Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
13 postów 3452 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • @Jan Paweł 08:15:33
  Teraz mamy "wolność" i "wolny rynek", a zatem niewolę. Wolność zapanuje wtedy, gdy wprowadzimy zamordyzm i socjalizm. Nie chcę być wulgarny i nie chcę pisać co mi się chce, gdy czytam te różne bajdoły tych wszystkich komuchów.
  Fejs łamie własne zasady
 • @Jan Paweł 20:12:48
  Mam pełny wybór wolnorynkowy w Internecie: mogę używać innych portali społecznościowych niż fejsbuk, mam blogi na kilku portalach, etc... I mogę, co robię powyżej, ostrzegać innych przed nieuczciwymi portalami. Polecam to: http://gps65.prawynurt.pl/spoleczenstwo/portale-spoecznosciowe-i-blogowe,3023.htm
  Fejs łamie własne zasady
 • @Jan Paweł 20:03:14
  Ależ jak najbardziej mogę pisać gdzie chcę i wolny rynek w Internecie świetnie się sprawdza. Zapraszam tu: https://vk.com/gps65
  Fejs łamie własne zasady
 • Komentarze
  Wszystkie powyższe komentarze są nie na temat.
  Prawicowość i lewicowość to kwestia temperamentu.
 • @Paulus Aquarius 09:59:22
  W notce dałem link do opisu takiego rzeczywistego miejsca: http://42200.blox.pl/2014/02/Co-jest-wazniejsze-znak-czy-sygnalizacja.html
  Pierwszeństwo łamane
 • @Lotna 00:52:16
  Zgadzam się. To oczywiste, że pierwszeństwo ma autobus. To jasno wynika z przepisów. Niestety większość ekspertów, policjantów i szkół prawa jazdy uznaje, że pierwszeństwo na samochód.

  Dlatego to jest bardzo ciekawy przypadek. Dlaczego eksperci, i to w większości, popełniają błąd, nie potrafią poprawnie interpretować przepisów?
  Pierwszeństwo łamane
 • Kula Lis
  Kula Lis to spamer. Po prostu. Przeklejał duże ilości tekstu. Ja mu parę razy zwróciłem na to uwagę u mnie i grzecznie skasował tekst i wkleił odnośnik. Ale u innych nagminnie przekleja. Nie ma kompletnie znaczenia jaką treść przekleja - przeklejanie to jest zawsze spam. Usuwanie go jest oczywiście niesłuszne - trzeba go nauczyć i mu wytłumaczyć co to spam i dlaczego jest zły. Do dzieci trzeba mieć cierpliwość.
  Gdzie jest Kula Lis?
 • @programista 11:03:08
  W każdy systemie, czy to w państwowym, gdzie aparat przemocy jest monopolistyczny, czy też wolnościowym, gdy jest wiele konkurujących agencji ochrony, detektywistycznych etc... system wykonywania prawa będzie kosztował. Zwiększenie tych kosztów w związku ze ściganiem morderstw na najmniejszych ludziach to będzie margines. Ale w systemie wolnościowym będą kolosalne oszczędności związane z tym, że nie będą ścigane przestępstwa bez ofiar - na to dzisiejszy aparat przemocy poświęca najwięcej energii. W systemie wolnościowym nie będzie przestępstw bez ofiar.
  Chodzi o przetrwanie
 • @programista 13:49:00
  Już odpowiedziałem: organizacje pro-lajf.
  Chodzi o przetrwanie
 • @programista 08:23:46
  Nie potrzeba ścigać kobiet - wystarczy tępić kliniki aborcyjne. Jest wiele ruchów pro-lajf, które na własny koszt wyśledzą takie kliniki.
  Chodzi o przetrwanie
 • Szpieg
  Jest jeszcze trzecia możliwość: http://gps65.salon24.pl/784817,szpieg-sowa
  Gówna w jedwabiach albo inkulturacja?
 • @Pedant 17:58:45
  No ale prawo zawiera takie wentyle bezpieczeństwa. Sędzia może uniewinnić, albo uznać winnym ale odstąpić od wymierzenia kary, albo zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. A jak się pomyli, to są następne instancje. Sędzia ma na tyle dużo swobody, że może wydawać sprawiedliwe rozstrzygnięcia mimo ewentualnych błędów w prawie. I zawsze będzie to robił lepiej niż prezydent, bo ma lepiej rozpoznaną sprawę. Więc prawo łaski nie jest do tego potrzebne. Zatem nie to jest jego calem. Jest potrzebne tylko i wyłącznie do takich spraw, gdy przestępstwo jest dokonane w ramach działań operacyjnych tajnych służb, które podlegają tajemnicy państwowej i ważne jest by unikać ujawnianiu informacji nawet sędziemu.
  Po co jest prawo łaski?
 • @Pedant 09:57:17
  Rozumiem zatem, że prawo łaski służy do eliminacji pomyłek sądowych, tak? No ale do tego, żeby nie było pomyłek służy instancyjność sądów i możliwości odwoływania się. Po co coś więcej? Jak to możliwe, że prezydent rozpozna pomyłkę, a sędzia drugiej instancji, nie?
  Po co jest prawo łaski?
 • @Repsol 00:22:57
  Ale to jest krytyka, czy poparcie, sensu mojej notki? Czy celem istnienia prawa łaski w konstytucjach II RP, czy konstytucji Finlandii, było coś innego niż napisałem? Zakres stosowalności to kwestia drugorzędna. Najpierw rozpoznajmy po co jest to prawo. Dobrze to rozpoznałem? Jak już rozpoznamy cel, to dopiero wtedy możemy badać czy zakres stosowalności do celu pasuje.
  Po co jest prawo łaski?
 • Niewolnictwo prywatne, niewolnictwo państwowe...
  I tak tego nie zrozumiesz: http://gps65.salon24.pl/693915,niewolnictwo-prywatne-niewolnictwo-panstwowe
  Niewolnictwo 2.0
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:28:50
  To też warto przeczytać: http://www.koc.pl/wp/?p=8138
  Znamię Bestii
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:28:50
  Proszę bardzo:
  http://gps65.salon24.pl/519358,kryptowaluta
  http://gps65.salon24.pl/562936,bitykon
  http://gps65.salon24.pl/619839,bitcoin-argumenty-za-i-przeciw
  Znamię Bestii
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:21:28
  > A jak będziesz chciał kupić trochę zioła? :)

  To bezpieczniej będzie kupić bitcoinem niż za gotówkę. Wielokroć łatwiej jest udowodnić płatność gotówką (odciski palców, kamery, numery seryjne banknotów etc.) niż transakcję kryptowalutą.
  Znamię Bestii
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:07:43
  Bitcoin jest odporny na wszelkie sztuczki. Można co najwyżej komuś, czy nawet wielu ludziom, ukraść ich portfele bitcoinowe, ale całego systemu zniszczyć się nie da. Nie twierdzę, że to jest system idealny - takiego nie ma. Ja tylko twierdzę, że bitcoin jest lepszy niż gotówka. By zniszczyć bitcoin, trzeba by zniszczyć cały Internet. Ale wtedy tym bardziej i szybciej gotówka wszelkich walut fiducjarnych przestanie być pieniądzem. Każda obecna waluta fiducjarna może zostać zniszczona bez żadnego kataklizmu naturalnego czy wojny, a bitcoin nie.
  Znamię Bestii
 • @laurentp 13:59:48
  Konkretną firmę, jej serwery, w tym banki, można zaatakować i zniszczyć. Ale bitcoina się nie da. Karty płatnicze mają jakieś centrum, mają bank, który je obsługuje. Bitcoin żadnego centralnego zarządcy nie ma. Więc bitcoin jest lepszy niż gotówka.
  Znamię Bestii

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej