Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 3900 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • Michalkiewicz ma rację
  To dobre określenie "przemysł molestowania". Michalkiewicz nie broni sprawców przestępstw, ale zauważa, że molestowanie czy pedofilia, to świetne przestępstwa, by wrabiać w nie niewinnych, dlatego rozwija się z tym związany proceder na większą skalę. Ten przemysł polega nie tylko na wrabianiu w przestępstwa, ale też na wrabianiu niewinnych, by za przestępcę płacili. Tu to kiedyś dokładniej wyjaśniłem: https://www.salon24.pl/u/gps65/897810,pedofilia-w-kosciele
  Stanisławie Michalkiewiczu – żeby takie rzeczy pisać?!
 • @rumpelsiltskin 12:53:01
  Dobra, to taki skrót mojej notki: "W USA jest od ponad 100 lat coraz więcej socjalizmu, a coraz mniej wolnego rynku". Teraz jest prawidłowo?
  Socjalizm w USA
 • @rumpelsiltskin 11:17:05
  A zatem zgadzamy się, że w USA jest socjalizm, tak? Bo przecież żadnego wolnego rynku tam nigdy nie było, bo go być nie może, bo to utopia.
  Socjalizm w USA
 • @Romuald Kałwa 09:54:16
  Tu wyjaśniam konsekwencje pieprzenia liberalizmu: https://www.salon24.pl/u/gps65/546183,ten-okropny-liberalizm
  Nie ma czegoś takiego jak salut rzymski, to bzdury
 • @rumpelsiltskin 20:53:40
  Nie było argumentów, to i kontrargumentów nie ma.
  Socjalizm w USA
 • @rumpelsiltskin 18:52:44
  https://www.salon24.pl/u/gps65/450185,utopia
  Socjalizm w USA
 • @Jan Paweł 16:20:31
  To proszę się odnieść do jego argumentów. Przysrywanie to samoponiżanie się.
  Socjalizm w USA
 • @Krystyna Trzcińska 17:12:24
  To, co Pani tu wysyła, nazywa się spam - to oznacza śmiecenie. Proszę nie śmiecić na moim blogu. Proszę to usunąć, a tu ewentualnie umieścić odnośnik do tego.
  Socjalizm w USA
 • @Jan Paweł 11:43:53
  A tymczasem napisał to doktor ekonomi zajmujący się propagowaniem ekonomicznej szkoły austiackiej od 1956 roku...
  Socjalizm w USA
 • @Pedant 10:25:00
  Nie widzę żadnej dyskusji. Wy się tylko wyzłośliwiacie, insynuujecie i walicie jakieś propagandowe slogany. Jeśli szukacie dyskusji, to napiszcie coś z senem, jakieś argumenty.
  Socjalizm w USA
 • @Pedant 08:44:56
  Piszę o tym w moich notkach - proszę sobie poszukać.
  Socjalizm w USA
 • @Jan Paweł
  Insynuacje to nie jest polemika.
  Socjalizm w USA
 • @Kmieć 08:16:05
  Wskazuje palcem: https://www.salon24.pl/u/gps65/356828,wielki-kryzys
  W tym artykule jest informacja, że socjalizm w USA już się zaczął przed Wielkim Kryzysem i go spowodował. Podsumowanie artykułu: "Podstawowe pytanie powinno zatem brzmieć: "Jeśli państwowa kontrola (czyli socjalizm) jest tak cudowna, to skąd się wziął Wielki Kryzys?" To, co wydarzyło się w 1929 roku - co dzieje się zawsze, kiedy interwencje polityczne, działając spoza rynku, determinują funkcjonowanie gospodarki i preferują liche rośliny i leniwych ludzi - należy przypisać socjalizmowi, a nie wolnej inicjatywie."
  Socjalizm w USA
 • @viridiana 08:37:26
  Ale trochę ma rację, bo łowcy-zbieracze byli zdrowsi od rolników ze względu na to, co jedli. Dziś prawie wszyscy dietetycy zalecają żywność jak najmniej przetworzoną. Jedyne przetwarzanie, jakie jest zdrowe, to takie, jakie stosowali ci nomadzi - czyli grillowanie czy przypiekanie na ognisku. Ale gdyby konsekwentnie dążyć do tej najzdrowszej paleodiety, to należałoby całkowicie zakazać rolnictwa, a nie tylko GMO.
  Od strąków fasoli do szybkich mutacji
 • @MacGregor 13:55:06
  Od początku było to wiadomo, bo choć w notce utajnione, ale tagi dałem...
  Niewierny Tomasz w buszu języków
 • @MacGregor 13:48:51
  W pierwotnych językach te sufiksy i prefiksy powodowały redundancję, bo to samo przekazuje kontekst. Ale ta redundancja była ważna, by zrozumieć, jak ktoś mówi z daleka, niewyraźnie. Ale wraz z rozwojem techniki - najpierw akustyki architektonicznej, a potem tub, mikrofonów czy głośników - możemy precyzyjniej słyszeć co ktoś mówi, nawet gdy jest na antypodach, i dlatego redundancja zanika.
  Niewierny Tomasz w buszu języków
 • Babcia
  W tym zestawieniu ról człowieka w zależności od wieku zapomniano o jednej z ważniejszych ról, jaką jest babcia. To rola ważna nie tylko cywilizacyjnie, ale wręcz biologicznie, bo to pozwoliło w ogóle homo sapiens wyewoluować i przetrwać. U wszystkich ssaków matka po tym jak już nie jest zdolna do płodzenia dzieci i wszystkie odchowała, jest już zbędna - może umrzeć bez straty dla gatunku. A u homo sapiens jest inaczej - utrata babci jest częściowym osieroceniem i jeśli byłoby to masowe, to gatunek by nie przetrwał.
  Wychowanie a cywilizacja z klapsem i aborcją w tle
 • Zabawa w Boga
  Jeśli ingerencję człowieka w przyrodę i zmiany z tym związane, nazwiemy "zabawą w Boga" i z tego powodu uznamy to za złe, to w ogólne rolnictwo, a zatem wszystkie cywilizacje, należy uznać za złe. Wszystko to, co jest rośliną czy zwierzęciem hodowlanym, jest nienaturalne, jest genetycznie zmienione przez człowieka. A zatem dobre były te czasy, gdy ludzie byli koczownikami, łowcami-zbieraczami, jaskiniowcami, nomadami - ludzie byli wtedy zdrowsi i mniej chorowali. Dlaczego należy uznać rolnictwo za złe i wrócić do wspólnot pierwotnych?
  Od strąków fasoli do szybkich mutacji
 • @Wican 11:56:43
  Tu film o nim: https://www.youtube.com/watch?v=5NyB4fIZHeU
  A tu jego wykład: https://www.youtube.com/watch?v=get272FyNto
  Niewierny Tomasz w buszu języków
 • @demonkracja 07:59:46
  Język nie zastąpił emocji, ale je wzmocnił. Język wywodzi się ze śmiechu, śpiewu i plotek, czyli głównie z emocji. Język wyewoluował po to, by tworzyć i utrzymywać więzy społeczne lepiej niż poprzez iskanie się. Dzięki językowi człowiek pierwotny był w stanie utrzymywać trzy razy większe stada niż jego niegadający przodkowie - czyli mniej więcej 150-cio osobnikowe. Język pierwotnie służył plotkowaniu, a to nie wymaga precyzji, można operować mętnymi pojęciami. Precyzja zaczęła być potrzebna, dopiero gdy człowiek zaczął tworzyć cywilizacje, czyli stada milionowe.
  Niewierny Tomasz w buszu języków

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

ULUBIENI AUTORZY

więcej