Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
52 posty 3596 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • @Krzysztof J. Wojtas 08:05:25
  "Na spotkanie stowarzyszeniowe GPS przyjechał rowerem."

  Obiecuję, że już nigdy na żadne spotkanie nie przyjadę. Czymkolwiek.
  Parapsychologia
 • @adevo 01:48:06
  Odpowiedź na Twoje pytanie jest w notce. Np. w tym zdaniu: "Nasz mózg tworzy różne fantomy i to jest potrzebne praktycznie, sprawdza się, daje nam przewagę nad innymi zwierzętami.". Religie, szczególnie te pierwotne, służą przetrwaniu. W nich bardzo ważne są różne objawienia, czyli wyobrażanie sobie różnych bożków jako realnych, podobnych do tego co obserwujemy w przyrodzie. Chrześcijaństwo tworzy cywilizacje najbardziej sprzeczną z naturą, więc zwalcza te wyobrażenia jako zabobony, ale niestety nie potrafi tego robić skutecznie i czasami oswaja je teologicznie poprzez poetyckie tłumaczenia.
  Parapsychologia
 • @staszek kieliszek 22:55:07
  "Pare lat pozniej odwiedzil USA i poprosilem go aby jeszcze raz opowiedzial ta historie. Powiedzial,ze nic takiego miejsca nie mialo, ze nic takiego nie pamieta."

  Bo fantazje, tak jak sny, słabiej się pamięta niż rzeczywistość. Niemniej rzeczywiście często się to ludziom myli.
  Parapsychologia
 • @adevo 21:21:26
  Ciekawe jest to, że Matka Boska nigdy nie objawiła się wśród ludu, który nigdy o niej wcześniej nie słyszał. Dlaczego?
  Parapsychologia
 • @Talbot 19:24:56
  "GPS wierzy w zapewne w to, że Człowiek powstał od małpy"

  Nie. Jestem kreacjonistą: https://www.salon24.pl/u/gps65/450813,jestem-kreacjonista
  Parapsychologia
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:19:18
  Aleś Pan porąbany. Jeszcze sporo Panu brakuje by zrozumieć tę notkę.
  Parapsychologia
 • @Talbot 18:12:04
  A o elfach, krasnoludach, trollach etc. czytałeś? Jeśli nie to poszukaj w Sieci.
  Parapsychologia
 • @Talbot 17:52:09
  "Czyli rozumiem, że mój mózg wstawił nóżkę ciężkiego tapczana do buta?"

  To jest jedno z wielu możliwych wyjaśnień.
  Parapsychologia
 • @Talbot 17:16:54
  Bardzo dobry przykład pokazujący wytwory fantazji! Tak dokładnie działa ludzki mózg! Tworzy związki przyczynowo-skutkowe tam, gdzie ich nie ma. Bo łatwiej przeżywają ci, którzy widzą to, czego nie ma, niż ci, którzy nie dostrzegą tego, co jest. Jak się coś odczuwa, to lepiej przyjąć, że to jest, niż, że tego nie ma, nawet jeśli w rzeczywistości w 99/100 przypadków tego nie ma. Jak się widzi cień, to lepiej uznać, że to tygrys, niż, że to pieniek, choć naprawdę tygrys trafi się w 1/100000 przypadków. Jak się coś śni, to lepiej uznać, że to zmarły sąsiad, niż jakiś diabeł.
  Parapsychologia
 • @fabi 17:07:02
  "Powątpiewasz , co znaczy ze dopuszczasz"

  Ależ oczywiście! Wszystko dopuszczam. Ale póki co, wiem, że nie istnieją.
  Parapsychologia
 • @maharaja 08:49:52
  "W procesie edukacji długo jeszcze nic nie zastąpi człowieka, bo suche testy redukują człowieka do poziomu maszyny, komputera, zabijają człowieczeństwo."

  Może tak, może nie. Ja się w zasadzie z tym zgadzam. Ale uważam, że powinny być szkoły, w których nauczają tylko komputery. I niech rodzice zdecydują do której poślą dzieci. Na początku zawsze takie eksperymenty będą marginalne. I jeśli się okaże, że ludzie po takiej edukacji gorzej sobie radzą, to po prostu szkoły zbankrutują. Ale może się okazać, że tacy ludzie będą sobie radzić lepiej. I wtedy te szkoły się rozwiną. A gdy decyduje urzędnik, to z dnia na dzień wszystkie szkoły z ludźmi mogą zostać zastąpione szkołami z komputerami i nigdy się nie dowiemy co jest lepsze.
  Pruski dryl edukacyjny
 • @maharaja 08:19:06
  "Często polska szkoła tego rozróżnienia na to, co istotne, od tego, co pierdołowate, nie dokonuje..."

  Początek tego zdania jest istotny, reszta jest pierdołowata. Istotne jest to, że istnieje w ogóle coś takiego jak "polska szkoła". Można tak uogólniać, bo ta szkoła jest totalna, ma monopol. Więc można mówić o wszystkich szkołach w Polsce jako jednej całości. I to jest złe. A tymczasem powinna być konkurencja. Wtedy by się mówiło: "Sieć szkół Malinowskiego ma błędny system nauczania bo nie rozróżnienia w nauczaniu tego co istotne, od tego, co pierdołowate. Powinni się wzorować na sieci szkół Kowalskiego, gdzie to odróżniają".
  Pruski dryl edukacyjny
 • @maharaja 07:37:08
  Dlatego ważna jest konkurencja. Dziś mamy totalizm i urawniłowkę. Lepiej by było, gdyby istniały i liberalne szkoły, i oparte tylko na filmikach z YouTuba, i surowe katolickie, i z pruskim drylem. Ale też i średniowieczne jezuickie, starożytne greckie i rzymskie, a niech i będzie spartańskie. Wszystkie techniki nauczania powinny być stosowane i pielęgnowane. Istotą zła dzisiejszej edukacji jest monopol, centralizm, totalizm, masowość, państwowość, pozorna darmowość. O tym jest moja notka.
  Pruski dryl edukacyjny
 • @maharaja 08:08:42
  Ciekawe uwagi! Zgadzam się.
  Liberalna argumentacja
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Z dyskusji pod tą notką jednoznacznie wynika, że jedyne rozwiązanie to:
  1. Olać sprawę, bo szkoda zachodu.
  Tylko ja tu przedstawiłem pod dyskusję konstruktywne rozwiązanie - reszta potrafiła tylko narzekać, ględzić nie na temat, kłócić się, atakować personalnie i wyszydzać propozycje. Pomysłów nie mają żadnych. Mnie to skutecznie zniechęciło do jakiegokolwiek działania w takim towarzystwie.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Fischer 20:36:33
  Nie wyłożę Panu historii tego portalu. Musi się Pan wykazać samodzielnością. Jeśli jest Pan tu nowy i tej historii nie zna, to zalecam studia w tym temacie - jest na ten temat bardzo dużo materiałów w Sieci.

  Tu już było kilka prób powołania stowarzyszenia blogerów. Dużo bardziej bujnych niż ta obecna. I też spaliły na panewce z powodu partactwa założycieli.

  Ten portal obłożony jest klątwą. Tu się nigdy nic nie udaje. Moja propozycja użycia jako patrona 1Polska jest dla tych, którzy mają szczere chęci założenia stowarzyszenia blogerów. Reszta będzie się tu bujać w nieskończoność.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 17:53:49
  Tam są wymienione tylko postulaty, które zdobyły popularność na portalu 1Polska.

  Pełna deklaracja ideowa jaką popieram jest taka:
  https://www.salon24.pl/u/gps65/549413,oswiadczenie-polskich-paleolibertarian

  Tu ogólne punkty programu:
  https://www.salon24.pl/u/gps65/581326,paleolibertarianie

  Ale jakie to ma znaczenie? Każdy ma jakieś poglądy. Stowarzyszenie blogerów ma zrzeszać szerokie spektrum blogerów o różnych poglądach. Dlatego portal 1Polska jest najlepszy, bo nie narzuca żadnego programu - można sobie poprzeć, albo wpisać dowolne postulaty.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Fischer 10:23:29
  Proponowany przeze mnie wybór to czy stowarzyszenie ma być przy Neon24, czy przy 1Polska. Moim zdaniem przy 1Polska będzie bardziej niezależne. Neon24 jest silnie politycznie zaangażowany, ale jest już spalony, bo powszechnie kojarzy się z WSI. A 1Polska jest otwarta, pluralistyczna, niepartyjna, antysystemowa, więc idealnie pasuje do niezależnego dziennikarstwa. Zacznij myśleć kolego.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:52:44
  "Dopiero ukierunkowane działania mogą przynieść jakiś efekt."

  Działania już są. http://1polska.pl/ podejmuje wiele inicjatyw. Polecam prześledzenie tego. Stowarzyszenie niezależnych blogerów mogłoby być jednym z tych działań.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Fischer 09:18:13
  "Inaczej mówiąc i prościej chcą władzy, a nie niezależnego dziennikarstwa."

  A to się wyklucza? Co w tym złego, że chcą władzy?
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej