiać się temu, co legalne, choćby nieco dziwne (obchodzenie comiesięcznic jako polityczny sygnał).

  To tak samo, jak z dopuszczalnością związków małżeńskich dla homoseksualistów (w Holandii 1.4.2001 r.). Można nie podzielać osądu większości, ale trzeba uznać, że coś uchwalonego zgodnie z regułami demokracji jest prawem. Nie nakazem, a przydzielonym zakresem wolności, z którego nie ma obowiązku korzystać (taka furtka dla niepodzielających danej opcji). Tylko tyle i aż tyle.
 • Rachoń na kontrmanifestacji
  "Weź mu jebnij" - http://bit.ly/mrachon

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej