Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
106 postów 4307 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • @35stan 15:12:31
  Nie twierdzi, że nic nie wie - trochę nie wie, ale wiele wie.
  Prof.E.Curtin:Wszystko, co WIEM o SARS-CoV-2
 • @ABX 10:32:45
  Są skuteczne i sprawdzone leki na chorobę, ale nie ma pewności co do tego, co chorobę wywołuje. Gdzie w tym pokrętność argumentacji?
  Prof.E.Curtin:Wszystko, co WIEM o SARS-CoV-2
 • @1abezmetki 09:14:03
  "W jakim ustroju mogą i muszą zadziałać mechanizmy kontrolne?"

  Mechanizmy kontrolne są możliwe, gdy postęp narasta powoli. Nagły wybuch technologii będzie niemożliwy do skontrolowania i ewentualnego powstrzymania. Jeśli zostanie wymyślona tania technologia zimnej fuzji, to żadne zakazy nie przeszkodzą ludziom w garażach masowo produkować sobie energię.
  Transhumanizm jest nieunikniony
 • @viridiana 11:13:39
  To proszę sobie czekać. Ja póki co zalecam wspieranie Konfederacji.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @Zawisza Niebieski 22:48:44
  "Czas wysłać pijaczyny Magdalenkowe na trawkę. Tylko, kim zastąpić?"

  Konfederacja ma już bardzo dużo ludzi mądrych i wykształconych, by mogli śmiało przejąć władzę. Ale realistycznie patrząc potrzeba będzie na to jeszcze ze dwie kadencje parlamentu poczekać - wtedy liczba tych zdolnych ludzi wzrośnie stukrotnie.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @adam54 18:53:51
  Jak się czegoś nie rozumie, to zawsze można próbować pytać.
  Czy komputery mogą być mądrzejsze od ludzi?
 • @Jabo 12:43:38
  "...nie ma Pan kompletnie pojęcia...już wydał Pan wyrok...nie zastanowiło Pana...nie zastanowiło Pana...Wygląda na to, że Pański transhumanizm, to łączenie gówna z wykwitną potrawą..."

  To nie jest dyskusja. To są insynuacje i chamskie przysrywanki. Tą są nieuczciwe chwyty erystyczne ad personam. Podejmę się polemiki pod warunkiem, że się Pan zapisze na kurs dobrego wychowania i sensownej interakcji z innymi, i go zda celująco - w przeciwnym przypadku proszę u mnie nie komentować.
  Transhumanizm a szczepienia
 • @Wican 12:36:42
  Regulamin Sejmu był legalny i straż marszałkowska ich legalnie wyprowadzała. Więc wybór był - albo bić się ze strażą, albo nie być słyszalnym w Sejmie. Wybrali możliwość przemawiania w maskach. Też bym tak wybrał. Wasze propozycje bicia się ze strażą są głupie.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @interesariusz z PL 16:23:37
  Pojedyncze opinie nie mają znaczenia. Liczy się to:

  "Żadne z randomizowanych kontrolowanych [empirycznych] badań klinicznych ze zweryfikowanymi wynikami [co do ilości występowania mierzonych chorób] nie wykazało wśród pracowników służby zdrowia ani członków społeczności w gospodarstwach domowych korzyści [w postaci zapobiegania występowania badanych chorób], wynikających ze stosowania maseczki lub respiratora. Nie istnieją takie badania. Nie ma co do tego żadnych wyjątków.

  Analogicznie, nie istnieją żadne badania, które wykazują korzyści z szeroko zakrojonej polityki noszenia maseczek w miejscach publicznych (więcej na ten temat poniżej).

  Co więcej, gdyby istniały jakieś korzyści z noszenia maseczki, z powodu możliwości blokowania kropelek i cząsteczek aerozoli, wówczas większą korzyść przynosiłoby noszenie respiratora (N95) niż maseczki chirurgicznej, jednak kilka dużych metaanaliz i wszystkie badania RCT dowodzą, że nie istnieje taka względna korzyść.

  Maseczki i respiratory nie działają."
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @werka1321 16:45:47
  Ruch Narodowy wielokrotnie przeprowadzał takie akcje pomocy Polakom za granicami.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @interesariusz z PL 16:42:07
  No to napisz, co konkretnie w tych podanych badaniach jest nieprawidłowego, co tam jest zdegenerowanego czy kłamliwego. To, że ich nie rozumiesz, nie łapiesz sensu, nie jest ich wadą, ale twoją.
  Badania naukowe związane z COVID-19
 • @werka1321 00:20:40
  Konfederaci buntowali się przeciw noszeniu maseczek jak mogli. Zakładali je nie z tchórzostwa, ale z powodu tego, że gdy ich nie mieli, to ich straż marszałkowska wyprowadzała z sali obrad. Nosili maseczki z powodów pragmatycznych - bo jedyną możliwością nienoszenia było bicie się ze strażą - co byłoby mniej skuteczne niż możliwość wypowiadania się w parlamencie.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @interesariusz z PL 09:06:59
  Konfederaci w kwestii maseczek zawsze mówili to, co twierdzi na ten temat rzetelna nauka podparta odpowiednimi badaniami, czyli to: https://pubmedinfo.org/2020/08/23/maseczki-nie-dzialaja-przeglad-literatury-naukowej-w-kontekscie-zasadnosci-polityki-spolecznej-wobec-covid-19/
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @interesariusz z PL 08:46:09
  To nie są opinie naukowców, ale badania naukowe - to jest zgodne z metodologią RCT (randomizowane kontrolowane badania kliniczne) i są to badania recenzowane. Powszechnie odczucia ludzi często bywają sprzeczne z faktami, które wykrywa nauka, dlatego badania robi się porządnie, stosując ścisłą, sprawdzoną, wiarygodną naukową metodologię. Nauka odkrywa fakty obiektywne, a ludzie mają odczucia subiektywne. Więc twoje odczucia i wrażenia nie mają żadnego znaczenia w konfrontacji z rzetelną nauką.
  Badania naukowe związane z COVID-19
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:51:07
  Wszystkich ich popieram - ale oczywiście najbardziej partię Korwin. W drugiej kolejności Brauna, a w trzeciej Ruch Narodowy.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @werka1321 22:30:13
  Konfederaci od początku jako jedyni krytykowali obowiązek noszenia masek. Sami nosili tylko wtedy, gdy się inaczej nie dawało z powodu przepisów.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @demonkracja 21:27:21
  Dlatego należy głosować na Konfederację, która jest spoza magdalenkowego układu.
  Ziemkiewicz a Konfederacja
 • @interesariusz z PL 20:40:48
  W notce podaję odnośniki do konkretnych badań naukowych, a nie jakieś diagnozy naukowców co do tego, jak się czujesz. Jeśli uważasz, że te badania są błędne, to wskaż te konkretne błędy i uzasadnij to. Jeśli nie masz na to czasu, to nie podejmuj się dyskusji. Nie ma sensu wypowiadać się o czymś, czego się nie zna, nie rozumie, i nie ma się chęci tego poznania.
  Badania naukowe związane z COVID-19
 • @interesariusz z PL 11:24:56
  Wskazałem konkretne badania naukowe. Co w nich jest nieprawidłowego? Które z nich to sofizmaty i dlaczego?
  Badania naukowe związane z COVID-19
 • @interesariusz z PL 11:26:17
  https://politywatory.wordpress.com/2021/03/31/jesli-maski-nie-sa-skuteczne-to-dlaczego-chirurdzy-je-nosza/
  Badania naukowe związane z COVID-19

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej