Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
73 posty 3857 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • @Hades 21:09:57
  Sam wszystko wymyślił? Opiera się w swoich koncepcjach na jakichś wcześniejszych myślicielach? Na jakich?
  Konfederacja stoi na barkach gigantów
 • @interesariusz z PL 18:22:37
  Ponawiam apel z notki: w komentarzach pod tą notką proszę unikać sloganów propagandowych, proszę o merytoryczną, konstruktywną polemikę - najlepiej podobną do tej notki - czyli proszę wymienić gigantów nauki, na których stoją poglądy innej partii, jej wybitnych działaczy, polityków mający większy dorobek popularyzatorski oraz podać jakąś deklarację ideową.
  Konfederacja stoi na barkach gigantów
 • Wszyscy
  Nie zalecam komentowania notki po przeczytaniu tylko tytułu - proponuję byście najpierw całą notkę przeczytali, a potem komentowali - nie jest ona długa.
  Konfederacja chętnie przyjmie poparcie Lecha Wałęsy!
 • @Oscar 10:24:10
  Jak zlikwidujemy podatek dochodowy, tak jak chce tego Konfederacja, to wpływy do budżetu wzrosną.
  Młodzi ludzie nie wierzą w ten system
 • PiS rządzi
  PiS rządzi od 4 lat. Dlaczego po prostu nie zreformowało wymiaru sprawiedliwości już dawno temu, tylko ciągle chce? Jeśli się nie udają te reformy, to może po prostu potrzebuje koalicjanta, np. Konfederację?
  Na kogo zagłosujesz?
 • @JimA
  O! Jestem nie tylko blogerem ponadczasowym, ale też kultowym, bo mam swoich przysrywaczy! Wielcy tego świata nie opłacają internetowych mend by obszczekiwali byle kogo. I jeszcze na Pan mi piszą!
  Wykładniczy postęp ludzkości - koniec konserwatyzmu!
 • @demonkracja 22:02:28
  Ludzie od dawna faszerują się butami i od tysiącleci trwa wyścig w tym obuciu - bo nikt nie chce być gorszy i chodzić na boso. Dziś w zasadzie nie ma już ludzi bez butów - tego procesu nikt nie zatrzymał. Oczywiście możni mają inne buty, wielokroć droższe i lepsze - ale je też mają, tak jak biedni. Pod te buty buduje się całe cywilizacje, których bytowanie nie jest zależne tylko od papu i ciepełka - ale np. od jakiegoś cyklicznego zmieniania mody na obuwie i sposób produkcji. Czy to jest złe?
  Wykładniczy postęp ludzkości - koniec konserwatyzmu!
 • @demonkracja 18:11:28
  A dlaczego to jest niebezpieczeństwo? Jeśli Bóg dopuścił do tego, by z przodka ludzi i szympansów wyewoluował dzisiejszy homo sapiens, to niby dlaczego nie mógłby dopuścić do dalszej ewolucji i przepoczwarzenia się człowieka w nowy gatunek, będący hybrydą biologiczno-technologiczną? Co złego w takiej hybrydzie?

  Od dawna, być może od samego początku, człowiek był taką hybrydą, bo do ciała dokładał broń oraz buty i ubranie. Bez broni i ubrania człowiek traci połowę swojego człowieczeństwa. Dziś dochodzą dalsze udoskonalenia tej hybrydy w postaci protez, okularów, aparatów słuchowych czy rozruszników serca. Czy to się sprzeciwia naturze? Czy te wszystkie technologie, którymi wzbogacamy nasze ciało czynią nas czymś gorszym od naszego nagiego przodka żyjącego w Afryce, który miał tylko opaskę biodrową i dzidę?
  Wykładniczy postęp ludzkości - koniec konserwatyzmu!
 • @demonkracja 09:04:12
  Tak, jesteśmy hybrydą - duszy i ciała (w tym bakterii, które tworzą wspólny, nierozerwalny z nami organizm). W przyszłości wyewoluujemy w hybrydę potrójną - duszy, tkanek biologicznych i bakterii oraz technologii. Już tacy trochę jesteśmy - dzięki protezom, okularom, rozrusznikom serca, butom, ubraniu, smartfonom. Nanoroboty zastąpią bakterie, co nie wypędzi z nas duszy. Jeśli jest możliwa hybryda duszy i ciała, jeśli dusza może wcielić się w tkanki biologiczne, to nie widzę przeszkód, by dusza mogła wejść w materię czysto technologiczną.
  Wykładniczy postęp ludzkości - koniec konserwatyzmu!
 • @Oscar 08:29:59
  Tak jest. Roboty z pewnością niedługo prześcigną człowieka we wszystkim, w tym w inteligencji. Gdyby ten rozwój był liniowy, to należałoby oczekiwać, że to będzie trwało jeszcze setki lat, ale już widać, że postęp jest wykładniczy, więc policzono, że gwałtowny postęp nagle przyspieszy za około pokolenie.

  Ale wcale nie musi być tak, że te roboty lepsze od nas pod każdym względem nas zniszczą. Oczywiście będą mogły zniszczyć, bo będą silniejsze, ale nie ma żadnych powodów by sądzić, że będą tego chciały.

  Uważam, że AI nie zagrozi człowiekowi - nawet jeśli stanie się milion razy mądrzejsza i sprawniejsza technologicznie. Ludzka inteligencja jest groźna dlatego, że wyewoluowała w organizmie, który musiał się tą inteligencją posługiwać do walki - walki z naturą, walki o byt, walki o zasoby, walki o żywność, walki z konkurencją na wielu poziomach władzy. Człowiek wyewoluował jako drapieżna, uzbrojona, agresywna, infantylna, skłonna do gwałtów zbiorowych, małpa-morderca mająca silne instynkty terytorialne. Do tego potrzebna mu była inteligencja. Dlatego człowiek niszczy wszystko co napotka. Gdy pierwsi ludzie przeszli przez cieśninę Beringa i skolonizowali Amerykę to w kilkaset lat wytrzebili 90% duży ssaków. I tak robili na każdej wyspie i kontynencie, na który dotarli. Więc ludzka inteligencja to inteligencja niszczycielska.

  Sztuczna inteligencja ewoluuje inaczej. Gra w gry planszowe. Powstaje jako coś, co ma przewidywać pogodę, robić diagnozy medyczne, rozpoznawać pismo. Nie nabywa żadnych instynktów walki i niszczenia. Nawet w zastosowaniach militarnych służy głównie temu by naprowadzać na cel, rozpoznawać swojego, czy koordynować chmarę dronów, co samo w sobie nie służy destrukcji. Wszystko co robi AI służy tworzeniu, budowaniu, ułatwianiu, koordynowaniu, poznawaniu. Tak wychowane dziecko jak dorośnie i stanie się wielokroć bardziej inteligentne nadal będzie robić to samo, tylko lepiej, sprawniej, szybciej. Nie będzie mieć żadnych powodów by niszczyć. Niszczenie jest głupie.
  Wykładniczy postęp ludzkości - koniec konserwatyzmu!
 • @kula Lis 68 15:51:12
  Liroy nie jest specjalnie rozgarnięty, więc nie zrozumiał w czym uczestniczy i co się mówi. Takie jego pomówienia to właśnie przyprawianie gęby.
  Polityczne przyprawianie gęby
 • @Oracz 14:53:00
  Zawdzięczamy im propagowanie i uświadamianie czym jest UE i dlaczego jest szkodliwa. Będąc w mniejszości nic więcej nie są w stanie zrobić. Zasługą Korwina jako posła są jego mowy sejmowe wydane w postaci książki. Polecam.
  Polityczne przyprawianie gęby
 • @Zawisza Niebieski 19:13:44
  A nie lepiej by ten serwis był poprawny? To możliwe, że nie potrafi wyświetlić, ale przy zapisie też soć popieprzył? Poprawny adres jest taki: https://youtu.be/iNiGAs1CoOc?t=2928
  Dlaczego warto głosować na Konfederację
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  To oczywista oczywistość, że nie ma innego wyjścia jak tylko zagłosować na Konfederację.
  PiS na maksa czy na minimum?
 • @Czerwony Korsarz z Gdańska 09:58:10
  W akcji słowo "świr" nie występuje. Występuje określenie: "nie świruj". Oto słownikowa definicja świrowania: 1. pot. «tracić rozum» 2. pot. «zachowywać się dziwacznie lub niepoważnie» A to synonimy słowa świrować: baraszkować, błaznować, broić, brykać, dokazywać, figlować, harcować, hasać, hulać, łobuzować się, mówić głupstwa, pajacować, płatać figle, psocić, robić kawały, robić psikusy, robić wygłupy, robić z siebie błazna, rozrabiać, swawolić, szaleć, szumieć, wariować, wyczyniać harce, wygłupiać się, wyprawiać harce, wyprawiać komedie, zgrywać się, bisurmanić się, dopuszczać się wybryków, stawać na głowie, warcholić, zbytkować, bałwanieć, bzikować, durnieć, fiksować, głupieć, gonić w piętkę, gubić rozsądek, idiocieć, mieć kręćka, tępieć, tracić głowę, tracić rozum, tracić zmysły, tumanieć, wpadać w obłęd, dziwaczeć, popadać w obłęd, tracić panowanie nad sobą, wpadać w szał, wściekać się, ogłupieć, oszaleć, postradać rozum, wpadać w szaleństwo, zwariować.
  Kochajmy błaznów!
 • @Oracz 19:37:52
  Nadal niczego Pan nie uzasadnia, nie argumentuje, tylko wali slogany propagandowe. To nie jest dyskusja. Nie musi mi Pan tych frazesów przepisywać, bo ja je znam od dawna.
  Survival jest polityczny
 • @Oracz 19:31:37
  Tylko, że ja wszystkie tezy, które stawiam, potrawię uzasadnić i napisałem wiele notek z uzasadnieniem, a Pan rzuca oskarżenia bez uzasadnienia. Ja operuję arumentami, Pan sloganami.
  Survival jest polityczny
 • @Oracz 12:40:20
  No i nadal nie potrafi Pan uzasadnić tezy jakoby JKM atakował osoby kalekie. I w ogóle nic co Pan twierdzi o JKM Pan nie potrafi uzasadnić wskazaniem jakiegokolwiek rozdziału z jego licznych książek. Więc nadal uważam Pana za propagandystę, a nie rzetelnego dyskutanta.
  Survival jest polityczny
 • @Oracz 12:20:06
  Nie. Co wybory powtarza się sytuacja, że media powtarzają stare, wyrwane z kontekstu, przeinaczone cytaty z JKM pokazujące jakoby jego poglądy, których nie ma. Pan obserwuje kłamliwą rzeczywistość medialną, a nie to co JKM sądzi. Ten sam numer robią też z wieloma innymi politykami. Najlepszym dowodem tego jest to, że Pan wygłasza jakieś opinie o JKM zasłyszane z mediów, których nijak nie potrafi uzasadnić np. wskazaniem jakichś rozdziałów z licznych książek, które JKM napisał precyzyjnie wyłuszczając swoje poglądy. Bo Pan po prostu tych książek nie przeczytał.
  Survival jest polityczny
 • @Oracz 19:09:12
  JKM nigdy nie zaatakował słownie osób kalekich. Pan zwyczajnie zmyśla, powtarzając kłamstwa za dziennikarzami opłacanymi by robić czarny PR.
  Survival jest polityczny

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej