Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
43 posty 3540 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Przyjmować czy utrzymywać?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od dawna trwa w Polsce, i całej Europie, dyskurs na temat przyjmowania uchodźców. Jedni chcą przyjmować, inni nie. Czasami zmienia się nazwę tych, których należy, bądź nie należy, przyjmować: uchodźcy, nachodźcy, imigranci zarobkowi.

Szuka się kompromisów: oddzielić uchodźców od imigrantów i jednych przyjmować, a drugich nie. 

A moim zdaniem to nie nad podmiotem tego zdania: „przyjmować uchodźców”, należy się zastanawiać i jakoś go rozważać i dzielić, ale nad orzeczeniem. Bo co to w istocie znaczy „przyjmować”? To znaczy ugościć, dać wikt i opierunek, zapewnić schronienie - czyli w istocie utrzymywać.

To powinno być głównym tematem debaty: co im dać?, przez jaki czas?, czy tworzyć dla nich specjalne obozy?, kto im ma to dać?, ile ma to kosztować?

Moim zdaniem uchodźców należy przyjmować. To znaczy z punktu widzenia państwa pozwolić wejść i przejść. Z dokumentami, czy bez. I tylko tyle. Reszta, czyli utrzymanie, to powinna być prywatna sprawa każdego obywatela. Jak chce, może utrzymywać darmozjadów przez rok, albo może pomóc przez pierwszy miesiąc, albo dać jałmużnę.

Najpoważniejszy problem z imigrantami nie polega na przyjmowaniu, ale na tym, że są utrzymywani na koszt państwa, a zatem ze środków zebranych pod przymusem od obywateli, którzy w większości nie życzą sobie ugaszczać osób wrogo do nas nastawionych. Problemem jest to, że państwo zapewnia im darmowe mieszkanie i zasiłki. To przede wszystkim powinno budzić nasz sprzeciw. To po to oni do Europy uciekają! Bo mają tu darmowe życie na koszt Europejczyków.

Więc głoszę: przyjmować, ale nie utrzymywać! Niech się sami utrzymają. Niech sobie znajdą pracę i kupią mieszkanie. Albo niech kogoś poproszą o pomoc, kogoś prywatnego, Kościół, organizację charytatywną, ale nie urzędnika. Urzędnik w ogóle nie powinien dysponować żadnymi funduszami do materialnego pomagania ludziom, a tym bardziej imigrantom. Państwo powinno strzec bezpieczeństwa, powinno wykonywać prawo, a nie hodować ludzi jak bydło.

Grzegorz GPS Świderski


PS1. Notki powiązane:

PS2. Ci uchodźcy, których widać na zdjęciu powyżej, śpiewają sobie tak:

„Ja nie płacę czynszu, ja nie płacę czynszu.
Tak, my jesteśmy czarnuchami,
wszyscy moi przyjaciele przybyli tu na łódkach,
mamy domy, samochody, cipki.
Yeeh, nie pracuję, nie pracuję,
Moje ręce się nie pobrudzą, bo jestem czarnuchem.
Jestem bogatym uchodźcą.
Więc przywiozłem w łodzi wszystkich swoich przyjaciół.
Dlatego wszyscy moi przyjaciele, wszystkie moje przyjaciółki,
głosujemy na partię demokratyczną PD.
Ja nie płacę czynszu, nie płacę czynszu.
Przynoszą nam zawsze mleko z cornflakes,
ale to mi, mi nie smakuje.
Wolę makaron z tuńczykiem, z tuńczykiem.
Chodźmy coś złowić.
Poza tym potrzebuję białą cipkę,
bo rano gdy się budzę to mam twardego druta.
Ciągle robię mój taniec,
nazywa się dostać koguta przy piłowaniu druta.
Hej biały mężczyzno,
ty w ogóle nie jesteś żadnym kogutem.
Przestań lamentować i chodź z nami na dworzec, kraść rowery.
Moje ręce się nie pobrudzą, one są już czarne.
Jestem uchodźcą, uchodźcą bogaczem ...”


KOMENTARZE

 • @
  Z WYJĄTKIEM muzułmanów.

  Bo jak pokazują PRZYKŁADY z "życia realnego", NIGDY nie wiadomo, kiedy taki się "zradykalizuje". A może jego dzieci? A może wnuki?

  Podejmiesz TAKIE ryzyko? W czyim imieniu?
 • Nie ma w Polsce dyskusji nad przyjmowaniem uchodźców.
  W Polsce nikt uchodźców przyjmować nie chce nawet jeśli co innego publicznie twierdzi. Nie słyszałem żeby jakaś Kopacz czy Petru ugościli kogokolwiek.
  Natomiast w postępowej Europie toczy się dyskusja nad obowiązkowym podziałem uchodźców. I tu moim zdaniem stanowisko Polski też powinno być jasne - nie czy, tylko jak, tzn. czy wzdłuż czy w poprzek ...
 • Każda dyskusja na ten temat powinna zaczynać się pytaniem,
  kto sprawił, że "demokracja" przyniesiona tam na bagnetach "zmusiła" tych ludzi do najazdu na europę, komu na tym najbardziej zależy ?
  Byli i obecni KOlonizatorzy oraz POmagierzy sorosopodobni to spowodowali, więc to Oni wyłacznie powinni się tym zajmować.
  Rząd pisu powinien o tym głośno mówić na forach publiczych, wiem istnieje ryzyko "wypadków", ale rządzenie to trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna umiejętność, nie dajmy się zaszachować w tej nie naszej grze !
 • @provincjał 21:58:04
  Dokładnie tak.

  Podstawowym obowiązkiem Państwa (podobnie jak w przypadku służb i Amber Gold - to był ich zasrany obowiązek. Cóż innego mają robić, jak nie właśnie coś takiego???) nie jest niesienie pomocy humanitarnej, lecz dbanie o kilka rzeczy:

  - o bezpieczeństwo wlasnych obywateli - to przede wszystkim

  - o interes własnych obywateli (wie to Macron, klnąc na Polskę podbierającą Francji inwestorów tanią roboczosiłą; wie to Merkel, która nie może liczyć na relokację uchodźców w kierunku wschodnim, a bardzo by chciała)

  - o pozycję własnego państwa.

  A co do humanitaryzmu: pomagamy tam, w Syrii. Owszem, jeśli od zakresu udzielanej pomocy humanitarnej zależy pozycja polityczna, należy także rozważyć szansę na wylansowanie się. Jednak nie wbrew elementarnym interesom obywateli.

  Natomiast lekcję z przyjmowania niechcianych uchodźców odrobiliśmy z nawiązką po Nocy Kryształowej. Jak ktoś nie pamięta, Marcel Reich-Ranicki swoimi wspomnieniami w każdej chwili może przypomnieć, jak to było i dlaczego jego rodzina nie emigrowała do Francji, lecz właśnie nad Wisłę.

  I ten argument powinien zamknąć raz na zawsze usta pani Merkel i pana Macron.
 • @maharaja 00:04:41
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1498423797163852101162.jpg
  W Niemczech oszaleli! Ukarano rodziców, bo nie puścili dziecka na wycieczkę do meczetu. Obawiając się religijnej indoktrynacji, rodzice pewnego niemieckiego gimnazjalisty nie pozwolili mu wyjechać razem z klasą na szkolną wycieczkę do meczetu w Rendsburgu. W rezultacie szkoła oskarżyła rodziców o niewywiązanie się z obowiązku szkolnego, sąd zaś nałożył na nich karę w wysokości 300 euro. W sierpniu odbędzie się rozprawa. Sprawa, która ma swój początek w październiku 2016 r. jest bezprecedensowa. Rodzice gimnazjalisty są bezwyznaniowi, a według niemieckiego prawa nikt nie może zostać zmuszony do wejścia do obiektu kultu wbrew swojej woli. Pełnomocnik rodziny Alexander Heuman zaznaczył, że wycieczka do meczetu nie powinna być traktowana jako „uczęszczanie na lekcje”, a „inne zajęcie szkolne”. Magazyn „Focus” podaje, że Heumana jest jednocześnie członkiem krytycznego wobec islamu stowarzyszenia „Pax Europa”. Organizacja ta jest wspierana przez partię Alternative für Deutschland (AfD). Heuman był również aktywistą antyeuropejskiej i antyislamskiej partii Pegida.
  W sprawie chodzi nie tylko o wolność wyznania i poglądów. Decyzję swoją rodzice motywowali obawą o „życie i zdrowie dziecka”. Ojciec 13-latka powiedział, że „nienawiść islamistów do innowierców” i przemoc, którą praktykują muzułmanie, są zagrożenie dla bezpieczeństwa. Meczet w Rendsburgu jest wskazywany przez Urząd Ochrony Konstytucji, czyli niemiecką służbę bezpieczeństwa, jako ekstremistyczny oraz antysemicki.

  Ps..Jeśli Niemcy chcą przetrwać, to chyba muszą pogonić to zbiorowisko świrów, zwane "rządem" i wziąć sprawy w swoje ręce. O ile nie jest za późno. Merkel kiedyś powiedziała że islam należy do Niemiec. Powiedziałbym więcej Niemcy należą już do islamu jak większość krajów Europy Zachodniej. Szaleństwo i to w dosłownym znaczeniu tego słowa.Widać, że choremu umysłowo lewactwu bardzo się spieszy do wprowadzenia kalifatu w Niemczech i zaczynam kibicować islamistom, żeby jak najszybciej dopięli swego skoro nawet tubylcy bardzo za tym tęsknią bo znudziła im się wolność. W Niemczech właśnie został uchwalony tzw Bundestrojaner...prawo do całkowitej inwigilacji każdego mieszkańca RFN bez wymogu nakazu i zezwolenia ani sądu ani prokuratury! Jako powód inwigilacji wystarczy podejrzenie znajomego lub sąsiada o oszustwo podatkowe...Czytajcie Altiero Spinelli - Manifest z Ventotene. On wszystko tłumaczy eurokomunistom, którzy rządzą Unią, brakuje tylko armii. Czy myślicie, że ta armia będzie walczyć z Rosją? Turcją? a może USA? Gówno z tego. Wg manifestu armia jest potrzebna do spacyfikowania takich krajów jak Polska, Węgry, Czechy, Słowacja. Nigdy nie wolno nam zapominać o Manifeście z Ventotene i o tym, że nazwisko Spinellego widnieje nad wejściem do budynku parlamentu UE, i o takich wrogach Narodu jak Róża Thun, która należy do Grupy Spinelli w PE nastawionej na utworzenie superpaństwa europejskiego i zniszczenie narodów Europy, choćby za pomocą migrantów. UE to tylko kolejna odsłona marksizmu. To, to jeszcze pikuś. Obejrzyjcie ten film, a włosy Wam dęba staną. Trzeba jak najprędzej odłączyć się od tego szamba ! Lewactwo = choroba psychiczna na tle seksualnym i samo destrukcji ! A tak poza tym to dobra robota trzeba obnażać to zboczenie. Sodoma i gomora według standardów unijnych! Berlin to nowy Babilon. Upadek Cywilizacji ... Upadek Rzymu przebiegał podobnie. Już czas przygotować broń na zombie, czyli wilcze doły z naostrzonymi kołkami, a w krzakach beczki z paliwem, by spalić robactwo. Edukacja w Niemczech porażający obraz upadku Zachodu

  https://www.youtube.com/watch?v=p5aUDSuruWY

  Debilizm już przekroczył wszelkie granice w Niemczech. Niech odczepią się, ci zboczeńcy od dzieci nie pozwólmy na to w Polsce. Większość dostosowuje się do mniejszości. Od kiedy ten świat się tak popierdolił?
  "Przekonanie, że dzieci potrzebują matki i ojca nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych" 7:00. Właśnie widać co powstaje jak dzieci nie mają wzorców na tym filmie. Kiedyś uważaliśmy frazes "zepsuty zachód" za wymysł komunistów ze wschodu który miał nas zniechęcić do ucieczki na tzw zachód, tymczasem ten frazes dziś pokazuje jak bardzo jest to prawdziwe określenie systemu "wartości" współczesnego zachodu (najbardziej dobitnie to widać na przykładzie Szwecji i Niemiec) ... to jest upadek cywilizacji technicznej która zostanie pochłonięta przez dzikie hordy (: dlatego, że ludzie na tzw zachodzie tracą coś bardzo wartościowego, cennego, nazywa się to instynkt samozachowawczy, wartości tj rodzina, tradycja, ojczyzna itp. , te wartości są fundamentem znacznie bardziej prymitywnych regionów świata które wkrótce nie będą miały większego problemu z przejęciem terytorium cywilizowanych krajów zachodu ... ponieważ ludzie tzw. zachodu tracą świadomość tego kim są i dokąd zmierzają.
 • @maharaja 00:04:41
  Niemcy to wieczni niewolnicy różnych półgłówków, wszelkiej swołoczy i lumpenhołoty, która zawsze tańczy jak zagra kapitał. Regularnie śnią snem o wolności niewolnika, który zostaje Panem. Dlatego co jakiś czas muszą mieć reset, po którym stają żebrakami. Dobrze to ujął Churchill - bombardować bez powodu co 50 lat, profilaktycznie. A tak wkrótce będą wyglądały główne wiadomości TV w Kalifacie Germania: https://youtu.be/4cXY0KnDgBE
 • @laurentp 19:58:45
  http://niewygodne.info.pl/gify4/muslim-keleti-550.jpg
  W 2015 r. do Poznania trafiło 10 syryjskich rodzin. Do dziś zostały 2 osoby. Reszta uciekła na Zachód...Mało znany fakt - w 2015 roku do Polski, jako uchodźcy, trafiło 50 chrześcijańskich rodzin z Syrii. Fundacja Estera, przy współpracy z urzędem miasta Poznań sprowadziła wówczas do stolicy Wielkopolski 10 rodzin. Po dwóch latach z tych 10 rodzin w Poznaniu zostały tylko 2 osoby. Wszyscy pozostali już po kilku miesiącach pobytu w Polsce, pouciekali na Zachód. Powyższa historia wpisuje się w oficjalne statystyki Urzędu do Spraw Cudzoziemców - Polska dla uchodźców z państw Bliskiego Wschodu jest tylko państwem tranzytowym. Celem są bogate państwa Zachodu. Mitem jest, że Polska nie przyjmuje uchodźców. Polska nie przyjmuje unijnych relokantów z Grecji i Włoch, ale wobec uchodźców, którzy przekroczą polską granicę jak najbardziej stosowane są procedury wyznaczone przez prawo międzynarodowe. Zgodnie z oficjalnymi statystykami Urzędu do Spraw Cudzoziemców (UdSC) w 2016 roku 12 tys. osób wnioskowało w Polsce o azyl i nadanie statusu uchodźcy. Status ten otrzymało jednak tylko 390 cudzoziemców. Dlaczego tak mało? Okazuje się, że zdecydowana większość cudzoziemców (9,5 tys., tj. blisko 80 proc. spośród wszystkich, którzy złożyli wniosek o nadaniem statusu uchodźcy), zanim UdSC podjął w ich sprawie decyzję, zdążyła opuścił nasz kraj udając się (najczęściej) w kierunku zachodniej Europy i nie była zainteresowana kontynuowaniem procedury w Polsce. Historia 10 syryjskich rodzin, które w 2015 roku zostały rozlokowane w Poznaniu, idealnie wpisuje się w to, co możemy wywnioskować z oficjalnych danych UdSC. Polska dla uchodźców (migrantów / imigrantów) z państw Bliskiego Wschodu jest tylko państwem tranzytowym. Celem były i nadal są bogate państwa Zachodu. Stąd też z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że gdyby nawet doszło do przymusowej relokacji do Polski ludzi docierających obecnie do wybrzeży Grecji i Włoch, to większość z nich w krótkim czasie i tak uciekłaby z naszego kraju tam, gdzie generalnie funkcjonuje lepszy socjal. Skoro zrobiły to syryjskie, chrześcijańskie rodziny, którym zapewniono wikt i opiekę, to tym bardziej zrobiliby to samotni faceci z Afryki czy Afganistanu.

  Źródło: Dramat Syryjczyków w Poznaniu (PolskaTimes.pl)
  Źródło: UdSC: w 2016 r. 390 cudzoziemców otrzymało ochronę międzynarodową w Polsce (Rp.pl)
 • @maharaja 00:04:41
  The Economist: Tylko 1,5 proc. migrantów ulokowanych w niemieckim okręgu Bitterfeld-Wolfen pracuje. Czyli 40 z 2600 osób!!! The Economist w tekście pt. "East Germany’s population is shrinking", który - co prawda - dotyczy spadającej liczby ludności we wschodnich landach naszego zachodniego sąsiada, cytuje Uwe Schulze, urzędnika pracującego w okręgu Bitterfeld-Wolfen. Urzędnik ten z rozbrajającą szczerością przyznaje, iż migranci oraz uchodźcy nie rozwiązali niedoboru siły roboczej. Okazuje się bowiem, że na 2600 osób, które w latach 2015-2016 przybyli do okręgu Bitterfeld-Wolfen, mniej niż 1/3 zadeklarowała chęć do pracy w ogóle. Jedynie 40 osobom udało się podjąć pracę na etat, a to oznacza, że stanowiły one zaledwie 1,5 proc. ze wspomnianych 2600 osób. Co prawda The Economist nie podaje jak pod tym względem jest w innych niemieckich okręgach czy landach. Śmiem jednak podejrzewać, że pewnie musi być podobnie. Czyli niewielka tylko część przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu jest w stanie odnaleźć się w realiach Europy Zachodniej na tyle, by nie być nadmiernym obciążeniem dla służb socjalnych i samemu móc się utrzymać.

  Źródło: East Germany’s population is shrinking (Economist.com)
 • @maharaja 00:04:41
  Niemcy chcą imigrantów opłacać z funduszy spójności. Berlin proponuje, by pieniądze unijne z funduszy spójności stanowiły narzędzie wspierania praworządności w państwach UE i mogły iść na integrację uchodźców. Wytyczne takie znalazły się we wspólnym dokumencie niemieckiego rządu i landów, który został zaprezentowany w Komitecie Regionów w Brukseli. Z polityki spójności do Polski trafiają teraz miliardy euro. Fundusze te stworzono, by wspierały wyrównywanie różnic w rozwoju między poszczególnymi regionami europejskimi. "Warto byłoby zbadać możliwość uwarunkowania finansowania polityki spójności w UE od przestrzegania podstawowych zasad leżących u podstaw państwa prawa" - podkreślono w dziewięciostronicowym dokumencie.
  Zastępczyni dyrektora generalnego ds. europejskich w niemieckim ministerstwie gospodarki dr Kirsten Scholl zastrzegała podczas swojego wystąpienia, że są to na razie rozważania, ale zwróciła uwagę, że w ramach UE istnieją różne procedury dotyczące zachowania zasad państwa prawa. Wśród nich wymieniała art. 7 unijnego traktatu, który w razie jednomyślności przewiduje możliwość nałożenia sankcji na kraj członkowski. "To jest coś, nad czym dyskutujemy..." - zaznaczyła Scholl.
  Pomysły, by uzależniać wypłaty funduszy UE od przestrzegania zasad praworządności padają ze strony polityków niektórych krajów zachodnich od dłuższego czasu. Na razie jednak są one blokowane. W Komitecie Regionów, który jest zgromadzeniem przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych UE, były pomysły zgłaszane przez Włochów, by wesprzeć takie podejście, jakie proponuje rząd Niemiec, ale zostały one odrzucone przez dwie trzecie przedstawicieli europejskich regionów. Innym z pomysłów, który znalazł się w niemieckim dokumencie, jest możliwość wspierania z polityki spójności również bogatszych regionów, które mierzą się z różnymi wyzwaniami, jak np. z koniecznością integracji dużej liczby uchodźców. Niemcy przewidują też, że pieniędzy do podziału w polityce spójności po 2020 roku będzie mniej niż dotychczas m.in. w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. Odpowiedzią na to ma być wyższy stopień finansowania projektów z budżetów państw członkowskich.
  Dla Polski polityka spójności jest bardzo ważna. Nasz kraj otrzymuje bowiem największe środki z tego ogromnego działu budżetu UE. Na lata 2014-2020 mamy do wydania ponad 80 mld euro, z czego zostaną sfinansowane drogi, szkoły, transport publiczny, modernizacja kolei i wiele innych inwestycji podnoszących standard życia. Komisja Europejska powinna przedstawić swoją propozycję w sprawie przyszłego budżetu po 2020 roku jeszcze w tym roku, ale wiele wskazuje na to, że w związku z Brexitem projekt pojawi się na stole dopiero na początku 2018 roku. Wcześniej jednak światło dzienne ujrzą inne dokumenty, które mają ukierunkowywać debatę w tej sprawie.
  PAP/MBB
 • @maharaja 00:04:41
  https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/19420639_2004739369759136_8932832144581051296_n.jpg?oh=685ae9f4300f16278ded1cb42cb61921&oe=59CE9B5C
  Ci "Polacy" to członkowie ISIS. Mogą być w Polsce! Czy grozi nam niebezpieczeństwo? Karim Labidi i Awad Wail to dwaj obywatele Polski poszukiwani przez nasz wymiar sprawiedliwości międzynarodowym listem gończym. Ich nazwiska zostały zgłoszone do Interpolu ze względu na prawdopodobną przynależność do ISIS.
  Jak wynika z informacji przekazanych przez polskie służby międzynarodowej policji, przynajmniej jeden z nich, pochodzący z Sudanu Awad Walid, może być uzbrojony. Mężczyźni jeszcze jakiś czas temu przebywali w Polsce, ale aktualnie nie jest znane ich miejsce pobytu. Obaj ekstremiści to osoby bardzo niebezpieczne.
  O poszukiwaniach potencjalnych terrorystów poinformował ostatnio portal KIKS24.com na swoim profilu na Facebooku „Uwaga, udostępniamy! Ci mężczyźni posiadają polskie obywatelstwo, mogą być na terenie naszego kraju. Ścigani przez interpol na całym świecie, prawdopodobnie są członkami Państwa Islamskiego”. Przypomnijmy, że na początku czerwca publicysta stefczyk.info, Witold Gadowski, pisał na swoim profilu na Facebooku, że "(…) w ISIS działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w Izraelu. Kilku z nich jest jednak nakierowywanych na Polskę. Są tam mapy Krakowa i Warszawy, oraz Częstochowy" – Znany dziennikarz śledczy i publicysta nie zostawia żadnych złudzeń. Terroryści z Daesh planują atak w Polsce. Czy poszukiwani mężczyźni mogą być związani z z grupą planującą zamachy? O doniesieniach Witolda Gadowskiego pisaliśmy TUTAJ
  Według danych Międzynarodowego Centrum Antyterroryzmu (ICCT), w szeregach ISIS/Daesh może walczyć nawet kilkudziesięciu Polaków.
  http://www.stefczyk.info/-/media/images/1270714isis26062017.ashx?bc=white&h=173&w=307

  Ci "Polacy" to członkowie ISIS. Mogą być w Polsce! Czy grozi nam niebezpieczeństwo?

  Ps..Kto im dał POLSKIE obywatelstwo? Kto takim typom wydaje paszporty europejskie?
 • @maharaja 00:04:41
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/05/30/825/414/97d69ad9111e469586a37b1a57a016fe.jpeg
  Posłowie PiS przeciwni przeniesieniu imigrantów na Pomorze Zachodnie. "Nie da się wymieszać wody z oliwą". Nie chcemy przeniesienia muzułmańskich imigrantów do Pomorza Zachodniego - oświadczyli posłowie PiS odnosząc się do wystąpienie marszałka woj. zachodniopomorskiego w gmachu PE. Zaapelował on o współpracę samorządu, kościoła i organizacji pozarządowych przy organizacji pomocy humanitarnej. Nie da się wymieszać wody z oliwą. Widzimy szaleństwo brukselskich elit, które w imię poprawności politycznej, a także głębszego planu, chcą narzucić nam zasady cywilizacji muzułmańskiej, która jest niżej rozwinięta niż nasza judeochrześcijańska powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Szczecinie poseł PiS Krzysztof Zaremba. W ten sposób odniósł się do wystąpienia marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w ubiegłą środę na konferencji zorganizowanej w Parlamencie Europejskim. Marszałek w imieniu Komitetu Regionów przedstawił tam opinię na temat dyrektywy Komisji Europejskiej w sprawie legalnej migracji. Zdaniem zachodniopomorskich posłów PiS marszałek Geblewicz w swym wystąpieniu wystosował zaproszenie do imigrantów z Bliskiego Wschodu, aby przyjeżdżali do województwa zachodniopomorskiego. Marszałek nie powinien wypowiadać się na tematy, które są w kompetencji rządu, a także wyrażać zdania, które jest wbrew powszechnej opinii Polaków. Polska przyjęła prawie 1 mln ukraińskich uchodźców, którzy pracują w Polsce i płacą tu podatki, w przeciwieństwie do tzw. uchodźców muzułmańskich, których interesują tylko zasiłki podkreślił Zaremba. Jak dodał, „czym innym jest obcowanie w obrębie kultury judeochrześcijańskiej a czym innym w obrębie kultury muzułmańskiej i jest to nie do pogodzenia”. Poseł zapowiedział, że „PiS nie będzie przyjmowała żadnych argumentów, aby ci, którzy chcą zburzyć porządek i bezpieczeństwo znaleźli się w naszym kraju”.
  Wzrost terroru wiąże się z tym, że to Niemcy i kanclerz Angela Merkel, otworzyli granice Europy dla uchodźców. To jest problem Niemiec a nie Polski, niech Niemcy sobie z tym radzą podkreślił. Poseł PiS Michał Jach zaznaczył, że „rząd premier Beaty Szydło nie dopuści do dyslokacji, czy przeniesienia imigrantów do Polski”. Nawet gdyby przyszło Polsce płacić za niewywiązanie się polskiego rządu z umowy o przyjęciu imigrantów, którą podpisała premier Ewa Kopacz, to rząd zapłaci. Bezpieczeństwo polskich obywateli nie ma ceny dla obecnego rządu oświadczył.
  Rzeczniczka prasowa marszałka Gabriela Wiatr poinformowała, że wbrew temu, co ogłosili politycy PiS podczas konferencji prasowej, „marszałek nie zapraszał uchodźców do województwa zachodniopomorskiego, „choć jest zdania, że samorządy wspólnie z Kościołem i NGO-sami powinny się włączyć w dzieło humanitarnej pomocy ludziom uciekającym przed wojną”. Sam Olgierd Geblewicz w przesłanym mediom oświadczeniu napisał:
  Politycy PiS posługują się strachem i propagandą, wykorzystują kwestię uchodźców do wzbudzania niepokoju i nienawiści. Nazywają terrorystami wszystkich, którzy uciekają przed wojną i pomocnikami terrorystów tych, którzy chcą potrzebującym okazać serce. Zdobywając punkty polityczne, PiS krzywdzi innych ludzi. To pokaz pogardy i praktyk z najbardziej ponurych czasów ludzkości. Jak dodał, podczas wystąpienia w Brukseli zaapelował o stworzenie „programów edukacyjnych, które pokazałyby społeczeństwu, że uchodźca nie znaczy terrorysta, które zmieniłyby świadomość ludzi ukształtowaną pod wpływem jednostronnych, szkodliwych, politycznych przekazów”. Biuro urzędu marszałkowskiego poinformowało, że konferencja w Brukseli, gdzie występował Olgierd Geblewicz, było kontynuacją działań zaplanowanych w ramach Deklaracji Rzymskiej, podpisanej 25 marca 2017 roku również przez premier Beatę Szydło.

  Ps...Brawo PiS 1000% poparcia!!!. Nie po to głosowałem na PiS, żeby teraz zdrajcy z PO ściągali do Polski hordy gwałcicieli i terrorystów. Kto, do diabla, rządzi w naszym kraju? Zdelegalizować partie zdrajców - PO, PSL i .N! To jest tak jakby Najemca (Marszałek Sejmu Woj.) bez zgody Wynajmującego (Rząd w imieniu Właściciela) wynajmował jego mieszkanie osobom trzecim. Czy marszałek nie podlega MSWiA i może zostać przez ministra odwołanym? Robienie dymu i szopka. Prawo jest takie: decyzje o ewentualnej relokacji uchodźców podejmuje rząd w drodze rozporządzenia. Indywidualne decyzje wydaje Urząd ds. Cudzoziemców. Samorząd to sobie może. A jak na Pomorzu są wolne mieszkania, to proponuję zaprosić do nich polską młodzież z Domów Dziecka, by mogli założyć rodziny i rodzić dzieci w Polsce, a nie gdzieś indziej. Całą tą platformianą armię zbawienia natychmiast oddelegować do ośrodków dla imigrantów w Niemczech, Francji i Szwecji, w celu ubogacenia kulturowego maczetą. Pewnie jeszcze nie wiedzą, że 110 tysięcy Syryjczyków wróciło z Turcji do ojczyzny na koniec ramadanu. "Nawet powąchanie ziemi w Aleppo jest lepsze niż życie tutaj". To jest świetna wiadomość wytrącająca argumenty aktywistom pomorskim i innym. Premier Beata Szydło miała rację, uchodźcy chcą wrócić do Domu, potrzebują pomocy na miejscu!!!
 • @laurentp 19:58:45
  Oto, co HGW szykuje warszawiakom ws. uchodźców! "Pani Merkel powiedziała, że nam bardzo chętnie pomoże. Ich know how bardzo nam pomoże"

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/346003-oto-co-hgw-szykuje-warszawiakom-ws-uchodzcow-pani-merkel-powiedziala-ze-nam-bardzo-chetnie-pomoze-ich-know-how-bardzo-nam-pomoze

  Ps...Czy władza nie ma na tego KAŁMUKA żadnej rady ???? !!! Pod Ratusz podstawić ze dwadzieścia więźniarek i wygarnąć jak leci - od góry! HGW mówi " Pani Merkel " hierarchii ustalona. Ot folksdojcze i na dodatek żydowskie. W naszym kraju chyba trzeba zastosować deratyzacje na pełną skalę. Inaczej nic się nie zmieni. Człowiek, który wyrzucił 50 000 mieszkańców Warszawy na bruk-brawo! Mam nadzieję, że rząd czuwa nad tą sprawą, bo wypowiedzi tej koszmarnej baby są już naprawdę niepokojące. W sprawach nielegalnych imigrantów know-how od Merkel ? Brzmi skandalicznie. Ale mieszanka rasowa po obu brzegach Wisły nieunikniona. A od kiedy zgodę na wjazd do RP wydaje prezydent takiego czy innego miasta? Czy Straż Graniczna będzie wykonywać polecenia jakiejś chorej psychicznie know how? Niech Rząd rozważy póki czas , bo idzie kolejne przesilenie i test Państwa. HGW i podobne ściągną muzułmanów. To będzie fakt. Jak zareaguje rząd? Okaże się nierządem, czy odpowie siłą na siłowe rozwiązanie lewaków szkodzących jawnie? Dzieci z Konga????? A kto je przywiózł do Polski? Nie wiedziałem, że są bezpośrednie loty z Konga do Warszawy. Iloma milionami Afrykanów chce nas uszczęśliwić Bufetowa? Islamistów nowych jest już w Polsce setki. Widać to szczególnie w wielkich miastach. PiS jest bardzo naiwny i ślepy, skoro tego nie widzi. A może też tak gra i i udaje, że wie widzi?
  Ciekawy filmik o tym czego chce Walec.

  https://www.youtube.com/watch?v=jFVZG8_7OX4
 • @laurentp 19:58:45
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/26/830/385/4e3e36b3d0154cf896dc0bb98ee077f3.jpeg
  Francuski sąd nakazał władzom zatroszczyć się o migrantów w Calais..W wydanym w trybie pilnym orzeczeniu sąd w Lille na północy Francji nakazał w poniedziałek władzom podjęcie natychmiastowych kroków w celu zapewnienia migrantom koczującym w Calais dostępu do wody pitnej, sanitariatów i pryszniców.
  Werdykt sądu administracyjnego, wydany na wniosek pozarządowych organizacji pomocowych, nie nakazuje otwarcia w Calais punktu przyjmowania migrantów. Niemiej stanowi on, że władze muszą w ciągu 10 dni podjąć kroki zapobiegające „narażeniu (migrantów) na nieludzkie lub poniżające traktowanie”.
  Szacuje się, że na ulicach Calais przebywa obecnie od 400 do 600 migrantów, którzy liczą, że przedostaną się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche. Pochodzą głównie z Erytrei i Sudanu.
  W piątek szef MSW Gerard Collomb złożył wizytę w Calais i wykluczył założenie tam ośrodka dla migrantów. Była to jego odpowiedź na obawy, że w Calais powstanie znowu dzikie obozowisko na kształt „dżungli”, która została zlikwidowana w ub. roku. Ok 7 tys. migrantów przewieziono wówczas do różnych ośrodków we Francji.
  Od końca maja, podobnie jak miało to miejsce za czasów istnienia „dżungli”, zdarza się, że migranci blokują drogi, by spowolnić jadące w kierunku Wielkiej Brytanii pojazdy, i usiłują później wejść do zatrzymujących się samochodów. W wypadku spowodowanym przez taką blokadę zginął w ub. tygodniu polski kierowca.

  Ps...Francja to idealne miejsce na wycieczki szkolne. Wystarczy zebrać 600 uczniów, a dzikie pole namiotowe, prysznice i sanitariaty francuski sąd daje gratis. Jak dadzą kibelki, wodę i prysznice to jutro zażądają przenośnego meczetu. Kiedy zaczną wysiedlać Francuzów i ich mieszkania i domy przeznaczą dla imigrantów? Ciekawe jak będzie się nazywać ta noc, gdy Francuzi dostatecznie dojrzeją. W średniowieczu Europejczycy inaczej by traktowali taką inwazję. Wtedy była cywilizacja.
 • @laurentp 19:58:45
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/1498548916163962101228.jpg

  Najpierw uchodźcy, teraz to... Merkel godzi się na "małżeństwa" homoseksualne!!! Kanclerz Niemiec Angela Merkel wycofała się ze sprzeciwu wobec zrównania związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Szefowa niemieckiego rządu zapowiedziała, że pozwoli, by posłowie jej partii głosowali zgodnie ze swoim sumieniem. Podczas dyskusji zorganizowanej w Berlinie przez redakcję czasopisma dla kobiet "Brigitte" Merkel powiedziała w poniedziałek wieczorem, że chciałaby, aby decyzja w sprawie "małżeństw" homoseksualnych była "raczej decyzją podjętą zgodnie z sumieniem, niż wynikiem decyzji przeforsowanej przez nią w oparciu o dyscyplinę partyjną". W kampanii wyborczej do Bundestagu cztery lata temu Merkel była przeciwna otwarciu instytucji małżeństwa dla homoseksualistów. Jej zastrzeżenia dotyczyły m.in. sytuacji dzieci wychowywanych w związkach jednopłciowych. Zdaniem niemieckich mediów większość parlamentarzystów CDU popiera "małżeństwo" dla wszystkich. Jak twierdzi agencja dpa, Merkel uzgodniła swoje aktualne stanowisko z bawarską CSU. Przypomnijmy: CDU ma w nazwie przymiotnik "chrześcijańska"...Niemiecka telewizja publiczna ARD zasugerowała dziś, że zmiana stanowiska Merkel podyktowana jest względami wyborczymi. SPD, Zieloni i FDP zapowiedziały ostatnio, że akceptacja tzw. małżeństw homoseksualnych jest warunkiem wejścia przez nie w koalicje z innymi partiami. CDU była dotychczas jedyną partią sprzeciwiającą się temu, co ograniczało jej pole manewru w powyborczych negocjacjach o utworzeniu rządu. Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września. Merkel wyjaśniła, że duży wpływ na zmianę jej stanowiska miało rzekomo spotkanie w jej okręgu wyborczym z parą lesbijek, które wychowują ośmioro adoptowanych dzieci. "Jeżeli Urząd do spraw Dzieci i Młodzieży powierza parze lesbijek dzieci, to państwo nie może argumentować, że adopcje (dzieci przez pary homoseksualne) są niezgodne z dobrem dzieci" mówiła niemiecka kanclerz. Po wypowiedzi Merkel szereg polityków opowiedział się za szybkim uchwaleniem przez Bundestag przepisów zrównujących związki homoseksualne z małżeństwem między kobietą a mężczyzną. Poseł Zielonych Volker Beck powiedział, że mogłoby to nastąpić jeszcze w tym tygodniu. "Droga pani Merkel, niech pani pozwoli na głosowanie jeszcze w tym tygodniu. Społeczeństwo nie powinno dłużej czekać, darujmy sobie ponowną walkę wyborczą na ten temat" powiedział Beck. Pary homoseksualne w Niemczech mogą od 2001 r. zarejestrować swój związek. Od tego czasu przyznano im wiele przywilejów w prawie spadkowym czy podatkowym. Nadal nie mogą jednak adoptować dzieci.

  Ps..Syf i deprawacja. Niemcy już raz próbowali za pomocą żydolewicy i lewicy wprowadzić pedofilię za jedną z orientacji seksualnych a nie zboczenie. Rzym też tak upadł. Dlatego szykujmy się na budowę muru na Odrze.
 • @laurentp 19:58:45
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/27/825/361/3e77447efab84c66b7390dcec5eb6c8a.png
  NYT: Służby przejmują imigrantów zmierzających do Włoch nawet z... wód terytorialnych Libii! Efekt - ich liczba rośnie. I jak tu mamy być solidarni? Jeszcze przed 2014 roku, służby ratowały migrantów przeprawiających się przez Morz Śródziemne w pobliżu terytorium Włoch, ale przez kolejne lata obszar ten przesuwał się dalej na południe. W 2016 roku migranci są przejmowani przez służby nawet na wodach terytorialnych Libii informuje New York Times. Opisywane przez NYT zachowanie służb powoduje skutki odmienne od zamierzonych. Zgodnie z tym co pisze gazeta, pojawia się coraz więcej migrantów, którzy chcą ryzykować swoje życie, aby dostać się do Europy. Więcej zarabiają także przemytnicy, którzy obecnie muszą przetransportować migrantów na niewielką odległość od wybrzeży Libii. Migranci i uchodźcy zachęceni historiami tych, którzy z powodzeniem dostali się do Europy decydują się na niebezpieczną podróż, ponieważ wiedzą, że organizacje humanitarne pomogą im dostać się do UE mówi cytowany przez gazetę analityk FRONTEXU (Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej). Wielu imigrantów podejmowanych jest przez łodzie należące do organizacji humanitarnych, których działalność jest finansowana m.in. przez miliardera George Sorosa. Rok temu zapowiedział on na łamach Wall Street Journal, że zainwestuje 500 milionów dolarów na transport nielegalnych imigrantów do Europy.
  Skoro Włochy same ułatwiają transport migrantów do Europy, to jak potem mogą wymagać solidarności przy ich relokacji, np. od Polski?
  New York Times
  Ps..Czemu nikt głośno nie mówi o akcji sterowanej przez Sorosa ! Ten najazd nielegalnych imigrantów wspierany przez sługusów Sorosa doprowadzić ma do dezintegracji Europy i jej upadku. Kościół jeszcze to popiera!!! To żadna nowość. Od dawna wiadomo, że lewactwo organizuje i finansuje ten przerzut islamskiej zarazy do Europy. Chcemy czy nie i tak nas zaleją, kwestia czasu. Jesteśmy za słabi na obronę. alexjones.com pisał 10 lat temu że EUROPE zaleje fala nachodźców z Południa i tłumaczył dlaczego i kto to zorganizuje, oczywiście w ramach NWO. Wielu moich znajomych, którym to wtedy mówiłem z obrzydzeniem odrzuca (żadnych teorii spiskowych). Za Kadafiego( Prawdziwy arabski mąż stanu) przy armii 10 tyś. i 10 statkach patrolowych nawet pojedyncza łódź z nieuczciwymi biznesmenami nie zdołała dotrzeć na Maltę, a teraz UE nie potrafi upilnować, oni nie pilnują, to UE jest organizatorem i wykonawcą tej emigracji ...i ogłupia społeczeństwa. Idzie o zniszczenie Europy i tyle! Wiać z upadającego EU, nie oglądać się na fuchy w Brukseli!
 • @laurentp 19:58:45
  Trump wygrał z lewicą ws. imigrantów. Sąd Najwyższy USA dziś tymczasowo zezwolił na wprowadzenie w życie dekretu imigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa, który zabrania wjazdu do USA osobom z sześciu krajów. Sąd rozpatrzy sprawę w pełnym składzie w październiku. Sąd Najwyższy anulował wyroki sądów niższych instancji. Sędziowie przychylili się do prośby administracji Trumpa, by decyzja o tymczasowym uchyleniu poprzednich wyroków została wprowadzona natychmiastowo, podczas gdy ostateczny wyrok w sprawie dekretu prezydenta zostanie wydany w terminie późniejszym po wysłuchaniu argumentów stron. Dekret imigracyjny podpisany przez Trumpa 6 marca wprowadzał 90-dniowy zakaz wstępu do Stanów Zjednoczonych osób z sześciu krajów: Libii, Iranu, Somalii, Sudanu, Syrii oraz Jemenu oraz 120-dniowy zakaz wstępu wszystkich uchodźców w celu opracowania lepszych procedur sprawdzających podróżnych. Była to zmodyfikowana i łagodniejsza wersja poprzedniego dekretu, który zabraniał wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw. Rozporządzenie to zostało zablokowane dzień przed jego wejściem w życie - 16 marca - przez sędziów sądów federalnych. Po dzisiejszej decyzji dekret ma zostać wprowadzony w ciągu 72 godzin. Przeciwnicy prezydenta, przedstawiciele lewicy, argumentowali, że dekret jest antymuzułmański i dyskryminuje ze względu na religię, gdyż kraje objęte zakazem są w większości muzułmańskie. Podczas gdy prezydent podkreślał, że kieruje się jedynie bezpieczeństwem narodowym USA, a wymienione kraje są podejrzane o wspieranie bądź finansowanie terroryzmu. Zakaz dotyczył jedynie osób starających się o nowe wizy, nie miał wpływu na osoby, które już je posiadają bądź mają zielone karty. Prezydent wielokrotnie podkreślał, że batalia o obowiązywanie dekretu zakończy się przed Sądzie Najwyższym, gdzie po niedawnym zaprzysiężeniu nominowanego przez Trumpa sędziego Neila Gorsucha konserwatyści mają większość 5 do 4.

  Ps..Widzę sześć krajów. A gdzie są Saudowie, a gdzie są Niemcy?
  Przecież to Saudowie finansują, a do Makreli wystarczy dopłynąć i zaraz jest Niemcem. Trump zgniata komunistów jak robaki...Niestety z problemami wewnątrz kraju jeszcze się nie uporał... a prawda jaka wyjdzie będzie szokująca... nawet sobie nie wyobrażacie... i wielu z was nie uwierzy jacy ludzie rządzą tym światem. Mnie ciężko czymś zszokować. Afery Pizzagate chyba nic nie przebije. Jak to ujrzy światło dzienne to zmiecie z połowę polityków w USA.
 • @maharaja 00:04:41
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2017/06/Urszula_Nizio%C5%82ek-Janiak-169x300.jpg

  Łódzka radna PO zakłada hidżab i namawia do tego inne Polki! Łódzka radna Urszula Niziołek-Janiak założyła muzułmańską chustę. Miał być to protest przeciwko coraz większej agresji wymierzonej w muzułmanów w Polsce. Do podobnego gestu zachęca inne Polki. Akcję tę szeroko opisuje na swoim portalu internetowym „Gazeta Wyborcza”. Niziołek-Janiak opublikowała swoje zdjęcie w hidżabie na Facebooku. „I co mi zrobicie? Oplujecie czy dacie w zęby?” zwróciła się nie bez agresji do tej części społeczeństwa polskiego, która jest przeciwna przyjmowaniu muzułmańskich imigrantów. „ A może moje wegetariańskie dziecko będzie musiało dostać schabowego w przedszkolu?” prowokowała dalej w opublikowanym poście, który zainspirował redaktorów z „GW”. Cóż, pozostaje zauważyć – co umknęło zachwyconym postawą łódzkiej radnej PO pismakom z Czerskiej – że założenie hidżabu w Polsce to żadne bohaterstwo i radna Niziołek-Janiak w naszym kraju może czuć się bezpieczna. Może warto zasugerować radnej, żeby podjęła się realizacji bardziej spektakularnego happeningu i przeszła się w mini-spódniczce i bluzeczce z dużym dekoltem po którejś z europejskich stref no-go w ramach udowadniania, że islam jest tak sympatyczny, pokojowy i pożądany. Wówczas „Gazeta Wyborcza” dopiero miałaby o czym pisać… A może po prostu w geście solidarności ze światem muzułmańskim podda się obrzezaniu? Ale na to łódzkiej radnej z pewnością zabraknie i odwagi i determinacji…

  Ps..Widać zdrowo ją POjebało, oj zdrowo! Dać jej z 10 kozojebców w nagrodę, by ją wydymali.
 • @laurentp 19:58:45
  https://pbs.twimg.com/media/DDYoSq4XkAAUR8s.jpg
  Prezydent z PO, imigranci na podwórku. Czytaj w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”...To bardzo ważna informacja przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Grzegorz Schetyna ogłosił w Brukseli, że należący do PO prezydenci miast, marszałkowie województw i samorządowcy będą na własną rękę przyjmowali uchodźców, żeby pokazać, iż Polska nie jest antyeuropejska. Które miasta mogą najbardziej obawiać się tej zapowiedzi? Wybuch samochodu-pułapki, strzelaniny, napady na sklepy, podpalanie samochodów, dzielnice grozy opanowane przez gangi – tak wygląda rzeczywistość w szwedzkim Malmö. Wielu Szwedów wyprowadziło się z miasta, uciekają stamtąd także Polacy. Nad miastem góruje olbrzymi meczet – to on jest pierwszą widoczną budowlą, gdy dojeżdża się do Malmö. Tymczasem wiceprezydent Malmö Andreas Schönström brylował ostatnio w… Gdańsku. 7 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się konferencja pod auspicjami wywodzącego się z PO prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Andreas Schönström zachwalał w jej trakcie sprowadzenie imigrantów do Malmö: „Ci ludzie będą za rok, dwa nowymi pracownikami, nauczycielami, lekarzami i konsumentami. Kupują już przecież nie w Syrii, tylko w Szwecji. To oni będą pracowali na nasze emerytury. Dzięki nim Szwecja pozostanie w grze: IKEA, Volvo. Oni założą nowe firmy”. Stwierdzał też:
  „Europa potrzebuje pozytywnych przykładów, że imigranci mogą się zintegrować z resztą społeczeństwa i Malmö jest takim przykładem. Udało się nam. Nasze programy działają, choć pierwszego dnia, gdy oni przekroczyli most, było wiele obaw. Potrzeba czasu, cierpliwości i wizji. Z drugiej strony moi wyborcy pytają mnie na ulicy: dlaczego to my, Szwedzi, mamy ponosić te wyrzeczenia, co z resztą Europy?!”. Na konferencję przyjechała także Inga Dohmes, pracownica społeczna z Merzenich koło Kolonii, miasta, o którym było głośno z powodu gwałtów dokonywanych przez imigrantów. „Ja i mój mąż byliśmy jednymi z pierwszych, którzy przywitali uchodźców. Byli to młodzi chłopcy w wieku naszego nastoletniego syna. Szybko się zaprzyjaźnili” zachwalała. Co na te rewelacje prezydent miasta-gospodarza konferencji? – Gdańsk to miasto solidarności i musi to w praktyce udowadniać. Do polityków należy odważne mówienie o rzeczach niełatwych. Należy iść pod prąd. Uważam, że obecny polski rząd w Warszawie z powodów moralnych i zobowiązań europejskich powinien przyjąć uchodźców przekonywał Paweł Adamowicz.

  Ps...Wczoraj w telewizji był film "15 minut" niech każdy kto ma wątpliwości odnośnie działań i imigrantów obejrzy go i zobaczy efekt wykorzystania kultury multi kulti i im podobnych przez zorientowane , bardzo inteligentne osoby. To nieźle strzelił sobie w kolano ten szwedzki wiceprezydent Malmoe. Niby imigranci się integrują, a z drugiej strony ludzie ponoszą wyrzeczenia...więc jaka to integracja? Przychodzą goście do domu, stawiają swoje warunki, gospodarze ponoszą wyrzeczenia i namawiają innych do tej masochistycznej akcji. Coś tu nie gra...no, jest jedno wytłumaczenie- Szwedzi znani są przecież ze swojej religijności- więc postępują w myśl zasady: gość w dom, Bóg w dom. Ten idiota z Malmö sam sobie przeczy. Z jednej strony opisuje korzyści jakie odnosi Szwecja przyjmując migrantów, a w drugim zdaniu mówi o wyrzeczeniach, które jego wyborcy muszą ponosić z tego powodu. Zapytałbym tego buca kiedy mówi prawdę? Prezydent Gdańska zamierzający ściągać migrantów podjął taką strategię aby chronić siebie przed odpowiedzialnością za malwersacje i oszustwa. On myśli, że to go uchroni, bo gdyby go aresztowali go jako oszusta za przekręty będzie udawał, że prześladują go za jego poglądy. Poskarży się w EU, a róża tfun zakwitnie tam oskarżeniami Polski i razem z otaczającym ją stadkiem zdrajców otrzymają paliwo do antypolskich działań. Dlaczego nie bierzecie się za tego przekręciarza Adamowicza i jemu podobnych, dlaczego pozwala się przydupasowi Tuska i wrogowi nr.2 Schetynie na decydowanie i wygłaszanie obietnic w Brukseli w imieniu Polski dot. uchodźców i sprowadzanie kogokolwiek do Polski?. Ja zaczynam się bać przy takiej bezsilności i niemocy rządu wobec prezydentów, wójtów, wybranych w sfałszowanych zresztą wyborach samorządowych o czym każdy wie. Mam w związku z tym pytanie: czy sposobem do przyjęcia uchodźców do Polski ilości zadeklarowanej przez Kopacz jest możliwość ich przyjęcia właśnie przez parafie, gminy i samorządy, i tym samym umycie rąk samego rządu?. Płatni zdrajcy w gminach, podtykają po cichu ubogacanie kulturalne-np. nauka tańca arabskiego, w kołkach tanecznych. Samorządność w Polsce nie może oznaczać samowoli w Polsce. Polska jest jedna ma jeden rząd wybrany przez naród Polski i to on może jedynie decydować w imieniu Polaków a ci zdecydowanie opowiadają się na temat migracji do Polski na NIE. Taka samowola tzw władz samorządowych,mogłaby tak zabagnić kraj ciapatymi, że nie byłoby już odwrotu a Polacy musieliby we własnym kraju być zniewolonym narodem. Polskie prawo jest jedno i każdy ma go przestrzegać,kto tego nie robi musi wiedzieć na co może liczyć.Prawo unijne nie może stać ponad prawem Polskim i dopóki my żyjemy tak pozostać musi.Polska już nie raz była zniewalana przez takich zdrajców jacy są w zdradzieckiej PO, tym razem Polacy nie pozwolą na kolejne zniewolenie ojczyzny.
 • @laurentp 19:58:45
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/06/20/825/376/ffa215fe35514b279095bd4cc6feb1e5.jpeg

  Ogromna akcja ratownicza u wybrzeży Libii. Uratowano ponad 5 tys. migrantów!!!...W rezultacie zakrojonej na szeroką skalę akcji ratunkowej u wybrzeży Libii uratowano ponad 5 tys. migrantów, jednak co najmniej 24 osoby poniosły śmierć - poinformował we wtorek rzecznik włoskiej Straży Przybrzeżnej. W akcji, która jest nadal prowadzona, uczestniczą jednostki włoskiej Straży Przybrzeżnej, statki pozarządowych organizacji pomocowych oraz prywatne łodzie. Ochotnicy Czerwonego Półksiężyca poinformowali o znalezieniu zwłok 24 migrantów, które morze wyrzuciło na brzeg w pobliży stolicy Libii - Trypolisu. Ratownicy oceniają, że liczba ofiar zwiększy się bowiem codziennie tysiące nowych migrantów odpływają na przeładowanych łodziach i pontonach z wybrzeży libijskich w kierunku Włoch. Jak poinformowała niemiecka organizacja pomocowa Jugend Rettet (Ratunek dla Młodzieży), wszystkie jednostki biorące udział w akcji ratowniczej są już przeładowane a załogi wciąż dostrzegają nowe łodzie z migrantami. Łączna liczba migrantów, którzy dostali się w tym roku do Europy drogą morską spadła w porównaniu z rokiem ubiegłym dzięki porozumieniu UE z Turcją, które zablokowało popularny szlak przez Grecję. Jednak w tym samym czasie liczba migrantów przybywających do Włoch wzrosła. Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, w okresie od 1 stycznia do 21 czerwca br. do Włoch przypłynęło z Libii ok. 77 tys. migrantów, czyli o 20 proc. więcej niż w roku 2016. Biznes przerzutu migrantów opanowany jest przez przestępcze gangi, które, za wysoką opłatą, przeładowują ludźmi wywrotne i niezdolne do żeglugi na pełnym morzu gumowe łodzie. Migranci pochodzą przeważnie z krajów Afryki subsaharyjskiej i z Bangladeszu.
  Ps..Wystarczy wejść na plaży w Libii do morza dla ochłody, żeby zostać uratowanym....Strach wejść do morza. W Libii muszą uważać plażowicze bo wejście z materacem do wody może spowodować że ich "uratują"... Podpłyną, zabiorą i wysadzą we Włoszech. I po wakacjach w Afryce...Człowiek wyjdzie sobie nad morze z żoną i dzieciakami, a tu nagle PUFFF... i jesteś w Szwecji. To są wyścigi statków po migrantów z plaż libijskich. Tratwy jeszcze nie zdążą wypłynąć na pełne morze, widać brzeg libijski a ci już ich "ratują". Kiedy w Libii rządził Kadafi , to był tam porządek. Ten kto obalił Kadafiego, niech teraz odpowiada za ten bałagan i napływ imigrantów. Może kraje Europy Zachodniej potrzebują świeżych genów. Czy nasza pomoc uciekinierom ma polegać na uczestniczeniu w kosztach akcji ratowniczej blisko Afryki i kosztach przewiezienia uratowanych imigrantów do Europy? Wkrótce będą "ratować" tych migrantów jeszcze na lądzie i specjalnymi samolotami rozwozić po całej Europie. Cała Afryka pakuje się już do podróży. Teraz Afryka będzie w Europie. Niebawem czarny ląd będzie w Europie czyli Unia Afrykańska do której jednak nie przystępowaliśmy. Jak najszybciej trzeba wyjść z tego czarnego szamba, bo obudzimy się w czarnej dupie. Czy coś jeszcze potrzeba powiedzieć o tych imigrantach? Przecież jeśli łowi się ich już u wybrzeży Libii, to co to ma wspólnego z pomocą. Równie dobrze, włoska straż mogłaby im zafundować bilety lotnicze! No i oczywiście Polacy są bez serca, że ich nie chcą przyjmować. Czy takie zatem działania nie podlegają paragrafom o handlu żywym towarem? Jeszcze trochę, a będą łowić "uchodźców" w głębi Czarnego Lądu. Potem będą ich relokować po całej Europie, a pustą Afrykę pokryje się ogniwami fotowoltaicznymi i nareszcie środowisko będzie czyste. Świry mają niespożytą energię. Czytam, że Chiny są na czarnej liście handlarzy ludźmi. Istnieje potrzeba wciągnięcia na pierwsze miejsce tej listy Niemcy i resztę starej Unii. To "ratowanie uchodźców" to nic innego jak handel żywym towarem. Ogromna akcja ratownicza, dla mnie to zwykły przemyt, handel ludźmi. w 2015 r. rynek "ratowania" wart około 4 miliardy euro i szybko rośnie. jest o co walczyć dla "organizacji humanitarnych" i "kościołów"..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej