Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1 post 3449 komentarzy

Grzegorz GPS Świderski

GPS - Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą. Myślę, rozważam, analizuję, politykuję, dyskutuję, dociekam, filozofuję, polemizuję, prowokuję.

Moje komentarze

 • O!
  Dzięki za skopiowanie dokonanego przeze mnie 7 lat temu skrótu bardzo ciekawej książeczki Bocheńskiego!: https://www.salon24.pl/u/gps65/364022,madrosci-tego-swiata
  Mądrość według o.Bocheńskiego
 • Zoo
  Takie eksperymenty na zwierzętach mieszkających w Zoo są mało wartościowe. One są otumanione, instynkty mają osłabione. W istocie są chore psychicznie. Tylko badanie zwierząt na wolności ma sens. To tak jakby badać naturę człowieka w szpitalu psychiatrycznym.
  Szympi nas nie kuma
 • @k4tx 11:32:31
  Technicznie najlepszy portal: http://www.prawynurt.pl/
  Najbardziej popularny i dający największe szanse na merytoryczne komentarze: https://www.salon24.pl/
  Is Singularity Near?
 • Nie mogę tu dyskutować!
  Poproszę o odesłanie w inne, bezpiecznie miejsce, gdzie mógłbym tę notkę skomentować.
  Is Singularity Near?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Z dyskusji pod tą notką jednoznacznie wynika, że jedyne rozwiązanie to:
  1. Olać sprawę, bo szkoda zachodu.
  Tylko ja tu przedstawiłem pod dyskusję konstruktywne rozwiązanie - reszta potrafiła tylko narzekać, ględzić nie na temat, kłócić się, atakować personalnie i wyszydzać propozycje. Pomysłów nie mają żadnych. Mnie to skutecznie zniechęciło do jakiegokolwiek działania w takim towarzystwie.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Fischer 20:36:33
  Nie wyłożę Panu historii tego portalu. Musi się Pan wykazać samodzielnością. Jeśli jest Pan tu nowy i tej historii nie zna, to zalecam studia w tym temacie - jest na ten temat bardzo dużo materiałów w Sieci.

  Tu już było kilka prób powołania stowarzyszenia blogerów. Dużo bardziej bujnych niż ta obecna. I też spaliły na panewce z powodu partactwa założycieli.

  Ten portal obłożony jest klątwą. Tu się nigdy nic nie udaje. Moja propozycja użycia jako patrona 1Polska jest dla tych, którzy mają szczere chęci założenia stowarzyszenia blogerów. Reszta będzie się tu bujać w nieskończoność.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 17:53:49
  Tam są wymienione tylko postulaty, które zdobyły popularność na portalu 1Polska.

  Pełna deklaracja ideowa jaką popieram jest taka:
  https://www.salon24.pl/u/gps65/549413,oswiadczenie-polskich-paleolibertarian

  Tu ogólne punkty programu:
  https://www.salon24.pl/u/gps65/581326,paleolibertarianie

  Ale jakie to ma znaczenie? Każdy ma jakieś poglądy. Stowarzyszenie blogerów ma zrzeszać szerokie spektrum blogerów o różnych poglądach. Dlatego portal 1Polska jest najlepszy, bo nie narzuca żadnego programu - można sobie poprzeć, albo wpisać dowolne postulaty.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Fischer 10:23:29
  Proponowany przeze mnie wybór to czy stowarzyszenie ma być przy Neon24, czy przy 1Polska. Moim zdaniem przy 1Polska będzie bardziej niezależne. Neon24 jest silnie politycznie zaangażowany, ale jest już spalony, bo powszechnie kojarzy się z WSI. A 1Polska jest otwarta, pluralistyczna, niepartyjna, antysystemowa, więc idealnie pasuje do niezależnego dziennikarstwa. Zacznij myśleć kolego.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:52:44
  "Dopiero ukierunkowane działania mogą przynieść jakiś efekt."

  Działania już są. http://1polska.pl/ podejmuje wiele inicjatyw. Polecam prześledzenie tego. Stowarzyszenie niezależnych blogerów mogłoby być jednym z tych działań.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Fischer 09:18:13
  "Inaczej mówiąc i prościej chcą władzy, a nie niezależnego dziennikarstwa."

  A to się wyklucza? Co w tym złego, że chcą władzy?
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 09:59:17
  "Na ile tamten portal jest mocniejszy od Neonu."

  Wszystko jest silniejsze od Neonu. Neon to dno. Na spotkanie założycielskie stowarzyszenia przychodzą trzy osoby, dwie z nich godzinę siedzą w obskurnej, zatęchłej piwnicy czekając na jakiegokolwiek organizatora, po czym się okazje, że takowych nie ma, więc się rozchodzą. Większego obciachu być nie może. Ja sam jestem mocniejszy.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 19:43:07
  "No to jesteśmy w pół drogi."

  No to pójdźmy dalej, przejdźmy całą drogę. Mam konkretną propozycję, by kontynuować to co się tu nie udało już któryś raz. Kontynuujmy to nie tu, ale na tym portalu: http://1polska.pl/ - uważam, że jest on wystarczająco neutralny, a jednocześnie patriotyczny, by zgromadzić dużą gromadę polskich blogerów. Jest akceptowalny przez każdego.
  Proszę, by każdy, kto chciałby się przyłączyć do stowarzyszenia blogerów, czy dziennikarzy internetowych, założył sobie konto tak by było ono widoczne tu: http://1polska.pl/reprezentanci (mój profil ma taki adres: http://1polska.pl/reprezentanci/grzegorz_swiderski_91) - najlepiej przy okazji przyłączyć się do tego przedsięwzięcia, ale to nie jest konieczne. A potem każdy mógłby ogłosić na swoich stronach, innych portalach, YouTube, i tu też, że powstaje inicjatywa powołania stowarzyszenia blogerów. Informacje o tym mogłyby składać się z linku do proponowanego statutu, oraz profili chętnych członków na http://1polska.pl/ - i jak się zbierze 7 chętnych, a moim zdaniem jest szansa i na 15, to ogłosimy miejsce i termin spotkania (tylko oczywiście broń Boże na Koziej - najlepiej w jakiejś kawiarni czy pubie)
  Przypominam, że pomysłodawcą i założycielem portalu 1Polska jest były, bardzo tu kiedyś aktywny, bloger, który zmienił się w youtubera i ma bardzo popularny i lubiany kanał: https://www.youtube.com/user/podziemnaTV - można go nawet poprosić by u siebie zareklamował naszą inicjatywę.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 10:01:45
  "Dla GPS, skoro się tak tego domaga, mogę się odciąć od Neon24 i oświadczyć ze się odcinam, że nigdy tu nie pisałem"

  Nie o to mi chodzi. Powtarzam: pisać każdy może gdzie chce. Nie postuluję by kłamliwie coś oświadczać. Ja się nie domagam, ale informuję, że jeśli stowarzyszenie zostanie założone pod patronatem Neonu24 to będzie mieć góra 10 członków i żadnego blogera z innych portali się nie zachęci do udziału. Nie ważne gdzie kto pisze - ważne kto patronuje, gdzie się stowarzyszenie zawiązało.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Eugeniusz Sendecki 02:34:32
  "Lokal jest."

  Po tym bezsensownym ataku Pana na mnie uważam, że żadne stowarzyszenie z Pana udziałem nie ma szans na powstanie czy sensowne działanie. W każdym razie ja będę Pana unikał. I wszystkim będę to zalecał.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Eugeniusz Sendecki 01:17:55
  "Po stwierdzeniu, że przyszło mało ludzi - odjechali"

  To kłamstwo. Nic takiego nie stwierdziłem. Było nas dużo wielce szacownych osób. Odjechaliśmy, bo nie było organizatorów, nie było dokumentów, nie było zebrania założycielskiego. Ale byliśmy w okolicy gotowi do takowego przystąpić. Niestety się nie odbyło.

  Wszystko to co Pan napisał świadczy o Panu jak najgorzej. Nie uznaję Pana za człowieka poważnego.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @adevo 01:09:10
  Ale w kwestii stowarzyszenia blogerów liczy się zdanie blogerów, a nie czytelników. Neon24 może mieć dużo wyświetleń, ale nadal większość sensownych, poważnych blogerów ma o nim jak najgorsze zdanie. Więc się do stowarzyszenia nie zapiszą.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Vinto 22:52:36
  Ja podałem fakt, że Neon24 jest powszechnie wśród blogerów uznawany za beznadziejny. Na fakty nie ma się co obrażać. Nazywania szują posłańca przynoszącego złe wieści nie jest roztropne - następnym razem wieści nie będzie.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:21:26
  Nie - pragmatyzm. Stowarzyszenie powinno być tak założone, by przyciągnąć jak najwięcej blogerów. Siła stowarzyszenia tkwi w liczbie. Informacja o tym, że stowarzyszenie ma jakikolwiek związek z Neonem24 spowoduje, że nikt się nie zapisze. I nie ma znaczenia, czy zła opinia o Neonie24 jest słuszna, czy nie, czy oparta o fakty czy pomówienia, istotne jest to, że jest powszechna. Kompletnie nie ma sensu, by stowarzyszenie ciężko się napracowało, by tę opinię zmienić. Nie ma sensu na start brać na siebie taki ciężar.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • @Oświat 17:08:09
  Publikować można wszędzie, to nie jest problem. Blogerzy ze stowarzyszenia mogą sobie publikować gdzie chcą. Ale nie ma żadnych szans na stworzenie stowarzyszenia liczniejszego niż kilka osób, gdy takie stowarzyszenie będzie utożsamiane z Neonem24, gdy rozniesie się informacja, że to stowarzyszenie powiązane z Neonem24. Od Neonu24 należy się zdecydowanie odciąć. Tutaj się nic nie uda, a jak się uda, to łatwo zostanie zniszczone złą opinią.
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe
 • Neon24
  Nawet jak by się udało zebrać 7 osób i powołać stowarzyszenie, to i tak nie udałoby się zebrać więcej osób, bo bylibyśmy napiętnowani złą opinią Neonu24. Zdecydowana większość blogerów ma jak najgorsze zdanie o tym portalu.

  Ja cały czas jestem zainteresowany powołaniem stowarzyszenia blogerów, ale proponuje zrobić to bez jakiegokolwiek odwoływania się do Neonu24. Można stąd zebrać blogerów, i z wielu innych portali. A jako portal wspólny dla wszystkich można na przykład wybrać ten: http://www.prawynurt.pl/
  Nieudane spotkanie stowarzyszeniowe

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej