Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
18 postów 3453 komentarze

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • @ele 18:54:47
  Tak należy robić. Ale komunikacja wymaga dwóch stron. Dlatego piszę takie notki, by przekonać tych, którzy komunikują się tylko przez te oszukańcze firmy, by korzystali z innych. Jak tego nie napiszę, to oni będą uważać, że te firmy są najlepsze.
  Lumpenpederaści
 • @programista 18:58:57
  Ależ ja sobie radzę! Jeśli firma oszukuje i nie przestrzega własnego regulaminu, to ja przed tym ostrzegam innych i zniechęcam do korzystania z usług tej firmy. I ogłaszam, że też wolno tę firmę oszukiwać i olewać jej regulamin. I tak robię. I robi tak wielu. To co napisałem to wyjaśnienie, że nie należy mieć skrupułów gdy się te firmy oszukuje i wykorzystuje łamiąc ich zasady.
  Lumpenpederaści
 • @programista 18:54:01
  Ale firma komunikacyjna nigdzie nie jest u siebie, oprócz swoich biur. Ja korzystając z jej usług jestem cały czas u siebie, a nie u niej. Ona ma prawo ustanowić sobie dowolny regulamin świadczenia usług, ale nie ma prawa go zmieniać, gdy już umowę zawarliśmy. I nie ma prawa inaczej świadczyć swoich usług niż to jest zawarte w umowie. Dopóki ja nie łamię tego regulaminu nie ma prawa mnie karać. Listonosz nie ma prawa podrzeć mojej kartki pocztowej jeśli mu się nie spodoba coś co w niej napisałem.
  Lumpenpederaści
 • @Husky 15:32:20
  Każdy ma prawo nie wpuścić na swoją własność kogo chce. To nie jest analogia z banowaniem. Jeśli ktoś podejmuje się pośrednictwa w komunikacji i ktoś z tego skorzysta, to jest to zawarcie umowy. Obie strony muszą umowy dotrzymać. Obie strony muszą przestrzegać regulaminu.
  Lumpenpederaści
 • @programista 15:52:05
  Ale problem w tym, że fejsbuk i jutub banują niezgodnie z własnymi, prywatnymi regułami. Ja dostałem karę, mimo, że nie złamałem żadnego punktu regulaminu. Nie dostałem żadnego wyjaśnienia. Ja się tylko domyślam, że to chodzi o użycie zbrodniosłów, bo wielu innych też jest za to banowanych. Ale pewności nie ma. Dokładnie tak samo nie wiadomo, za co wywalili z jutuba wszystkie filmy Sebastiana Pitonia. Nie dostał żadnego uzasadnienia. Własność prywatna to nie jest jakaś absolutna władza.

  Fejsbuk i jutub to nie jest jakiś prywatny teren, na który ktoś wchodzi bez pozwolenia. To są prywatne firmy pośredniczące w komunikacji między ludźmi. To tak jak poczta, czy telefonia komórkowa. Analogia jest taka: piszę coś do znajomych na kartce pocztowej. Listonosz to czyta i uznaje, że użyłem zbrodniosłowa, bo napisałem: "Murzynów nie należy obrażać". I za karę drze i wyrzuca do śmieci przez miesiąc wszystkie listy, które wysyłam. A do znajomych mogę pisać tylko przez pocztę, bo oni innej firmy nie chcą używać.
  Lumpenpederaści
 • @fretka 07:49:42
  Upominać wolno, walić pałą nie.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @fretka 11:27:34
  Tak jest. Niemniej nic nikomu do tego gdzie kto się szwenda. Jeśli tego nieszlachetnego, który nikomu krzywdy nie robi, a tylko samoponiża się błędnym szwendaniem, spałujemy i wtrącimy do lochu, to inni, nieszlachetni, nie będą odróżnialni od szlachetnych. Ale nadal będą diametralnie różni. Nie jest dobrze, gdy nie umiemy odróżnić szlachetnych od nieszlachetnych, bo jeden działa szlachetnie z pobudek moralnych, a drugi dlatego, że jest zastraszony. Ale jak tylko pała na chwilę osłabnie, to ten nieszlachetny narobi wiele szkód, bo go wszyscy będą mieć za szlachetnego. Ta głupia pała tylko osłabia czujność. Służy kłamstwu. Tu o błędnym szwendaniu się: https://www.salon24.pl/u/gps65/818585,lazenie-po-galeriach
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @Repsol 16:52:02
  Proszę sobie iść z mojego bloga precz i nigdy nie wracać. Nie życzę sobie tu pańskich komentarzy.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @Pedant 10:03:50
  "Ale odbieranie niedzieli biednym kasjerkom"

  A kto im odbiera? Przymusu pracy nie ma przecież. Czy jak wlepimy mandat tej kasjerce, spałujemy ją i wtrącimy do lochu, to jej w ten sposób oddamy niedzielę?
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @zadziwiony 08:06:25
  "Ty bogacenie się uważasz za kanon cywilizacyjny."

  Skąd ten wniosek? Gdzie tak napisałem? Proszę o cytat.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @Bara-bar 00:01:00
  Pani komentarz jest chamski. Nie życzę sobie tu takich przysrywanek epatujących głupotą. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać. Nie zamierzam z panią podejmować jakichkolwiek dyskusji.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @Repsol 22:50:28
  Pański prymitywny komentarz wyklucza Pana ze środowiska ludzi zdolnych do dyskusji. Proszę więc więcej u mnie nie komentować. Nie życzę sobie tu takich głupkowatych przytyków. Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:10:53
  Napisałem, że Żydzi szkodliwi w Polsce nie są w sensie ta konkretna garstka, która tu u nas mieszka. Dokładnie tak samo jak nie są szkodliwi muzułmanie mieszkający w Polsce, czyli polscy Tatarzy. Ale ogólnie ich cywilizacja, tak jak i islam, szkodliwe są. Najbardziej szkodliwi są Polacy, którzy realizują u nas obce zasady cywilizacyjne. Tak samo jak szkodliwi są Polacy, którzy nam tu wdrażają turańszczyznę czy bizantynizm, choć sami mieszkający u nas Rosjanie czy Niemcy szkodliwi nie są. Najbardziej szkodliwi są Polacy, którzy nie znają i nie rozumieją naszych łacińskich tradycji i realizują w Polsce socjalizm. Np. PiS, PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Razem...
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @wercia 21:29:59
  Ja piszę o nadrzędności moralności nad prawem jako o naszej zasadzie cywilizacyjnej. Te zasady oczywiście w dzisiejszej Polsce nie są przestrzegane, bo opanowała nas cywilizacja bizantyjska, mieszająca się z żydowską i turańską. Więc przygody prof. Wolniewicza nie były przygodami w naszej cywilizacji, ale w nam obcej.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @wercia 21:43:33
  Być może jesteśmy w różnych kościołach. W moim, katolickim, handel w niedzielę nie jest grzechem i jest wielowiekową tradycją. Tu to kiedyś wyjaśniłem dokładniej: http://niepoprawni.pl/blog/gps65/handel-w-niedziele
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @wercia 21:43:33
  Niemoralne są zakazy w stosunku do kogoś, kto nikomu krzywdy nie czyni, nikogo nie oszukuje, nie atakuje. Zakazać atakowania, oszukiwania i robienia krzywdy oczywiście można, a nawet należy.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @nikander 20:47:17
  To są inne kwestie. Żydów w Polsce już prawie nie ma. Oni szkodliwi nie są. Szkodliwa jest partia rządząca, która chce nam narzucić ich zwyczaje, które burzą nasze tradycje. Handel w święta, szczególnie hurtowy, to nasze wielowiekowe tradycje.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @wercia 19:57:53
  W naszej chrześcijańskiej tradycji wcale nie jest tak, że istotą świętowania jest nic nie robienie. Istotą jest czczenie Boga. Dlatego u nas tradycyjnie w święta handlowano, bo to nie przeszkadzało oddawać czci Bogu. W Polsce tradycyjnie w święta kościelne urządzano jarmarki, targi czy giełdy towarowe i Kościół katolicki temu patronował. Pracownica hipermarketu pracując w niedzielę nie grzeszy - na mszę świętą może pójść nawet w sobotę wieczorem. Jeśli to jej nie odpowiada, to wybór oczywiście ma, może się zwolnić i podjąć innej pracy. Nie ma w Polsce przymusu pracy. Jest tylko zakaz - i to jest niemoralne, szkodliwe, burzące tradycje i zwyczaje.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @wercia 19:57:53
  Socjalizm, i wszystko co było w PRL-u, było sprzeczne z naszymi zasadami cywilizacyjnymi. To było natarcie na nas cywilizacji turańskiej i bizantyjskiej. PiS to kontynuuje tworząc na dodatek mieszankę z cywilizacją żydowską. A nam po prostu potrzeba powrotu do naszej starej, dobrej cywilizacji łacińskiej, tej z czasów Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
  Mieszanka cywilizacyjna
 • @wercia 19:57:53
  Brak sprzeczności prawa moralnego ze stanowionym nie oznacza, że prawo ma być kodyfikacją moralności. Ten brak sprzeczności w naszej cywilizacji, to nadrzędność moralności nad prawem. Moralność to inny rodzaj regulacji społecznej niż prawo stanowione - inne ma cele, metody, zasady. Prawo stanowione służy temu by rozwiązywać konflikty między ludźmi - i musi to robić zgodnie z moralnością. To nasze podejście jest inne niż żydowskie. Oni mają jedno Prawo i tylko jedno Prawo reguluje stosunki społeczne.
  Mieszanka cywilizacyjna

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej